fbpx
Close

Ambitsioonikas Robert Valge Pärnu Sadamast: meil on väga kõva sats

Avatar
-Robert Valge | Foto: Siim Semiskar

Koduses Paf Eesti-Läti korvpalliliigas läksid kolmapäeval Pärnus vastamisi avavoorus võidukad olnud Pärnu Sadam ja Tartu Ülikool/Maks & Moorits. Kui Tartu esimeses kohtumises purustas Tallinna Kalev/TLÜ 100:73, siis nüüd jäädi ise pea igas elemendis vastasele alla ja vahepeal 25 punktiga juhtinud pärnakad teenisid 76:62 võidu.

25,5 minutiga 14 punkti visanud Robert Valge kinnitas Korvpall24.ee portaalile, et enne kohtumist tehti pärnakate leeris eeltööd, et takistada Kalevi vastu hiilanud ameeriklaste Will Raymani ja Channel Banksi sama hooga jätkamist.

“Teadsime, et ameeriklased on selgelt nende põhimehed ja olime ikka valmis selleks. Eelmises mängus Rayman pani 34 punkti, me ju ei saanud ometi tal lasta uuesti seda teha. Olime väga hästi valmistunud ja seda näitas ka tulemus. Võib-olla päris mitte lõpptulemus, aga me vahepeal juhtisime seal 25 punktiga juba. Arvan, et saime skautinguga päris hästi hakkama,” kinnitas 23-aastane tagamees.

Noormees ise tunneb Tartu mehi väga hästi, kuna oli eelmisel hooajal tiimi parimaks skooritegijaks. “Täpselt kõik need samad vennad, välja arvatud välismängijad, olid need, kelle vastu kogu eelmise aasta (trennis) rassisin. Teadsin kõike, mida nad teevad ja see kindlasti aitas täna,” muigas Valge, et tundis ennast endiste tiimikaaslaste vastu mugavalt.

Viimase veerandi 13:24 kaotus jäi Pärnule siiski väikeseks tõrvatilgaks, kuid Valge sõnul suudeti sinnani joonisest hästi kinni hoida: “Mingid eksimused lõpuks ikka tulevad, aga õnneks tuli täna neid suhteliselt vähe. Neljandal veerandil küll lasime juba lõdvaks, olime suurelt ees. Tegelikult ei tohiks seda teha.”

Pärnu mängujoonis nägi selgelt ette, et pall tuleb viia korvi alla ning koguni 48 punkti just kolmesekundialast ka toodi, Tartul oli vastav number vaid 20. Valge sõnul polnud see loomulikult juhuslik: “Lauris (Blaus) on ikka suur korvi all ja Tartul otseselt tsentrit vastu panna polnud. Eriti, kui veel meeste vahetused toimusid, siis Blaus oli selgelt ülekaalus seal. Tegelikult (Mihkel) Kirves ja Linards (Jaunzems) samamoodi. Plaan oli küll (korvi alla mängida), jah. See toimis päris hästi.”

Meeskonnana lausa 29 resultatiivset söötu kirja saanud Pärnule tekkis viskekohti ka väljast, kui tartlased olid sunnitud pikkadele appi minema. Aastaid ka Hispaanias pallinud ning sealse meistrisarjagi ära proovida saanud Valge lahendas oma võimalused 67-protsendilise visketabavusega ära.

Pärnu meeskonnast rääkides leidis Valge kõvasti kiidusõnu, kuid nägi seejuures kõvasti veel arenguruumi: “Ma olen varem ka seda öelnud, aga arvan, et meil on väga kõva sats. Meil on igal kohal kaks meest vähemalt, kes suudavad heal tasemel mängida. Kaitse on meil kindlasti väga hea. Kui saaksime rünnaku veel paremini jooksma igas mängus, et poleks pudistamist ja pea ees sisse tormamist, siis oleks ideaalne.”

“Edasi ootame pühapäevast Rapla mängu ja tuleb see ära võita. Muud midagi. Aga sihid on loomulikult kõrged, muud varianti pole,” lõpetas pärnakate tagaliini üks võimsamaid ründerelvi ambitsioonika vaatega.

scroll to top
Inline
Inline