Dorbek, Puidet, Järveläinen ja Metsalu tõid 3×3 Tallinn Openi võidu Eestile

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval Vabaduse väljakul toimunud suvise 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste finaali ja rahvusvahelise tänavakorvpalliturniiri “OlyBet 3×3 Tallinn Open 2018” turniiri võitis Ballzy/Tallinna nime all mänginud Eesti 3×3 koondis koosseisus Martin Dorbek, Jaan Puidet, Joonas Järveläinen ja Oliver Metsalu, kes nii veerand- kui poolfinaalis jätsid võidust eemale turniiri ühed favoriidid Venemaalt (COP Leningrad ja Moskva 3×3 turniirilt Tallinn Openi pääsme saanud Inanomo).

“OlyBet 3×3 Tallinn Open” turniriivõiduga sai Ballzy/Tallinn võistkond nii Eesti meistriks 3×3 tänavakorvpallis kui võitis ka pääsme kahe nädala pärast Šveitsis toimuvale üle 1 000 000 USD auhinnafondiga FIBA 3×3 maailmaturnee etapile Lausannes.

Ainus korvpallimängija Eestis, kes on paarikuise vahega tulnud nii saali- kui tänavakorvpalli kõige kõrgemal tasemel Eesti 3×3 meistriks, Martin Dorbek, kiitis nii turniiri taset kui pealtvaatajaid, kelle seas oli palju tuttavaid: “Loodan, et suutsime pakkuda mõnusa emotsiooni ka pealtvaatajatele, kus peale alagrupi ainust kaotust KK NB/Good Vibes tiimile suutsime play-offis kaugelt tulnud tiimidele koha kätte näidata,” ütles Dorbek, kes Ballzy/Tallinn tiimi alagrupis võitnud Eauno Nurger, Karl-Johan Lips, Ivo Van Tamm ja Joosep Indermitte võistkonnale tuletas meelde, et play-offis tuleb lõpuni võidelda ja kiitis Estravani tiimi (Gaspar Bibikov, Andreas Märtson, Reigo Päkk ja Egert Haller), kes oli igati teenitult finaali pääsenud. Finaalis alistas Ballzy/Tallinn Estravani kindlalt 21:9.

“Kõik turniiril mänginud Eesti 3×3 võistkonnad andsid täna endast maksimumi,” hindas Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul pakkus turniiri suurima üllatuse Egert Halleri juhitud Estravani võistkond, kes pääses B-alagrupist Venemaa võistkonna Inanomo järel teisena edasi play-off turniirile, kuid suutis seal peamiselt Halleri viskekontserdiga 21:16 alistada veerandfinaalis Mulkide võistkonna (Illimar Pilk, Kristjan Evart, Mihkel Allorg ja Allar Leppind), seejärel veelgi suurema kontserdiga 21:7 poolfinaalis KK NB/Good Vibes tiimi (Nurger, Lips, Tamm ja Indermitte) ning pidi vaid finaalis Ballzy/Tallinn tiimile alla vanduma.

Egert Haller oli ka mängija, kes kohe esimese viskega lõpetas Olybet 3×3 Tallinn Openi keskjoone viskevõistluse ning viib Estravani võistkonna 2019. aastal FIBA 3×3 maailmameistrivõistluste publiku sekka.

Turniiri #16 asetuse saanud KK NB/Good Vibes võitis turniiri avamängus #1 asetust ehk LSA võistkonda Lätist ning jätkas Rauno Nurgeri toel võidukalt läbi alagrupi. Ka Dorbek, Puidet, Järveläinen ja Metsalu pidid alagrupis KK NB/Good Vibes’i paremust tunnistama. Lohutuseks sai KK NB/Good Vibes 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistlustel kokkuvõttes Ballzy ja Estravani järel III koha.

Raskesse C-gruppi sattunud 2017. aasta 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistertiim Amino.ee (Erik Luts, Kiur Akenpärg, Jaagup Toome ja Mario Paiste), suutsid end pärast avamängu kaotust turniiri ühele favoriidile Venemaalt end kokku võtta ning alistada nii Valgevene tiimi kui Erik Lutsu lisaaja kaugviskest ka Leedu võistkonna ning pääsesid samuti play-offi, kus pidid lõpuks leppima 6. kohaga.

Hea mängu tegi ka Mulkide võistkond, kes “surnud ringiga” võitis alagrupi ja jättis vähemalt ühe Leedu tiimi play-offist eemale, kuid kes kokkuvõttes pidid leppima 7. kohaga.

Kokkuvõttes jõudis turniirist osavõtnud 8 Eesti ja 8 välisvõistkonnast viis Eesti tiimi play-offi ja kaks nendest mängis finaalis.

Juba kahe nädala pärast on eestlastel taas võimalik otseülekande vahendusel kaasa elada Eesti 3×3 koondisele, kes läheb uut võitu püüdma FIBA 3×3 kõige kõrgema reitinguga turniirilt Lausanne’is (rohkem 3×3 reitingupunkte kui FIBA 3×3 maailmameistrivõistlused) ning millelt on võimalik teenida pääse 3×3 “klubikorvpalli” finaalvõistlusele, mis toimub oktoobris Pekingis.