fbpx
Close

Eesti korvpallikoondise liider tõmbab selga Hispaania kõrgliigaklubi särgi

-Kadri-Ann Lass | Foto: Siim Semiskar

-Kadri-Ann Lass | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpallikoondise üks liidreid Kadri-Ann Lass jätkab uuel hooajal oma karjääri väga tugevas Hispaania kõrgliigas, kui liitub Bembibre naiskonnaga.

Bembibre on väikelinn Põhja-Hispaanias, umbkaudu sadakond kilomeetrit rannikust eemal. Mõnda aega Hispaania naiste kõrgliigas pallinud Bembibre oli hooajal 2018/19 põhiturniiri 9. ehk jäi esimesena play-off’ist välja, aasta hiljem oldi aga välja kukkumas, kuid naiskonna “päästis” koroonaviirus, mis hooaja katkestas.

Tolle hetkeni 14 naiskonna osavõtul peetud kõrgliiga otsustas mitte kedagi liigast välja kukutada, vaid jätkati hoopis 16 naiskonnaga. Bembibrel õnnestus 22 kaotuse kõrvale koguda 8 võitu ja koht meistriliigas kõige napimalt säilitada.

24-aastane Kadri-Ann Lass õppis ja mängis aastatel 2015-19 ookeani taga Duquesne’i ülikoolis, kus kerkis oma kolledži läbi aegade üheks edukaimaks palluriks. Euroopasse naastes alustas Lass profikorvpallurina Poola kõrgliigas Krakowi Wisla naiskonnas ning astus seejärel sammu edasi, liitudes tugeva Ungari tiimi Györiga.

Ungari liiga pronksmedali kaela saanud eestlanna jaoks polnud hooaeg individuaalses plaanis kõige õnnestunum, kuna mänguaeg kuivas kohati päris kokku. Lassile jäi lõpuks 25 liigamänguga kirja keskmiselt 13,5 minutit, 4,3 punkti, 2,3 lauapalli ja 0,5 blokki. Eurocupi kolmes kohtumises jäi eestlannal kokku 27 minutiga punktiarve avamata.

Bembibre platseerus möödunud hooajal 16 naiskonna hulgas 14. kohale. Seejuures teeniti üks võit eelviimasest ehk teisena liigast välja langenud võistkonnast rohkem. 30 mänguga võideti kaheksa kohtumist, play-off’i koht jäi viie võidu kaugusele.

“Ta pole üldsusele tuntud mängija, kuid omab rahvusvahelist kogemust ja on oma kodumaal üks parimatest. Samuti on ta USA-s end proovile pannud. Tegemist on mitmekülgse mängijaga, kes suudab tegutseda positsioonidel neli ja viis. Ta on võimeline toimetama nii nägu kui selg ees korvi poole ning ta suudab ka kaugelt viskeid tabada. Kadri-Ann on noor mängija, kellel tulevik veel ees ja ta temast saab meile abi olema. Kuigi eelmisel hooajal tal palju võimalusi ei tekkinud, on tal piisavalt potentsiaali areneda ning sobitub selle profiili mängijaga, keda otsisime,” iseloomustas klubi peatreener Pepe Vazquez klubi kodulehe vahendusel.

“Olen võistkonnamängija. Mu eesmärk on see, et kõik mängiksime individuaalselt edukalt ja teeksime sama ka koos. Eelistan enim kaitsetööle rõhku panna ja loodetavasti suudan seeläbi naiskonda aidata. Töötan selle nimel, et võidaksime palju mänge. Olen põnevil, et oma kolmandal hooajal Euroopasse naastes saabusin Hispaaniasse. Veel pole ma sealset kultuuriruumi piisavalt hästi tundma õppinud, aga siiski Hispaaniast ja sealsest meistriliigast omajagu tean. Ootan väga Bembibre linnaga tutvumist. Siiani on kõik olnud väga sõbralikud. Tahan juba hakata kõvasti tööd tegema,” rääkis Lass.

scroll to top