fbpx
Close

Tartus särama löönud Arnas Velicka: Leedu koondise kutset ei saa oodata, see tuleb välja teenida

-Arnas Velicka | Foto: Siim Semiskar

-Arnas Velicka | Foto: Siim Semiskar

Arnas Velicka (195 cm, 19-aastane) näol on Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnal tegemist talendiga, kes saanud oma baasteadmised põlise korvpallimaa Leedu noortesüsteemist. Mees on selgelt meeskonna liidrite hulgas ning tegemas Olybet Eesti-Läti korvpalliliigas silmapaistvat hooaega, visates 34 minutiga keskmiselt 20,1 punkti mängus. Lisaks annab mängujuhile kohaselt 5,2 resultatiivset söötu ja nopib 4,2 lauapalli. Hetkel hoitakse play-offi viimasest ehk 8. kohast kümne küünega kinni, olles teeninud sel hooajal 8 võitu ja 9 kaotust. 

Korvpall24.ee intervjueeris Velickat Kalevi spordihallis kolmapäeval pärast suurt kaotust Kalev/Cramole 71:104. Leedukal küll isiklikult väga särav esitus polnud, kuid eks Kalevi mehed valvasid teda kaitses hästi, mis on märk mehe ohtlikkusest rünnakul.

Kas Tartu jõuab sel hooajal play-offi?

Jaa, ma arvan, et me jõuame sinna kindlasti. Kas ka nelja parema hulka, on raske öelda, vaatame kuidas läheb.

Oled Sa üldiselt meeskonna praeguse mänguga rahul?

Konkreetselt Kalev/Cramo vastu peetud lahinguga ei saa rahule jääda. Samas, meil on kohe järgmised mängud peale tulemas ja nendes proovime kindlasti paremini esineda.

Kas tervisega kimpus olev Hendrik Eelmäe annaks meeskonnale tuntava lisakäigu?

Jaa, kui ta oma tervisemured seljatab, siis kindlasti. Loodetavasti saab juba varsti meeskonnaga koos trenni teha ning meiega platsil varsti täie jõuga liituda.

-Arnas Velicka | Foto: Siim Semiskar

Kas mängid oma karjääri parimat hooaega?

Meeste hulgas profina kindlasti ja ma üritan iga päevaga ennast arendada ja veel paremini väljakul kehtestada. Mul tuleb väga palju veel tööd teha mängujuhina õigete otsuste vastuvõtmisel. Seejärel pean kaitse paremaks saama ja veel mitmeid pisiasju lihvima. Kõige selle kallal trennides ka vaeva näen.

Kas näed võimalust, et pallid järgmisel hooajal kõvemal tasemel ja tugevamates sarjades?

Jah, ma olen päris positiivne selles osas, aga eks täpselt näha ole, kuidas läheb. Praegu keskendun vaid sellele hooajale, mis käimas on.

Kas Sul on lootust kutse saada ka Leedu meeste rahvuskoondisesse?

Korvpall24.ee: Velicka on rahvuskoondist esindanud nii U16, U17 kui ka U18 tasemel ja võitnud nii Euroopa kui ka maailmameistrivõistlustelt mitmeid medaleid. Samuti on teda valitud turniiride sümboolsetesse viisikutesse. U18 klassis Euroopa meistrivõistlustel jäi Velicka saagiks 11 punkti, 3 lauapalli ja 5,7 söötu mängus (viimase näitajaga oli turniiri parim).

Ma usun, et kui kutse saan, siis pigem pääsen U20 satsi ja meeste koondise kutset ei tule oodata, see tuleb välja teenida. Selle kallal muidugi teen kõva tööd, et oleksin piisavalt tasemel.

scroll to top