fbpx
Close

Alar Varrak Leedu korvpalliportaalile: Žalgiris saab Kriisa näol endale hea noore talendi

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval avaldati läbi Leedu korvpallimeedia uudis, et 17-aastane ja 185 cm pikkune Eesti tagamängija Kerr Kriisa jätkab karjääri Leedu tippklubis Kaunase Žalgiris. Sealne juhtiv korvpalliportaal pidas seda üleminekut nii oluliseks, et noormehest kirjutati pikk artikkel, kus said sõna tunnustatud Eesti treener Alar Varrak ja Bambergi leedulasest spordidirektor Ginas Rutkauskas.

“Kerr on suurepärane talent ning ta on loov mängija, kellel on palju potentsiaali. Ma ei tea, kuidas see Leedu korvpalli konteksti sobitub, aga Eestis on ta oma vanusegrupis üks parimaid mängijaid,” kommenteeris Varrak Leedu portaalile Krepšinis.net.

Eestlast iseloomustatakse portaalis kui mängijat, kes suudab nii visata kui ka sööte jagada, lahendada edukalt 2-2 olukordi ning on isetu ning tehniliselt osav mängija, kes suudab pidevalt platsil toimuvat jälgida.

Miinustena tuuakse noore mängumehe puhul välja vajakajäämine füüsilistes võimetes, mitte alati kõige parem otsuste tegemine ning kohatised probleemid eneseusuga.

Eelmisel hooajal Saksamaa tippklubi Bambergi noortesüsteemis alustanud Kriisa lahkus poole hooaja pealt Saksamaalt jalatraumade tõttu, mis ei lubanud tal korralikult treenida ja mängida.

Bambergi spordidirektori Ginas Rutkauskase sõnul oli tegemist Osgood–Schlatteri haigusega, mis on suurte koormustega treenivatel 13-18-aastastel kasvueas poistel küllaltki tavaline. Jalgade kiire kasvamise tulemusena ei suuda luud ja lihased piisava tempoga arengus järgi jõuda ning see tekitab probleeme.

Rutkauskase sõnul oli eestlase talenti aga vaatamata kõigile raskustele kaugele näha: “Seda ma võin kindlalt öelda, et ta oli väga andekas. Kui ta saab vanemaks ning mehistub, siis saab kõik korda.”

Varraku sõnul peaks Kriisa tervisega hetkel kõik hästi olema: “Nii palju, kui mina temaga suhelnud olen, on ta terve ning ma ise loodan, et probleemid on jäänud minevikku.” Kuna Kriisa osales Žalgirise juures ka treeninglaagris, siis klubi sai noormehe hetkeseisuga ka korralikult tutvuda.

Rutkauskas kiitis veel ka Kriisa geene, tuues välja alles 40-ndates eluaastates profikorvpalli lõpetanud isa Valmo Kriisa. Kui teises Leedu portaalis 24sek.lt heideti kahtlust Kriisa energilisele iseloomule, mis võiks tema miinuseks olla, siis Rutkauskas ja Varrak kummutasid selle justkui ühest suust.

“Bambergis polnud temaga mingeid probleeme. Tema iseloom on väga hea ja ta suudab kohaneda. Näiteks Šarunas Jasikeviciusel oli ka omamoodi iseloom… või ei olnud (naerdes – toim.)? Selline energia on hea, kui seda suunata õigesse kohta. Muidugi ei suuda kõik korvpallurid oma elavat natuuri positiivselt ära kasutada, kuid see on võimalik. Kriisa puhul on tegemist tapjainstinktidega noore mehega,” kiitis Rutkauskas.

Varrak lisas: “Eestis oodatakse Kriisalt palju ning siin tahetakse väga näha, mida ta Leedus suudab korda saata. Ilmselt näeme teda juba päris varsti ka Eesti meestekoondises.”

Kuigi artiklis sõna saanud mõlemad korvpallieksperdid kiitsid Kriisat, siis kumbki ei tahtnud ennustada, kuhu noormees võiks välja jõuda, kuna alles 17-aastase mängija puhul on tema tõelise potentsiaali hindamine keeruline.

“Kerr on väga loov, tark ja ettenägelik mängija – neid omadusi on raske treenida. Usun, et Žalgiris saab endale hea noore talendi, kuid me teame, et talent üksi ei tähenda midagi ning see ei ole garantiiks, et temast saab ka hea korvpallur. Kõik sõltub, kuidas ta tööd teeb. Kriisa jõuab täpselt nii kaugele, kui palju ta suudab tööd teha, sest anne on poisil olemas,” rääkis Varrak leedulastele.

Rutkauskas, kelle hoole all Bambergi noortesüsteemis on näiteks teine eestlane Henri Drell ning lätlaste lootus Arturs Zagars, on rahul, et Kriisa valis just Žalgirise enda järgmiseks mängupaigaks.

“Keegi ei oska tema karjääri ette ennustada, kuid me saame kõik kaasa elada sellele, kuidas noor mängumees kasvab ja areneb. Osad mängijad löövad läbi, osade areng peatub – kõike võib juhtuda,” lõpetas Rutkauskas filosoofiliselt.

Kriisa saab hakata Žalgirise süsteemiga tutvuma esialgu Leedu tugevuselt teises liigas klubi duubelrivistuses mängides, kuid noormehe enda sõnul antakse ta üles ka põhitiimi ridades.

scroll to top