Weekendis selgusid veerandfinalistid, West Tallinn lõhkas järjekordse üllatuspommi

-Jüri Rovgeisha | Foto: Liina Käärik

Optibet Rahvaliiga Weekend formaadis selgusid pühapäeval kõik veerandfinalistid. West Tallinn sai hakkama suurüllatusega, alistades ülipõnevas mängus A-alagrupis teise asetuse saanud Haabersti SK Seeniorid tulemusega 73:69. Haabersti seenioritel oli see alles teiseks kaotuseks sel hooajal ning see lõpetas ka nende teekonna play-off’is.

West Tallinn kontrollis mängu kuni kolmanda veerandi lõpuni minnes viimasele vaheajale 17-punktilises eduseisus. Viimase veerandi keskel kukkus viie veaga pingile West Tallinna liider Kristofer Kurvits ja meeskonna mängu tuli värinat ning ebakindlust. Justkui ei usutud, et võit on käeulatuses.

Haabersti kogenud mängijad said aga indu Ingmar Sau ja Taavi Porkveli nelja tabava kolmese pealt ning vähendasid vahe vaid ühele punktile. Mängulõpu loteriis oli õnn West Tallinna poolel ja suurüllatus oligi sündinud. Antud võit näitas ilmekalt, et West Tallinna hiljutine alagrupis saadud võit KK Pelgulinna üle polnud juhus ja BC Connectionionil on veerandfinaalis pureda kõva pähkel.

Kristofer Kurvits oli võitjate poolel 20 punktiga resultatiivseim. Mainimist väärib kindlasti Fred Gregor Rahuoja suurepärane esitus: lisaks kümnele punktile sai tiim temalt ka palju kasulikku musta tööd kaitses ja ründelauapallide hankimisel. Kaotajate poolelt tegi parima mängu Ingmar Sau, kelle arvele kogunes üleplatsimehena 25 punkti.

Ennustasime ühes eelnevas kirjatükis väga põnevat mängu paarist KK Pelgulinn – Park Minigolf ja me ei eksinud. Pealtvaatajad said väga haarava ja emotsionaalselt laetud mängu osalisteks, mille võitja selgus kohtumise viimastel sekunditel. Mängu kangelaseks tõusis Jüri Rovgeisha, kes hoolitses nii skoorimise, lauapallide hankimise kui ka oma meeskonna ergutamise eest.

Mängu lõpptulemuseks kujunes 71:66, Rovgeisha oli teenitult üleplatsimeheks. Tema kontole kogunes 26 punkti. Mairold Vister tõi viie tabava kolmese toel 15 punkti. Kaotajate poolelt oli resultatiivseim Veiko Vare 19 punktiga, Andri Jõema kontole kogunes 16 silma.

Päeva ülejäänud kohtumistes pinget ei tekkinud, favoriidid olid kindlalt oma oponentidest üle. BC Connection sai jagu RSK Viimsist tulemusega 71:47 (Sean Stewart jr 26 punkti), Alexela/Mediq Eesti oli parem Grossbergi meeskonnast skooriga 68:48 (Kaido Heero 26p). Grossberg pallis vaid viie mehega ning kuigi poolaeg kaotati vaid kolme punktiga, siis teisel poolajal nende jaks rauges. InvestBK.eu purustas Keskturu Kossuklubi numbritega 93:48 (Aleksandr Tikka 28p ja Juri Titov 22p) ja RIM vormistas suurvõidu Sleepit/Retlari üle tulemusega 81:48.

Seega on eeloleval pühapäeval oodata väga põnevaid veerandfinaale, kus kohtuvad järgmised paarid: Alexela/Mediq Eesti – KK Pelgulinn (tegemist on võrdsete meeskondadega ja väikesed detailid võivad otsustada mängu saatuse), Ehton/Föönix – InvestBK.eu (InvestBK.eu on Weekendi suure ründepotentsiaaliga meeskond, seega on Ehton/Föönixil väga tarvis kaitses õnnestuda), RIM – Wildix/Esecom (aastaid koos pallinud RIM-i meeskond on antud paaris favoriit, kuid Wildix/Esecomi alahindamine võib kallilt kätte maksta) ja West Tallinn – BC Connection (BC Connection on paberil kerge favoriit, kuid nüüdseks on selge, et West Tallinna noored on võimelised hea mängu korral ka poolfinaali jõudma).