Avtodori vastu lauas hätta jäänud Kalev/Cramo sai teise järjestikuse kaotuse

-Kristjan Kitsing ja Kyle Vinales | Foto: Siim Semiskar

VTB hooaega hästi alustanud BC Kalev/Cramo sai pühapäeval teise järjestikuse kaotuse, kui võõrsil jäädi 90:100 (23:26, 30:29, 21:25, 16:20) alla seni võiduta Saraatovi Avtodorile.

Kohtumise esimene poolaeg kulges võõrustajaile sobivalt lahtises ja kiires mängutempos ning Saraatovi klubi hoidis mõnepunktilist eduseisu kuni poolaja lõpuni (55:53). Kalevlasi hoidis vee peal Kristjan Kitsingu 14 punkti, seejuures tehti valuse viskekäega mängumehele kolmel korral viga kaugviskeüritusel (vabavisked 9/9). Teisele poolajale vastu minnes oli ohumärgiks nii Kitsingu kui Kristjan Kanguri 3 isiklikku viga.

Lauas domineerinud (52:27, ründelaud 17:6) Avtodor karistas kalevlasi üha enam teise võimaluse punktidest (19:4) ning paisutas Nikita Mikhailovskii kaugviske järel kolmanda veerandaja keskpaigaks vahe 13-punktiliseks (73:60). Sander Raieste 7 järjestikust punkti tõid Kalev/Cramo otsustava mänguperioodi alguseks kuue punkti kaugusele (74:80). Viimasel neljandikul jõudsid kalevlased mitmel korral punkti-paari kaugusele, et Mikhailkovskii kolmas kaugvise 1:45 enne lõpuvilet osutus võiduviskeks (95:89).

Kalev/Cramo punktide eest hoolitsesid enim Kyle Vinales ja Kristjan Kitsing 19 silmaga. Vinales (visked väljakult 8/23) toitis kaaslasi ka 9 korvisööduga. VTB debüüdi teinud keskmängija Jonathan Holton panustas 10 mänguminutiga 13 punkti, 2 lauapalli ja 2 kulpi. Kaksikduubli kirja saanud Aigars Škele (12 punkti ja 10 söötu) kerkis 5 lauapalliga kalevlaste parimaks. Efektiivselt tegutsenud Sander Raieste (visked väljakult 3/4, vabavisked 4/6) viskas 11 punkti ja hankis 4 lauapalli.

Avtodori ridades põhjustas kalevlastele enim pahandust alles hooaja teise kohtumise pidanud ameeriklane Isaiah Hicks. Eelmisel kahel hooajal New York Knicksi ridadesse kuulunud 206-sentimeetrine keskmängija hiilgas 28 punkti, 16 lauapalli ning 5 viskeblokeeringuga. Samuti NBA karastusega Orlando Johnson toetas kaasmaalast 17 punktiga.

Kaotus langetas BC Kalev/Cramo võiduprotsendi 50-le, millega ollakse liigatabelis 7. kohal. Järgmise kohtumise peab meie esindusmeeskond 17. novembril, kui võõrsil minnakse vastakuti Krasnodari Lokomotiiv-Kubaniga.