fbpx
Close

Kerr Kriisa: mind antakse üles ka Žalgirise põhitiimi ning preseason peaks koos olema

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval tuli läbi Leedu spordimeedia avalikuks juba mõnda aega kulisside taga keerelnud uudis, et 17-aastane Eesti korvpalli tulevikulootus Kerr Kriisa liitub Kaunase Žalgirise süsteemiga.

Esialgu asub 185 cm pikkune tagamees mängima Žalgirise duubelmeeskonda, mis mängib Leedu tugevuselt teises liigas, sai seal põhiturniiril 5. koha ning kaotas lõpuks finaalis.

“Kontakt Žalgirisega tuli läbi agendi ning muljed klubist on positiivsed. Treeningkompleks on väga professionaalne ja hea ning ettevalmistus algab Leedus 13. augustil,” sõnas Kriisa Korvpall24.ee portaalile.

“Kogu preseason peaks põhitiimiga koos olema ning mind antakse Žalgirise koosseisus üles ka põhitiimi nimekirjas ning hooaja sees saab võimalusi nendega treenida,” loodab Kriisa ka põhimeeskonna eest võimaluse saada.

Nädalavahetusel mängis noormees aga koos Ran Andre Pehka, Kevin Sündi ja Patrik Saaliga Ungaris toimunud 3×3 korvpalli EM-valikturniiril, kus saadi kaks võitu ja kolm kaotust ning tiitlivõistluste piletit ei teenitud.

Vaatamata sellele jäid Kriisale sellest turniirist positiivsed muljed: “Sai jälle kogemustepagasit täiendada ning see oli väga teistsugune kogemus võrreldes varasemaga.”

3×3 formaat on noormehe sõnul saalikorvpallist piisavalt erinev: “Mäng on üles ehitatud 1-1 olukordade peale. Mäng on väga kiire, aga samas peab ka kaval olema, et saada lihtsaid korve. Ma usun, et teatud asjad tulid päris kenasti välja. Siim (peatreener Siim Raudla – toim.) nägi päris palju meiega vaeva ja tänu temale oli asi loogilisem ja lihtsam.”

Avapäeval 22:13 Gruusiat ja 20:18 Iisraeli võitnud eestlased läksid teisel päeval vastamisi teist masti vastastega, kui 13:21 kaotati esmalt Hispaaniale ja seejärel 12:22 ka Serbiale. “Hispaania vastu olime ise pehmod. Polnud mänguks üldse valmis ja vastased said kohe alguses hästi minema. Serbiaga mängus oli valmisoleku koha pealt asi parem, aga usun, et mängumeeste suurus otsustas selle kohtumise.”

Kriisa lubas, et kui tulevikus antakse talle võimalus uuesti Eesti koondist 3×3 korvpallis esindada, siis kasutab ta võimaluse ära: “Kui kutsutakse mängima, siis ma igal juhul oleksin käpp. Väga teistsugune ja värskendav on see 3×3 korvpall.”

scroll to top