Itaalia meedia: Eesti korvpallikoondislane liigub Itaalia esiliigast kõrgliigasse

-Kaspar Treier | Foto: Siim Semiskar

Itaalia korvpalliportaal Pianetabasket.com avaldas esmaspäeval uudise, mille kohaselt siirdub 19-aastane ja kahemeetrine Eesti koondislane Kaspar Treier uueks hooajaks kõrgliigaklubi Avellino ridadesse.

Treier pallis eelmised hooajad Itaalia esiliigaklubis Montegranaro, kellega tänavu jõuti play-offis veerandfinaali. Eestlase arvele kogunes 35 kohtumisega keskmiselt 14 minutit, 5,1 punkti ja 2,7 lauapalli ning tema kolmesteprotsent oli 34,7% (33/95).

Itaalia meedia uudise kohaselt on Avellino spordidirektor Nicola Alberani olnud juba varakult mängijateturul aktiivne ning esiliigast toomas meeskonda lisaks Treierile ka Bergamo ameeriklasest mängujuhti Brandon Taylorit, kelle keskmised näitajad Serie A2 liigas olid 17,2 punkti, 5,4 korvisöötu, 3,8 lauapalli ja 2,2 vaheltlõiget.

Avellino lõpetas tänavusel hooajal Serie A põhiturniiri kaheksandana ning pääses viimasena veerandfinaali. Seal anti vägav lahing põhiturniiri võitnud Milano Armanile, kuid lõpuks kaotati mängudega 2-3.

Meeskonna põhitegijateks olid tänavu ameeriklased Caleb Green, Keifer Sykes ja Demetris Nichols ning 20 mängu tegi tiimi eest kaasa ka ameeriklane Demonte Harper, kes mäletatavasti hooajal 2016/17 pallis BC Kalev/Cramos ja liikus siit edasi Peterburi Zeniiti.

Avellino ametlikul kodulehel pole Treieri üleminekut veel kinnitatud ning Korvpall24.ee portaalil ei õnnestunud noormehega veel ühendust saada.

Loe ka hiljutist Korvpall24.ee intervjuud Kaspar Treieriga!