fbpx
Close

Rakvere üllatas Hamiltoni ja Veidemani eestvedamisel võõral väljakul Raplat

-Juris Umbraško ja Rakvere Tarvas | Foto: Siim Semiskar

-Juris Umbraško ja Rakvere Tarvas | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga pühapäevases esimeses mängus pidi Rapla Avis Utilitase meeskond tunnistama üllatuslikult koduväljakul Rakvere Tarva paremust.

Rapla Avis Utilitas – Rakvere Tarvas 81:89 (21:20, 26:22, 14:25, 20:22)

Võõrustajad haarasid avaveerandil initsiatiivi ja asusid 12:7 juhtima. Rakvere suutis aga 12:12 viigistada ning Rain Veidemani lähiviskest lõppes veerandaeg Rapla minimaalsest eduseisust. Mitmel korral pääses kodumeeskond järgnevate minutite jooksul seitsme punktiga ette, kuid neli minutit enne poolaja lõppu oli taas suutnud Rakvere 32:32 viigi jalule seada. Indrek Kajupanga seitsme järjestikuse punkti toel õnnestus Raplal taas vahet suurendada ning puhkepausile mindi samuti seisult 47:42.

Kolmandat veerandaega alustas aga Rakvere 9:0 spurdiga ning viie ja poole minuti möödudes oldi 60:52 juhtimas. Korra said külalised ka kümnepunktilise eduseisu kätte, kuid Rapla vastas olulistel hetkedel ning viimane neljandik algas seisult 61:67. Kajupanga lähiviske järgselt oli Rapla vähendanud 6.56 enne lõppu vahe kolmele punktile. Veideman, Kristo Saage ja Tormi Niits tõid kolme peale kaheksa punkti vastu ja taas oli Rakvere kümne punktiga ees. Devaugntah Williamsi korvist oli Rapla 1.14 enne lõpuvilet kaotusseisu vähendanud kuue punkti suuruseks. Peagi sai Williamsi ka kaugviset proovida, kuid see ei tabanud. Saage saadeti vabaviskejoonele, kust tuli Rakverele punkt lisaks, misjärel tegi Rait-Riivo Laane veel pallikaotuse ja Harris sai vabavisetest samuti punkti juurde. Kokkuvõttes ei õnnestunud Raplal enam mängu päästa ning Rakvere sai magusa kaheksapunktilise võidu kätte.

Visketabavuses jäi Rakvere 48% – 47% peale ning lauavõitlus võideti samuti 37:33 (ründelaud 9:8 Raplale). Korvisööte andis Rapla rohkem 24:19 ning pallikaotuseid tegi Rakvere rohkem 8:5.

Thomad Theddus Hamilton IV tõi Rakvere parimana 22 punkti ja võttis 10 lauapalli. Rain Veideman lisas 17 punkti ning Devin Lee Harris 14 punkti, 5 lauapalli ja 6 korvisöötu. 13 silma ja 7 lauapalli jäi Kristo Saage nimele ning Renato Lindmets kogus 11 punkti ja 7 lauapalli.

Rapla eest viskas Devaugntah Williams 20 punkti. Indrek Kajupank järgnes 18, uus täiendus Christopher Tawiah 12 punkti, 5 lauapalli ja 4 korvisööduga ning Mark-Andreas Jaakson lisas 11 punkti.

“Ega me täna väga trammi alla ei jäänud. Võistkond oli tulbi ja ühe asja eest väljas. Lindmets ja Harris olid samuti tublid ja hoidsid meid raksel hetkel vee peal. Lõpp hea, kõik hea! Eks oli teada, mida Raplalt oodata. Kui Rapla viie väiksega mängis, siis vahepeal tekkis tunne, et me nagu kaitses ei suuda jalgadest liikuda, aga õnneks seda ei juhtunud. Meil on meeskonnas kogemust piisavalt palju ja Eesti-Läti liiga on selline, kus esimese otsa klubidega ei saa võistelda, aga kui 3-4 võistkonda välja arvata, siis meil on piisavalt hea koosseis, et kõigiga mängida,” rääkis Rain Veideman Delfile antud intervjuus.

Kui kaua Veideman Rakvere särgis ringi veel jookseb? “Ma ei oska seda öelda,” sõnas Veideman ja lisas veel, et võrreldes Itaalia esiliigaga, kus ta enne Eestisse naasmist pallis, on Eesti-Läti ühisliiga veidi nõrgem.

Päeva teises mängus võõrustab Tallinna Kalev/TLÜ meeskond BK Ogret.

scroll to top