Castors Braine võttis revanši suurima koduse konkurendi vastu, Anderson oma võistkonna parim

-Merike Anderson | Foto: Castors Braine

Belgia naiste korvpalli meistriliigas läks Merike Andersoni koduklubi Castors Braine laupäevases mängus vastamisi Sint Katelijne naiskonnaga. Printsipiaalse tähendusega mängus (Sint Katelijne naiskond on ainus, kes sel hooajal suutnud Belgia kõrgliigas Castors Braine’i alistada) suutis Castors Braine oktoobrikuise kaotuse eest revanši võtta. Valdava osa mängust juhtinud Castors Braine vormistas lõpuks võidu numbritega 65:59 (20:15; 22:22; 15:9; 8:13).

Merike Anderson lülitus mängu 4.35 enne esimese veerandaja lõppu seisult 14:13 ning tõi oma võistkonna järgmisest üheksast punktist kaheksa, kasvatades Castors Braine’i eduseisu teise veerandi alguses viiepunktiliseks (23:18).

Teisel veerandajal, kui mängitud oli 4.06, võeti 37-aastane eestlanna pingile ning ta naasis väljakule kolmanda veerandi alguses. Kui sellest oli mängitud oli 1.28, tõi Anderson oma võistkonna esimesed kaks punkti (44:37). Lisaks tabas ta kolmandal veerandil kaks vabaviset ning vahetati välja, kui seis oli 51:41 võõrustajate kasuks. Andersoni pingilviibimise ajal vahe küll sulas korraks viiepunktiliseks, kuid 3.52 enne kohtumise lõppu viis Albina Raževa tabav kahene Castors Braine’i juba 12 punktiga ette. Sint Katelijne vähendas seejärel Laure Resimonti korvide toel vahet, kuid liiga liider Castors Braine võttis siiski oma tulemusega 65:59.

19 minutit mänginud Merike Anderson oli oma naiskonna resultatiivseim 14 punktiga (kahesed 2/4, kolmesed 2/2, vabavisked 4/5). Lisaks kanti tema arvele 5 lauapalli ja 4 isiklikku viga. Kaotajate parim oli 25 punkti ja 10 lauapalliga Laure Resimont.

Castors Braine jätkab tabeli tipus püsimist (15-1), Sint Katelijne asub neljandal kohal (11-4). Järgmise mängu Belgia kõrgliigas peab Merike Andersoni koduklubi  9. veebruaril tabeli alumises otsas paikneva Laarne Upkot Spartaga.