fbpx
Close

EELVAADE | Lauavõitlust tugevdanud Kalev/Cramo läheb Kaasanisse kollitama sealset Unicsit

-BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

-BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

Pärast hooaja esimest VTB võitu Minski Tsmoki üle tuli BC Kalev/Cramo meestel õige pea ette võtta pikk Venemaa reis, et kohtuda laupäeval 12. detsembril nimeka Kaasani Unicsi meeskonnaga. Loodetavasti on kalevlased minemas järjest paremasse hoogu ning valmis näitama kõrgel tasemel korvpalli. Oma debüüdi meeskonna eest peaks tegema Maurice Kemp, seekord pidid erinevatel põhjustel koju jääma Janari Jõesaar ja Chavaughn Lewis.

Kalev/Cramo on hetkel ühe võidu ja nelja kaotusega tabelis 11. kohal. Tsmoki vastu näidati hetketi juba päris korralikku mängu ning saadi suurte tõusude ja mõõnadega kulgenud kohtumises väga oluline võit. Kindlasti on meeskonnal potentsiaali mängida veelgi kvaliteetsemat korvpalli ning uute mängijate lisandumisega on loodetavasti koosseis piisavalt tugev ning pink pikk, et tõusta tabelis ülespoole. Kahjuks ei saa seekordses mängus osaleda Lewis, kes ravib vigastust ning Jõesaar, kellel ei õnnestunud saada Venemaa viisat. See aga peaks andma võimaluse ennast näidata näiteks Gabe Bealerile, kes viimases mängus skoori teha ei suutnud.

Kaasani Unicsil pole seni VTB Ühisliigas ülemäära hiilgavalt läinud, kui kuuest mängust on kogutud kolm võitu ja kolm kaotust ning turniiritabelis ollakse kuuendad. Võidetud on Astana’d, Jenisseid ja Himkit, kaotatud Lokomotiv-Kubanile, mõneti ootamatult Zielona Gora võistkonnale ning viimati Zeniidile 64:81. Lisaks lüüakse kaasa ka Eurocupi sarjas, kus on läinud seni kenasti – 6 võidu ja 3 kaotusega ollakse oma alagrupis teisel kohal.

Unicsi meeskond toetub suuresti kogenud välismängijate panusele, kui meeskonna nimekirjas on hetkel seitse USA päritolu mängijat (neist üks Makedoonia passiga) ning üks kreeklane. Liiga reegleid arvestades kõiki korraga mängule üles anda ei saa. Meeskonna leegionäride panus on olnud üsna ühtlane, parima statistikaga on seni olnud 33-aastane 191 cm pikk tagamängija Jamar Smith, kelle keskmiseks on olnud 15,2 punkti ja 4,6 söötu mängust. Varem näiteks Malaga Unicaja, Brose Basketi ja Limoges’i meeskonnas mänginud mees on Unicsi nimekirja kuulunud 2017. aastast. Hetkel küll tema nime VTB kodulehel olevast meeskonna nimekirjast millegipärast ei leia.

29-aastane ja 183 cm pikk tagamängija Isaiah Canaan on panustanud keskmiselt 12,8 punkti, 3 lauapalli ja 3,7 punkti mängu kohta. Karjääri jooksu on ta kuus hooaega veetnud kuues erinevas NBA klubis, kus keskmiseks jäi 20 minutit ja 8,1 punkti 235 mängu kohta. Meeskonna parimaks lauavõitlejaks on 29-aastane ja 203 cm pikk jõuline ääremängija Jordan Morgan, kes on kogunud 6,2 lauapalli kõrval 11,7 punkti. Tegemist on peamiselt Euroopas mänginud mehega, näiteks on ta kuulunud Ljubljana Olimpia koosseisu ning viimastel hooaegadel mänginud Türgi meistriliigaklubides.

Kahekohalise punktisummani on jõudnud veel mitu meest (John Holland 12,5, Okaro White 11,3, “makedoonlane” Jordan Theodore 11 ning John Brown 10,5 puntki). See on tingitud paljuski sellest, et ühele mängule saab üles anda kuni kuus välismängijat ning ka seekord pole veel (avalikkusele) täpselt teada, kes Kalev/Cramo vastu väljakule pääsevad. Ühtegi Venemaa mängijat põhitegijate hulgas pole, kuid veidi enam saavad mänguaega 35-aastane vanameister Jevgeni Kolesnikov (5,3 punkti) ja 203 cm pikkune ääremängija Pavel Antipov (5,4 punkti mängust). Meeskonna peatreeneriks on kreeklane Dimitrios Priftis.

Parima statistikaga Kalev/Cramo mängija senistes VTB mängudes on endiselt mängujuht Marcus Keene 21,5 punkti ja 6,5 sööduga. Viimases mängus 27 punkti visanud ja tähtsal hetkel raske kolmese tabanud mängujuht on kogu liiga resultatiivsuselt teine mees. Korvi all on asju kontrolli all hoidnud 206 cm pikkune keskmängija Devin Thomas, kes on kogunud 12,8 punkti ja 8,5 lauapalli mängus. Seni oma ainsates mängudes head minekut näidanud Lewis (18 punkti, 5 söötu) ja Jõesaar (19 punkti, 8 lauapalli) jäävad kahjuks eemale, seega peavad rünnakul suurema rolli võtma Kregor Hermet (seni 10 punkti mängust), Bealer (8 punkti ja 4,8 lauapalli) ning Sten Sokk (6,3 punkti ja 4,8 korvisöötu). Põnev saab olema vaadata, milline on Eestisse naasnud Maurice Kempi vorm ja panus, kuna kohe on võimalik ennast proovile panna ühe liiga tippmeeskonna vastu.

Unicsi mehed on senistes mängudes võistkondlikult silma paistnud heade lauavõitlejate (35,9 lauapalli) ning täpsete kaugviskajatena (40,7%). Samuti ollakse liiga tugevuselt kolmas vaheltlõigete tegija. Nõrkuseks on resultatiivsete söötude pool, selles arvestuses ollakse keskmise näitajaga liiga viimane võistkond. Kalev/Cramo on meeskondlikult tabanud päris kenasti viskeid (lähedalt 54,7%, kaugvisked 40,4%), nõrgimaks küljeks on aga olnud lauavõitlus (29,8 lauapalli mängust). Võrreldes konkurentidega on ka kõige vähem blokeeritud vastaste viskeid mängu kohta. Just lauavõitlusesse peaks oluliselt jõudu juurde tooma nii Kemp kui loodetavasti järgmistes VTB liiga mängudes juba platsile pääsev Jõesaar.

Eestikeelsete kommentaaridega on mängust võimalik pilti näha sport.television.ee keskkonnast.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, on Kalev/Cramol sellel aastal pidada veel üks mäng, kui 28. detsembril kohtutakse võõrsil Nižni Novgorodiga. Praegustes keerulistes oludes pole ilmselt uue aasta mängude kalendrit veel põhjust lõplikuna võtta.

scroll to top