EELVAADE | Kalev/Cramo läheb kahte võitu võtma, Rakvere ja TalTech peavad võitlust neljanda koha peale

-Juris Umbraško ja Rakvere Tarvas | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas leiab alanud nädalal aset kaheksa mängu. Eesti klubide vastasseise on viis, mille seas peavad kaks kohtumist ära nii BC Kalev/Cramo, TalTech kui ka Rakvere Tarvas. Läti klubide osalusel toimub kolm mängu.

BC Kalev/Cramo – TalTech
03.02.2021, kell 19:00, Tallinn, Kalevi Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Kalev/Cramo on 12 mänguga kümme võitu teeninud. Viimati kohtuti Tallinna Kalev/TLÜ-ga ja kätte saadi raske 99:93 võit. Tasavägise poolaja lõppedes oli Kalev/TLÜ haaranud 48:46 eduseisu ning otsustava neljandiku alguseks suurenenud vahe viiele punktile. 2.27 enne lõpuvilet oli Kalev/Cramo jaoks kaotusseis endiselt sama suur, kuid Martin Dorbeku kaug- ja Marcus Keene’i lähiviske toel võideldi lisaaeg välja. Seal oli Kalev/Cramo juba selgelt parem, kui tehti alustuseks 8:0 spurt ja võeti kokkuvõttes kuuepunktiline võit. Marcus Keene tõi Kalev/Cramo kasuks 23 punkti ja andis 5 korvisöötu. Rauno Nurger tegi kaksikduubli 16 punkti ja 11 lauapalliga.

Marcus Keene on Kalev/Cramo parimana visanud keskmiselt 16,9 punkti ja andnud 5,1 korvisöötu. Devin Thomas on võtnud 10,9 lauapalli ning Maurice Kemp teindu 2,0 vaheltlõiget ja 1,0 viskeblokeeringut.

TalTech on 18 mänguga kaheksa võitu teeninud. Viimati oldi vastamisi Rakvere Tarvaga ning mäng võideti 90:85. Avaveerandi napilt Rakvere võitis, kuid poolajaks oli TalTech üheksa punktiga ette pääsenud. Kolmandal veerandajal õnnestus külalistel vahet vähendada ja viimasel neljandikul korra kahe punkti kaugusele tulla, aga TalTech ei andnud eduseisu käest ja sai raske võidu kätte. Oliver Metsalu tõi TalTechi kasuks 16 punkti, Sander Viilup lisas 15 silma.

Indrek Kajupank on TalTechi parimana visanud keskmiselt 10,7 punkti. Kristjan Kangur on võtnud 5,9 lauapalli, Eric Schmalz andnud 3,4 korvisöötu, Marek Ojamäe teinud 1,5 vaheltlõiget ja Karl Andres Matute Perner teinud 0,5 viskeblokeeringut.

Kalev/Cramo on sellel hooajal mõlemad omavahelised mängud võitnud vastavalt 81:67 ja 113:59.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – BC Kalev/Cramo
04.02.2021, kell 19:00, Tartu, Tartu Ülikool Spordihoone (sinine saal)

Tartu on 18 mänguga kuus võitu teeninud. Viimati oldi võõrsil vastamisi Pärnu Sadamaga ning leppida tuli 65:87 kaotusega. Poolaeg kuulus kodumeeskonnale 49:36, aga tartlased suutsid veel mängus püsida ja viimase neljandiku alguseks oli vahe sama suur. Ligi nelja minutiga kasvatas Pärnu eduseisu siiski 21 punkti suuruseks ja võeti kokkuvõttes kindel võit. Hendrik Eelmäe viskas Tartu parimana 13 punkti ja võttis 6 lauapalli. Charles Barton lisas 12 punkti, 3 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Charles Barton on Tartu parimana visanud keskmiselt 13,0 punkti ja andnud 4,8 korvisöötu. Tomas Balciunas on võtnud 7,2 lauapalli, Patrik Peemot teinud 2,0 vaheltlõiget ning Jordan Capps 0,7 viskeblokeeringut.

3. veebruaril oli Kalev/Cramo vastamisi TalTechiga.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Kalev/Cramo 110:46.

Rakvere Tarvas – Pärnu Sadam
05.02.2021, kell 19:00, Rakvere, Rakvere Spordihall

Rakvere on 16 mänguga seitse võitu teeninud. Viimati oldi võõrsil vastamisi TALTECH-iga ning vastu tuli võtta 85:90 kaotus. Avaveerandi napilt Rakvere võitis, kuid poolajaks oli TALTECH üheksa punktiga ette pääsenud. Kolmandal veerandajal õnnestus külalistel vahet vähendada ja viimasel neljandikul korra kahe punkti kaugusele tulla, aga TALTECH ei andnud eduseisu käest ja sai raske võidu kätte. Kristaps Gluditis tõi Rakvere kasuks 18 punkti ja andis 5 korvisöötu ning Tormi Niits lisas samuti 18 punkti, hankides veel 9 lauapalli ja andes 4 korvisöötu.

Kristaps Gluditis on Rakvere parimana visanud keskmiselt 15,9 punkti. Riley Hayes on võtnud 7,9 lauapalli, Devin Harris andnud 5,6 korvisöötu ja teinud 1,8 vaheltlõiget ning Kaido Saks teinud 0,4 viskeblokeeringut.

Pärnu on 20 mänguga 17 võitu teeninud. Viimati kohtuti võõrsil Tallinna Kalev/TLÜ-ga ning kirja saadi 92:81 võit. Pärnule kuulus poolaeg 54:40, kuid kolmanda veerandajaga vähendas Kalev/TLÜ vahet ja korra pääseti ka seitsme punkti kaugusele. Enamiku neljandast veerandajast hoidsid pärnakad siiski ligi kümnepunktilist vahet ja võtsid kokkuvõttes ka võidu ära. Linards Jaunzems viskas Pärnu eest 19 punkti ja võttis 7 lauapalli. Märt Rosenthal lisas 17 punkti, 7 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Edon Maxhuni on Pärnu parimana visanud keskmiselt 17,7 punkti ja andnud 5,0 korvisöötu. Linards Jaunzems on võtnud 7,9 lauapalli, Märt Rosenthal teinud 1,6 vaheltlõiget ja Lauris Blaus 0,9 viskeblokeeringut.

Pärnu on sellel hooajal mõlemad omavahelised mängud võitnud vastavalt 81:69 ja 76:72.

Tallinna Kalev/TLÜ – TalTech
06.02.2021, kell 17:00, Tallinn, Sõle Spordikeskus
Ülekanne: Inspira, Delfi TV

Kalev/TLÜ on 20 mänguga kolm võitu teeninud. Viimati võõrustati Pärnu Sadamat ja vastu tuli võtta 81:92 kaotus. Pärnule kuulus poolaeg 54:40, kuid kolmanda veerandajaga vähendas Kalev/TLÜ vahet ja korra pääseti ka seitsme punkti kaugusele. Enamiku neljandast veerandajast hoidsid pärnakad siiski ligi kümnepunktilist vahet ja võtsid kokkuvõttes ka võidu ära. Karl-Johan Lips viskas Kalev/TLÜ eest 15 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis 6 korvisöötu. Parker Van Dyke tõi samuti 15 punkti.

Brandis Raley Ross on Kalev/TLÜ parimana visanud keskmiselt 21,0 punkti ja andnud 5,3 korvisöötu. Samuel Timmins on võtnud 8,8 lauapalli, teinud 1,6 vaheltlõiget ja 1,6 viskeblokeeringut.

3. veebruaril oli TalTech vastamisi BC Kalev/Cramoga.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Kalev/TLÜ 85:65, teises oli TalTech parem 88:67.

Rapla Avis Utilitas – Rakvere Tarvas
07.02.2021, Rapla, Sadolin Spordihoone

Rapla on 18 mänguga kümme võitu teeninud. Viimati kohtuti võõral väljakul Rakvere Tarva meeskonnaga ning saadi 65:58 võit. Rakverele kuulus poolaeg 34:29 ja ka enne viimase neljandiku algust oldi minimaalses eduseisus. Ligi kolm minutit enne lõppu juhtis Rakvere 58:51, misjärel tegi Rapla koguni 14:0 spurdi ja Rakvere ei suutnudki enam millegagi vastata. Sven Kaldre tõi Rapal eest 16 punkti ja võttis 3 lauapalli. Al-Wajid Aminu tegi kaksikduubli 15 punkti ja 12 lauapalliga.

Roberts Freimanis on Rapla parimana visanud keskmiselt 14,6 punkti ja võtnud 8,3 lauapalli. Saimon Sutt on andnud 4,2 korvisöötu, teinud 1,4 vaheltlõiget ning Al-Wajid Aminu teinud 1,7 viskeblokeeringut.

Rakvere on 16 mänguga seitse võitu teeninud. Viimati oldi võõrsil vastamisi TalTechiga ning vastu tuli võtta 85:90 kaotus. Avaveerandi napilt Rakvere võitis, kuid poolajaks oli TalTech üheksa punktiga ette pääsenud. Kolmandal veerandajal õnnestus külalistel vahet vähendada ja viimasel neljandikul korra kahe punkti kaugusele tulla, aga TalTech ei andnud eduseisu käest ja sai raske võidu kätte. Kristaps Gluditis tõi Rakvere kasuks 18 punkti ja andis 5 korvisöötu ning Tormi Niits lisas samuti 18 punkti, hankides veel 9 lauapalli ja andes 4 korvisöötu.

5. veebruaril oli Rakvere võõrustamas Pärnu Sadamat.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Rapla 89:81, teises oli Rakvere parem 84:76 ning kolmandas omakorda Rapla 65:58.

Läti klubidest on reedel, 5. veebruaril vastamisi BK Liepaja ja Valmiera Glass/VIA. Päev hiljem kohtuvad Latvijas Universitate ja BK Ventspils ning VEF Riga ja BK Ogre.