BC Kalev/Cramo jõudis Saraatovile otsustava veerandajani vastu panna

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval Saraatovis peetud VTB Ühisliiga mängus pidi BC Kalev/Cramo vastu võtma hooaja seitsmenda kaotuse. Ilma nelja põhimeheta mänginud kalevlased kaotasid südi esimese poolaja järel kindlalt 61:87 (21:18, 19:26, 15:20, 6:23).

Koroonaviiruse tõttu vaid kaheksa mängijaga Venemaale sõitnud Cramo alustas mängu võitluslikult ning juhtis avaveerandaja järel 21:18. Teisel mänguperioodil sai Saraatovi klubi rünnaku paremini jooksma ning läks poolajapausile neljapunktilises eduseisus. Kodumeeskonna ridades näitas ilusaid liigutusi 20-aastane tulevikulootus Nikita Mihhailovski, kes kogus kõik 10 poolaja punkti just teisel veerandil. Cramo resultatiivseim oli Rauno Nurger 9 punktiga.

Kui kolmandast veerandajast jäi mängida 2.45, tõi Chavaughn Lewise kaugvise kalevlased kahe punkti kaugusele (55:57), ent Avtodor läks neljandale veerandajale 7:0 vahespurdiga ning saadud initsiatiivi enam käest ei antud. Selgelt väsinud Cramo viskas viimase kümne minutiga vaid 6 silma ning Venemaa klubi sai tähistada hooaja kuuendat võitu. Kalevlased korjasid küll 17 ründelauda, kuid viskasid väljakult kõigest 28%-lise täpsusega.

Cramo resultatiivseimaks kerkis Chavaughn Lewis, kes viskas 13 punkti (visked 4/14) ning hankis 8 lauapalli. Kaksikduubli sai kirja Maurice Kemp (10 punkti, 10 lauapalli), kuid tema 15-st pealeviskest läbisid korvirõnga vaid 2. Rauno Nurgeri arvele jäi 9 punkti, debüüdi teinud Bruno Djukanovic viskas 8 silma ning Martin Dorbek noppis 7 punkti kõrvale 9 lauapalli (6 ründelauast). Käe said valgeks kõik väljakul käinud mängijad (Sokk 6, Kurbas 6, Sunelik 2).

Saraatovi poolel kerkis üleplatsimeheks Nikita Mihhailovski 24 punktiga. Nate Mason lisas 14 silma ning Markel Starks 12 punkti ja 6 korvisöötu.

Kalev/Cramo (1-7) kohtub juba esmaspäeval, 18. jaanuaril, koduses Kalevi Spordihallis hetke liiga liidri Peterburi Zeniidiga (10-1).