fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo läheb vastamisi Euroliigas katastroofilaadse hooaja teinud Himkiga

-BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

-BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

Pärast mõningast pausi on taas VTB Ühisliigas võistlustules BC Kalev/Cramo meeskond, kes läheb laupäeval 17. aprillil Kalevi spordihallis vastamisi Moskva oblasti Himkiga. Rasket hooaega kogev Himki on küll Ühisliiga turniiritabeli kõrgeimast tipust välja kukkunud, kuid on endale koha play-off’is taganud. Kalev/Cramo jääb sellel hooajal küll väljalangemismängudest eemale, kuid võimalikult hea koht tabelis vajab kindlustamist.

Kalevi ühe liidri Janari Jõesaare Paf Eesti-Läti korvpalliliiga finaalturniiril saadud kerge vigastus vajab täpsustavaid uuringuid ning tema mängus osalemine on veel ebaselge. Samuti selgub mängupäeval Chavaughn Lewise osalemine, kellele samuti eelmisest nädalavahetusest annab tunda tagareis. Kregor Hermetit vaevavad kerged põlveprobleemid, aga suure tõenäosusega on tema mänguvalmis.

Moskva oblasti Himki on hetkel turniiritabelis 11 võidu ja 10 kaotusega seitsmendal kohal, kuid neil püsib realistlik võimalus püüda koht kõrgemal olevat poolakate Zielona Gorat, kellel kirjas 13 võitu ja samuti 10 kaotust. Himkil on jäänud veel mängud Kalev/Cramo, Minski Tsmoki ja Avtodoriga. Poola klubil aga Astanaga. Omavahelised mängud on viigis 1-1, kuid nende kohtumiste korvide vahe räägib selgelt Himki kasuks.

Tagant ohustab Himkit aga viimati Zeniiti võitnud Permi Parma, kellel on 10 võitu ja 12 kaotust ning pidamata mängud Avtodori ja Unicsiga. Himki kaotas viimati 64:69 Nižni-Novgorodile, kuid võitis enne seda kolm mängu järjest, alistades liiga nõrgemate hulka kuuluvad Krasnodari Jenissei ning Minski Tsmoki ja oma lähikonkurendi Zielona Gora. Lisaks Ühisliigale osales Himki sellel hooajal ka Euroliigas ning seal jäädi 4 võidu ja 30 kaotusega põhihooajal kindlalt viimaseks.

Kalev/Cramo on turniiritabelis 6 võidu ja 15 kaotusega endiselt 10. kohal. Play-off’i enam võimalik pääseda ei ole, kuid teoreetiline variant on kinni püüda 9. kohal asuv Avtodor, kellel 8 võitu ja 14 kaotust. Avtodoril on jäänud veel kohtumised Permi Parma ja Himkiga ning Kalevit ootavad pärast kõnealust matši veel Nižni Novgorod ja Jenissei. Küll aga on jätkuvalt Kalev/Cramo kohta ohustamas Jenissei ja Astana, kellel mõlemal on 5 võitu ja 16 kaotust. Jenisseil on jäänud pidada mängud Minski, Unicsi ja Kalev/Cramoga ning Astanal Unicsi, Zielona Gora ja liiga punase laterna Minskiga.

Kalev ja Himki kohtusid omavahel oktoobris ning siis sai kindla 92:74 võidu Moskva oblasti meeskond. Vastastest tegi hiilgava partii tänaseks meeskonnast lahkunud Jonas Jerebko, kelle arvele jäi 30 punkti ja 10 lauapalli. Jegor Vjaltsev lisas 21 ja Devin Booker 16 silma. Kalev/Cramo üks parimatest oli samuti tänaseks mujale siirdunud Gabe Bealer 13 punkti ja 11 lauapalliga, Devin Thomas lisas samuti 13 silma ning korralikud 12 lauapalli. Marcus Keene piirdus toona 12 punktiga, kuid andis 8 korvisöötu. Tänastest põhitegijatest ei olnud Kaleviga siis veel liitunud Janari Jõesaar, Maurice Kemp ning Chavaughn Lewis.

Himki liider ja parima statistikaga mängija on Venemaa täht Aleksei Šved, kes on kogunud 24,4 punkti ja 8,3 resultatiivset söötu. Meeskonna suurim staar on aga sel hooajal olnud pidevalt vigastustega kimpus ning teda ei tohiks olla oodata väljakule ka Kalev/Cramo vastu. Viimati mängis Euroopa üks ohtlikumaid ründemängijaid VTB liigas märtsi lõpus, kuid aprilli alguses murtud parema käe nimetissõrm on mehe seni väljakutelt eemal hoidnud ning täiesti võimalik, et hooaeg on tema jaoks lõppenud. Muus osas toetus meeskond tüüpilise Venemaa tippvõistkonnana pikalt eelkõige välismängijatele, kuid koosseis on viimasel ajal oluliselt muutunud. Keskmiselt 16 punkti visanud keskmängija Greg Monroe lahkus meeskonnast jaanuari lõpus ning mängust 14,5 punkti kogunud teine tsenter Devin Booker käis väljakul viimati samuti jaanuaris.

Silmapaistvalt on tegutsenud 203 cm pikkune eesliinimängija Jordan Mickey, kes on kogunud 15,6 punkti ja 5,8 lauapalli mängust. Kahekohalise summani on jõudnud veel 188 cm pikkune tagamängija Errick McCollum, kelle keskmiseks on jäänud 12,8 punkti. Meeskonna juurest on tänaseks lahkunud ka meie lõunanaabrite tähed Dairis Bertans ja Janis Timma, kuid eriti silmapaistvat hooaega kumbki neist Himki eest ei teinud. Tagasihoidlikuks on jäänud ka nimekate kohalike mängijate Sergei Karasjovi, Vjatšeslav Zaitsevi, Sergei Monja ja Anton Ponkrašovi panus. Mitmed neist on ka juba tublisti üle 30 aasta vanad. Meeskonna peatreeneriks on Andrei Maltsev, kes vahetas välja jaanuaris lahkunud Rimas Kurtinaitise.

Huvitav saab olema taas platsil näha venelaste viimaste aegade üht suurimat staari, 34-aastast keskmängijat Timofey Mozgovi, kes naasis aprilli keskel väljakule pärast rohkem kui 1000-päevalist eemalolekut. Erinevate raskete traumade ja teiste probleemide tõttu ei olnud 215 cm pikkune NBA kogemusega koljat platsil käinud pärast 2018. aasta juulis toimunud Venemaa koondise MM-valikmängu. Nüüd oma esimeses kahes Ühisliiga kohtumises pärast naasmist tõi Mozgov Jenissei vastu 6 punkti ja 6 lauapalli ning kostitas Nižni-Novgorodi 8 punkti ja 2 lauapalliga.

Kalevi parim korvikütt ja sööduandja on endiselt Keene, keskmiselt 19,5 punkti ja 5,1 sööduga. Lewise keskmiseks on jäänud 14,4 punkti, 3,4 lauapalli ja 4,4 söötu. Parim eestlane ja võistkonna edukaim lauavõitleja on olnud Jõesaar 12,8 punkti ja 6,9 lauapalliga. Korralikku statistikat on näidanud ka kaks eesliini mängijat, Kemp on kogunud 12,6 punkti ja 6,2 lauapalli ning Thomas 9,3 punkti ja 6,8 lauapalli mängust.

Meeskondliku statistika poolest on Himki liiga üks paremaid sööduandjaid, kui 20 resultatiivse sööduga mängu kohta ollakse liiga paremuselt teine meeskond. Heas kirjas hoitakse ennast ka pallikaotuste (12,2), viskeblokeeringute (3,5) ja vabavisete tabavuse (80%) osas, kus püsitakse samuti teised. Raskusi valmistavad aga kaugvisked – 34,9% tabavusega vireletakse liigas eelviimasel positsioonil. Kalev/Cramo on lisaks kaugvisete tabavusele (36,6%) vastastest parem olnud üksnes vähem tehtud isiklike vigade osas.

Kuna viirusolukorra tõttu pealtvaatajaid endiselt saali ei lubata, siis on mängust võimalik pilti näha sport.television.ee keskkonnast.

VTB Ühisliiga põhihooajal on Kalev/Cramol seejärel jäänud pidada veel kaks mängu. Kodus kohtutakse 21. aprillil Nižni-Novgorodiga ning seejärel lõpetatakse hooaeg 25. aprillil võõrsilkohtumisega Krasnojarskis sealse Jenisseiga.

scroll to top