fbpx
Close

Eesti U18 koondis sai maailmameistrivõistlustel kaks ülivalusat kaotust

Avatar
-Eesti – Argentina U18 3×3 | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti U18 noormeeste 3×3 korvpallikoondis alustas esmaspäeval Mongoolias omavanuste MM-turniiri kahe väga valusa kaotusega, kui võitlusliku esitusega jäädi 17:20 alla noorte olümpiavõitjale Argentinale ja 17:19 kaotati lisaajal Rumeeniale.

Eesti – Argentina 17:20

Kohtumine algas küll agressiivse Argentina domineerimisel, kuid eestlased viskasid ennast kaugvisete ja targema meeskonnamänguga mängu tagasi. Renno-Renek Rattaseppa kaks järjestikust kaugviset viisid Eesti koondise 12:10 ja 14:11 juhtima, kuid sealt edasi suutsid vastased järgi tulla ning lõpus ühe hullu kaugviskega ning lauas domineerimisega ka võidu teenida.

Eesti nelikust tegid skoori kõik noormehed, kui Rattasepp ja Illimar Raiend tõid kumbki 6 silma, Marcus Neiland lisas 3 ja Andre Loigu 2 punkti.

Eesti – Rumeenia 17:19

Rumeenia tegi kiirelt sisse 3:0 algedu ning eesti jõudis esmakordselt ette seisul 12:11. 16:12 eduseisul ei suudetud mängu lõplikult enda kasuks kallutada, kuna teravus kadus, visked ei tabanud ning pikalt põrgatama jäädes tehti mitu valusat pallikaotust. Rumeenia tuli samm-sammult järgi ning viis lõpuks lauapõrkest tabanud kaugviskega kohtumise ka lisaajale. Seal vormistas Rumeenia meie kaitseeksimuste toel kahe läbimurdega endale võidu.

Andre Loigu viskas Eesti koondise parimana 8 punkti, Illimar Raiend lisas 6, Renno-Renek Rattasepp 2 ja Marcus Neiland ühe silma.

Viieliikmelises D-alagrupis on Eestil nüüd avapäeva järel kaks kaotust. Täiseduga juhivadki gruppi Rumeenia ja Argentina, kes võitsid lisaks Eestile vastavalt 21:9 Kõrgõstani ja 14:6 Brasiiliat. Eestlaste kohtumised nende riikidega toimuvad kolmapäeval, kuid edasipääsulootused ollakse tänaste kaotustega tõenäoliselt minetanud.

Otsepilti võistlustelt ja eelmisi matše järelvaatamisest näeb siit:

scroll to top
Inline
Inline