fbpx
Close

BC Kalev/Cramo läheb kõigi aegade tugevaimal Meistrite liiga hooajal edu jahtima eelringist

-BC Kalev/Cramo | Foto: BC Kalev/Cramo

-BC Kalev/Cramo | Foto: BC Kalev/Cramo

FIBA korvpalli Meistrite liiga avaldas reedel oma kodulehel kõik 52 klubi, kes uuel hooajal tiitli eest võitlema hakkavad. Ise nimetatakse algava hooaja osalejate nimekirja sarja senise ajaloo kõige tugevamaks. Klassi annab juurde ka eelringist alustav Eesti-Läti liiga võitja ja Eesti meister BC Kalev/Cramo.

52 osalevast klubist 42 lõpetas eelmise hooaja oma riigi meistriliigas viie parema hulgas ning Meistrite liiga kuuendal hooajal asub võistlustulle ka 17 valitsevat oma riigi meistrit. Kokku on esindatud 30 erinevat Euroopa riiki, vahendab FIBA Meistrite liiga oma kodulehel.

Hooaeg algab kvalifikatsiooniringi mängudega 13. septembril ning põhiturniiril visatakse pall õhku 4. oktoobril. 28 meeskonda alustavad otse põhiturniirilt ning nendega liitub neli võistkonda kvalifikatsioonist. Hooaja kulminatsiooniks tšempioniks kroonitud klubi ootab miljoni euro suurune auhinnaraha.

Otse põhiturniirile pääsesid meie lähinaabritest näiteks lätlaste Riia VEF, leedulaste Vilniuse BC Rytas ja venelaste Nižni Novgorod. Koht on olemas ka Kaspar Treieri koduklubil Sassari Dinamol ja Kristian Kullamäe mängijaõiguste omanikul Burgosel, kes on Meistrite liiga viimase kahe hooaja võitja.

Kvalifikatsiooniturniirilt alustab mitmeid tugevaid klubisid ning Kalev/Cramol on vaja kohe hooaja alguses väga heas hoos olla, kui nelja hulka ja sellega edasi põhiturniirile pääseda soovitakse. Näiteks jahivad kvalifikatsioonist edasipääsu sellised nimekad tiimid nagu sakslaste Bamberg, prantslaste Le Mans, valgevenelaste Minski Tsmoki, kreeklaste Peristeri, iisraellaste Eliat Hapoel, itaallaste Treviso, venelaste Permi Parma jpt.

scroll to top