BC Estiko/Septicum tagas endale Lõuna regiooni play-off’i esimese asetuse

Optibet Rahvaliiga Lõuna regiooni põhihooaja viimase vooru keskses mängus võitlesid Roofix/SL Ehitus ja BC Estiko/Septicum play-off’i esimese asetuse nimel. BC Estiko/Septicum oli seni kaotuseta, Roofix/SL Ehitus oli kogenud kaotusekibedust vaid ühes mängus, seega võidu korral oli neil võimalus saada play-off’i esimene asetus endale.

Mäng kujunes väga dramaatiliseks, Estico pallurid haarasid kohtumise alguses initsiatiivi enda kätte ja juhtisid esimese veerandi keskel juba üheksa punktiga (11:2). Ehitajad vastasid veerandi teisel poolel omakorda 14:3 spurdiga ja võitsid avaveerandi 16:14. Roofix/SL Ehitus domineeris täielikult teisel perioodil ja vahepeal paisus edu ka 18 punktile (44:26), poolaja skooriks kujunes 44:29.

Teise poolaja algus kuulus omakorda täielikult BC Estiko/Septicum meeskonnale, kes sai 10:0 spurdi toel mängu tagasi. Siiski suutsid ehitajad mängu tasakaalustada ja minna viimasele vaheajale seitsmepunktilises eduseisus. Selline vahe püsis kuni 37. mänguminutini. Kohtumise viimastel minutitel lagunes aga ehitajate mäng koost ja 18:3 lõppspurdi toel vormistas BC Estiko/Septicum magusa võidu tulemusega 77:71.

Regiooni jaanuari MVP Ants Järv oli mängu resultatiivseim 21 punktiga, Kaivo Pullisaar toetas teda võitjate poolel 20 punktiga. Kaidar Taal oli parim kaotajate poolel 17 punktiga (kolmesed 7/5).

Roofix/SL Ehitusel oli see tabelis teine kaotus, mis tähendas, et nad said play-off’is kolmanda positsiooni. Teise asetuse sai endale BC Elva, kel samuti kirjas kaks kaotust, kuid parema asetuse tagas neile võit omavahelises mängus.

BC Karl Infra alistas suurelt tabeli viimase Runso Masinakaubanduse ja hõivas play-off’i neljanda asetuse, AMG/RULO sai jagu YliCool meeskonnast ja läheb play-off’i viienda asetusena. Nõo meeskond sai samuti kindlalt jagu KK Põltsamaa/Täv Grupp tiimist ja vormistas tabelis kuuenda koha. YliCool on põhihooaja lõpptabelis seitsmes, Põltsamaa/Täv Grupp kaheksas ning ainsana ainult kaotusi kogunud Runso Masinaehitus jäi play-off’ist välja.

Seega veerandfinaalpaarid on: BC Estiko/Septicum – Põltsamaa/Täv Grupp, BC Elva – YliCool, Roofix/SL Ehitus – Nõo ning BC Karl Infra – AMG/RULO. Veerandfinaalide võitjad selguvad ühe mängu tulemusena.