fbpx
Close

Eesti 3×3 koondiste abitreeneriks saab Priit Vene, kelle esmane siht on naised olümpiale aidata

-Priit Vene | Foto: Siim Semiskar

-Priit Vene | Foto: Siim Semiskar

Aprilli lõpus asub Eesti 3×3 korvpallikoondiste peatreener Siim Raudla kõrval abitreeneri rollis tööle Priit Vene, kelle esmaseks tööks on Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiriks valmistuva Eesti naiste 3×3 koondise ettevalmistus.

Kogenud treeneri sõnul ta otsustamisel pikka mõtlemisaega ei vajanud. “Siim Raudla on mu endine õpilane ja kui ta kutsus mind enda kõrvale abitreeneriks siis loomulikult olin nõus aitama,” kommenteeris Vene, kelle hinnangul on 3×3 korvpall äärmiselt perspektiivikas spordiala. “Olen jälginud, mida teevad meie lähinaabrid ja suurriigid mujal maailmas – alaliidud panustavad ala arengusse väga palju vahendeid. 3×3 korvpalli populaarsust näitab ka asjaolu, et see valiti olümpiamängude kavasse.”

Vene sõnul on olümpiamängude kvalifikatsioon hetkel prioriteet number üks. “Peame koguma võimalikult palju informatsiooni ja tegema korraliku ettevalmistuse, et mai lõpus olümpiapilet koju tuua. See on väga tähtis moment kogu Eesti korvpallile. Loodame, et saame kvalifikatsiooniturniiril kasutada meie parimaid mängijaid.”

Peatreenerina viimati Tartu Ülikooli esindusmeeskonda juhendanud Vene sõnul on ta viimasel ajal end rohkem ka 3×3 korvpalli spetsiifikaga kurssi viinud. “Tippvõistkondades on üldjuhul kõik mängijad väga universaalsed. Ei piisa sellest, et valdad ühte elementi väga hästi. Mäng on väga kiire ja olulisel kohal on sellised nüansid nagu katete kvaliteet, õigeaegsed söödud, viskele mineku kiirus ja individuaalsed oskused.”

Eesti 3×3 koondiste peatreener Siim Raudla: “Idee tuua enda kõrvale 3×3 korvpalli koondiste juurde abitreener on mul mõttes mõlkunud juba pikemat aega. Nüüd, tänu EOK veelgi tugevamale toetusele on meil olnud reaalne võimalus see ka teoks teha.”

“Minu valik langes Priit Venele, kuna hetkel on ta minu hinnangul treenerina Eesti korvpallikaardilt veidi välja jäänud ning lisaks pean teda Eesti korvpallimaastiku parimate treenerite hulka kuuluvaks. Usun, et sellise karakteri lisandumine 3×3 korvpalli koondiste programmi annab meile veel üle lisakäigu, et muuta kogu ettevalmistusprotsessi tiitlivõistlusteks veelgi professionaalsemaks ning mängijatele atraktiivsemaks,” täiendas Raudla.

Priit Vene on olnud Euroliigas Kaunase Žalgirise abitreener ja sama klubi süsteemis töötanud aastaid. Eestis on ta peatreenerina juhendanud nii Tartu Ülikooli kui Pärnu meistriliiga meeskonda, abitreeneri rolli on ta täitnud BC Kalev/Cramo ridades.

Eesti naiste 3×3 koondis alustab treeninglaagriga 26. aprillil TalTechi spordihoones. Naiskond lendab Austrias toimuvale Tokyo 3×3 OM-kvalifikatsiooniturniirile 25. mail. Kvalifikatsiooniturniiril osaleb 20 riiki, Eesti alagrupivastasteks on Holland, Valgevene, Ungari ja Sri Lanka. Olümpiapääsme kindlustab koht kolme parema seas.

scroll to top