Üle poole meeskonna punktidest visanud Mažeika ja Buchanan ei suutnud Kalev/TLÜ-d võidule aidata

-Michael Buchanan | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga pühapäevases viimases mängus osutas Tallinna Kalev/TLÜ tugevat vastupanu BK Ogrele, kuid siiski saadi koduplatsil kaotus kirja.

Tallinna Kalev/TLÜ – BK Ogre 72:82 (25:17, 13:27, 16:16, 18:22)

Kodumeeskonna jaoks avaminutid sujusid, kui esimese veerandaja keskpaigas juhiti 9:2. Ogre suutis mängus püsida ja vahe korra ka kolmele punktile vähendada, kuid Martynas Mažeika viie järjestikuse punkti toel pääses Kalev/TLÜ teise veerandaja alguseks kaheksa punktiga ette. Edasi võttis aga Ogre initsiatiivi ning viie minutiga tehti koguni 16:2 spurt. Karl-Johan Lipsu lähiviskest said võõrustajad kaotusseisu veel kahele punktile vähendatud, ent Ogre hoidis edumaad ja poolaeg ka 44:38 võideti.

Kolmas veerandaeg kulges endiselt Ogre dikteerimisel, kuigi kahel korral sai Kalev/TLÜ Cadarian Rainesi ja Lipsu abiga kaotusseisu kolmele punktile vähendatud. Viimane neljandik algas külaliste 60:54 eduseisust ja heas hoos olnud Renars Magone eestvedamisel mindi 5.21 enne lõppu kümne punktiga juhtima. Põnevus siiski säilis, sest kolm minutit enne lõpuvilet tabas Kalev/TLÜ poolelt vajaliku kaugviske Mareks Jurevicus ning kaotusseis vähenes kaheksale punktile. Ogre aga suutis kaitse pidama saada, neli vastuseta punkti visata ja kuigi Kalev/TLÜ lubati 25 sekundit enne kohtumise lõppu 72:81 peale, vormistati kokkuvõttes siiski kümnepunktiline võit ära.

Visketabavuses jäi Ogre 47% – 43% peale ning lauavõitluse võitis Kalev/TLÜ 35:33 (ründelaud 10:6). Korvisööte andis Ogre 18:15 rohkem ning pallikaotuseid tehti võrdselt 14.

Ogre resultatiivseim oli Renars Magone 23 punkti ja 8 lauapalliga. James Batemon sai kirja 22 punkti, 4 lauapalli ja 3 korvisöötu ning Kristaps Dargais kogus 9 punkti ja 7 lauapalli.

Hooaja alguses veel Tartu Ülikooli meeskonnas pallinud Martynas Mažeika viskas Kalev/TLÜ parimana 21 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Michael Kyre Buchanan tegi kaksikduubli 16 punkti ja 10 lauapalliga ning Mareks Jurevicus lisas 11 silma, 3 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 13. novembril, kui vastamisi on BC Kalev/Cramo ja Tallinna Kalev/TLÜ.