fbpx
Close

Artur Konontšuk: Pärnusse tulek võis olla päris riskantne, kuigi treener kinnitas, et reegleid ma ei riku

Avatar
-Artur Konontšuk | Foto: Pärnu esindusmeeskond Facebook

Suur oli paljude korvpallisõprade üllatus, kui Pärnu Sadama korvpallimeeskond teatas suvel oma kasvandiku Artur Konontšuki naasmisest kodumaale. Pikalt välismaal esmalt Tšehhi GBA akadeemias ja seejärel Southern Mississippi ülikoolis mänginud 21-aastane ja 201 cm pikkune väike äär vigastas eelmisel hooajal põlve ja seetõttu otsustatigi kolledžiliigas NCAA teha vaheaasta.

Kuigi Konontšuk on veel kaugel 100-protsendilisest vormist ning peatreener Heiko Rannula mängitas teda esimeses Eesti-Läti liiga voorus väga lühikeste vahetuste kaupa kokku vaid kümme minutit, näitas mängumees kohe oma kvaliteeti. Liepaja vastu rohkem kui poole aasta järel esimese võistlusmängu pidanud Konontšuk tuli vahetusest väljakule ja vajutas kohe nulli otsast kolmese ning kogus lõpuks vähese mänguajaga 9 silma, 4 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu.

Korvpall24 võttis pärast kohtumist mehe ette ning vaatamata Gert Kullamäe jõulisele vahelesegamisele saime Konontšukilt väga põnevaid vastuseid. Teemadena käisid läbi: kolledžiliigast võetud vaheaasta, milliseks mängijaks on Konontšuk USA-s vormitud, kui palju erineb Pärnus mängitav korvpall ookeanitagusest mängust ja millisena näeb Konontšuk oma tulevikku.

Ütlesid, et see oli Sul üle seitsme kuu esimene võistlusmäng. Mis emotsioonid enne matši ja mängu ajal Sind valdasid?

Ärevus oli sees. Vaatasin, kuidas euromängudes oli täismaja, sõbrad olid siin, pere oli siin, siis juba kibelesin mängima. Praegu ka, alati kisub mängima. Ärevus oli sees ja läksin platsile mentaliteediga, et olen enesekindel ja midagi pole kaotada.

Loe täispikka artiklit SIIT!


Korvpall24 alustas koostööd Geenius Meediaga ning meie portaali uueks aadressiks on korvpall24.geenius.ee. Loe kolimisest täpsemalt SIIT.

scroll to top
Inline
Inline