EELVAADE | Kas TalTech astub suure sammu põhiturniiri neljanda koha suunas?

-Jaan Puidet ja TalTech | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub pühapäeval, 10. märtsil üks kohtumine, milles lähevad vastamisi Läti Ülikool ja TalTech.

Läti Ülikool – TalTech
10.03.2019, kell 17.30, Riia, Elektrum Olimpiskais Sporta centrs
Ülekanne: Delfi LV

TalTech (14-9) ja Läti Ülikool (7-16) olid viimati vastamisi 22. detsembril. Mõneti üllatuslikult kuulus avaveerand lätlastele 24:15 ja ka poolajaks juhiti 45:39. Kolmanda veerandaja 20:14 paremusega õnnestus TalTechil viigistada, aga põnevust jagus viimaste minutiteni välja. 1.37 enne lõpuvilet oli külalismeeskond 78:76 peal, aga seejärel viskas TalTech kaheksa vastuseta punkti ja võitis mängu 84:78. Toomas Raadik tõi üleplatsimehena 26 punkti, Läti Ülikooli parimad olid Renars Birkans 25 ning Linards Jaunzems 22 punkti ja 13 lauapalliga.

Turniiritabelis käib tihe rebimine neljanda koha peale, mille omanik saaks play-offiks koduväljakueelise. Hetkeseisuga on selleks just TalTech, kuid lähirivaal BK Ogre (15-10) jääb maha vaid võiduprotsendi alusel. TalTech kindlustaks vähemalt ajutiselt neljandat positsiooni, kui Läti Ülikooli võidetakse. Mängida on jäänud veel tabeli lõppu kuuluvate Jekabpils/SMScredit.lv, BC Valga-Valka/Maks&Moorits ning Valmiera Glass VIA-ga ja üheksandal kohal paikneva Tallinna Kalev/TLÜ-ga.

Kui 31. jaanuaril jäi TalTech võõrsil Riia VEF-ile 72:86 alla, siis edasi on neli mängu järjest võidetud. Alistatud on Rapla Avis Utilitas 82:78, Betsafe Jurmala 85:82, Ogre 102:97 ja Pärnu Sadam 91:84. Läti Ülikool kaotas 3. märtsil 55:62 Jurmalale, aga eelnevas mängus üllatati 67:62 Ogret.

TalTechi resultatiivseimad on Toomas Raadik, Jaan Puidet ja Gregor Arbet, kes visanud keskmiselt 18,1, 12,9 ning 12,4 punkti. Puidet on võtnud 7,2 ja Levi Martin Giese 7,0 lauapalli.

Linards Jaunzems ja Renars Birkans on Läti Ülikooli poolelt toonud keskmiselt 18,4 ning 14,1 punkti. Jaunzems on kätte saanud ka 7,9 lauapalli ja Karlis Zunda 4,8 lauapalli.