Leemet Loik tegi U18 sarjas 45 punkti ja 17 lauapalliga ülivõimsa kaksikduubli

-Leemet Loik | Foto: Siim Semiskar

Eesti U18 vanuseklassi meistrivõistlustel pani pühapäeval võimsa viskekontserdi püsti tänavu ka meistriliigas üsna palju minuteid teeniv Leemet Loik, kes aitas Audentese kodusaalis 102:71 võidule KA Tallinna Kalev/TSK vastu.

Eesti-Läti korvpalliliigas Tallinna Kalev/TLÜ eest mängiv 17-aastane ja 198 cm pikkune tagamängija tõi Audentese eest koguni 45 punkti (kahesed 14/21, kolmesed 3/10, vabavisked 8/9) ja hankis ka 17 lauapalli. Lisaks veel ka 4 söötu, 4 vaheltlõiget kirja saanud Loik võttis vastastelt välja 9 viga ning kaotas 37 minutiga seejuures vaid ühe korra palli. Kokku andis see efektiivsusteguriks koguni 60.

KA Tallinna Kalev/TSK poolel kõik 40 minutit väljakul viibinud Dmitri Svjatolutski vastas 31 punkti ja 9 lauapalliga, kuigi tabas kolmesejoone tagant 18-st viskest kõigest 3.

Audentes on A-grupis 5 võidu ja 2 kaotusega 3. kohal.

A-grupis 6 võidu ja 1 kaotusega liidrikohal paiknev KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK sai samuti kodus 91:67 jagu Rakvere Spordikool/Tarvasest. Hugo Toom viskas 22, Jorgen Rikberg lisas 17 ning Kristjan Kokk 14 silma. Kaotajate parim oli Martin Laandu 22 punkti ja 9 lauapalliga.

Võidu sai ka Audentest vaid tänu paremale korvide vahele edestav TTÜ Korvpallikool/TSK/Valge (5-2), kes võõrsil mängus 110:74 üle Keila Korvpallikooli. Võitjate parimad olid Kasper Suurorg 27 punkti ja 7 lauapalli, Ralf Küttis 19 punkti, Joosep Heinla 17 silma ja 7 lauapalli ning Markus Ilver 16 punkti ja 15 lauapalliga. Kaotajate kasuks viskasid Marcus Lenk 27 ning Kristen Kasemets 24 punkti.