Tass ja Böckler panustasid koduülikooli suurde võitu kahekohalise punktisummaga

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängivad Matthias Tass ja Leemet Böckler aitasid oma kodumeeskonna Saint Mary’s Gaelsi kuuenda järjestikuse võiduni, kui külla sõitnud San Jose State Spartans alistati lausa 96:61.

Jõudude vahekord pandi paika juba esimesel poolajal, mille Saint Mary’s võitis 57:27. Kusjuures kodumeeskonna 14-st esimesest punktist üheksa viskas Tass.

Algviisikus alustanud eestlane kogus lõpuks 19 minutiga 13 punkti (kahesed 6/7, vabavisked 1/2), olles oma meeskonna paremuselt kolmas korvikütt. Lisaks andis ta mängu parimana neli korvisöötu ning patustas ühe pallikaotusega. Teisel poolajal sai Tass väljakule vaid episoodiliselt.

Pingilt sekkunud Böckler viibis platsil lõpuks 20 minutit, mille jooksul viskas 11 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 2/6, vabavisked 1/1), hankis kaks lauapalli ja tegi kolm isiklikku viga.

Ühtlaselt mänguaega saanud võitjate parimad punktitoojad olid Dan Fotu ja Logan Johnson, kes viskasid kumbki 15 silma. Vastaste poolel oli resultatiivseim Omari Moore 18 punktiga.

Saint Mary’s jätkab hooaega kuue võidu ja ühe kaotusega, San Jose State’il on kirjas üks võit ja üks kaotus.