fbpx
Close

Artur Konontšuk: Pärnusse tulek võis olla päris riskantne, kuigi treener kinnitas, et reegleid ma ei riku

-Artur Konontšuk | Foto: Pärnu esindusmeeskond Facebook

Suur oli paljude korvpallisõprade üllatus, kui Pärnu Sadama korvpallimeeskond teatas suvel oma kasvandiku Artur Konontšuki naasmisest kodumaale. Pikalt välismaal esmalt Tšehhi GBA akadeemias ja seejärel Southern Mississippi ülikoolis mänginud 21-aastane ja 201 cm pikkune väike äär vigastas eelmisel hooajal põlve ja seetõttu otsustatigi kolledžiliigas NCAA teha vaheaasta.

Kuigi Konontšuk on veel kaugel 100-protsendilisest vormist ning peatreener Heiko Rannula mängitas teda esimeses Eesti-Läti liiga voorus väga lühikeste vahetuste kaupa kokku vaid kümme minutit, näitas mängumees kohe oma kvaliteeti. Liepaja vastu rohkem kui poole aasta järel esimese võistlusmängu pidanud Konontšuk tuli vahetusest väljakule ja vajutas kohe nulli otsast kolmese ning kogus lõpuks vähese mänguajaga 9 silma, 4 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu.

Korvpall24 võttis pärast kohtumist mehe ette ning vaatamata Gert Kullamäe jõulisele vahelesegamisele saime Konontšukilt väga põnevaid vastuseid. Teemadena käisid läbi: kolledžiliigast võetud vaheaasta, milliseks mängijaks on Konontšuk USA-s vormitud, kui palju erineb Pärnus mängitav korvpall ookeanitagusest mängust ja millisena näeb Konontšuk oma tulevikku.

scroll to top