EELVAADE | Pärnu loodab suurüllatuse sepistada, Valga-Valka üritab revanši võtta

-Mihkel Kirves | Foto: Pärnu esindusmeeskond Facebook

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas võõrustab kolmapäeval, 6. märtsil BC Kalev Cramo Pärnu Sadamat ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits BK Liepajat. Läti tiimide omavahelistes mängudes on vastamisi Betsafe Jurmala ja Valmiera Glass VIA ning BK Ogre ja Riia VEF.

BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadam
06.03.2019, kell 19:00, Tallinn, Kalevi Spordihall
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Pärnu (10-14) ning Kalev/Cramo (20-2) pidasid hooaja esimese omavahelise matši maha 25. novembril. Juba avaveerandil viskasid kalevlased 32 punkti ning poolajaks oldi ees 52:28. Mänguks enam ei läinud, sest Kalev/Cramo kasvatas kolmandal veerandajal eduseisu 30-punktiliseks ning kokkuvõttes teeniti 93:66 võit. Kristjan Kitsing tõi külaliste poolelt 18 punkti, Pärnu parim oli Henri Wade-Chatman 13 punktiga.

Koduses liigas pole Kalev/Cramo kaotanud 9. jaanuarist, mil võõrsil jäädi Riia VEF-ile alla 66:84. Veebruaris peet ära kolm mängu ning esimesed kaks võideti kindlalt: BK Ogre alistati 118:92 ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits 88:54. Viimati, 27. veebruaril, oldi aga suurtes raskustes Tallinna Kalev/TLÜ vastu, kuid lõpusekunditel saadi 93:92 võit kätte. Pärnu kaotas 2. märtsil TalTechile 84:91 ning möödunud kuul teeniti kolmest kohtumisest üks võit. Valga-Valka seljatati kahe lisaajaga põnevusmängus 91:79, aga Rapla Avis Utilitasele kaotati 85:94 ning BK Ventspilsile 72:82.

Kalev/Cramo suurimad skooritegijad on Arnett Moultrie ja Reggie Lynch, kes visanud 15,0 ja 13,3 punkti. Ameeriklastest keskmängijad on kätte saanud vastavalt 5,6 ja 5,7 lauapalli.

Pärnu resultatiivseimad on Demetre Rivers ja Mihkel Kirves 17,7 ja 15,0 punktiga. Viimane on võtnud lisaks 8,7 lauapalli ja Riversil on neid 5,3 mängu kohta.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – BK Liepaja
06.03.2019, kell 19:00, Valga, Valga Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Liepaja (5-18) ja Valga-Valka (6-17) kohtusid viimati 3. novembril. Kodumeeskond võitis avaveerandi 28:22, kuid järgmise kümne minutiga lasi Valga-Valka vastastel vaid kaheksa punkti visata ja poolajaks haarati 38:36 eduseis. Liepaja tuli puhkepausilt paremas hoos tagasi ja viimase neljandiku alguseks juhtisid juba nemad 56:49. Neljas veerandaeg kulges skoorirohkelt, aga Valga-Valka laeks jäi kahel korral kuue punkti kaugusele tulek ning kokkuvõttes võeti 76:85 kaotus vastu. Justin Lamont Johnson oli Liepaja poolelt pidurdamatu, visates üleplatsimehena 39 punkti ja lisaks sai ta kätte 9 lauapalli ning andis 6 korvisöötu. Praeguseks Betsafe Jurmala eest palliv Carl Anthony Montgomery tõi Valga-Valka parimana 18 punkti ja 12 lauapalli.

Seitsme mehega mänginud Valga-Valka kaotas viimati koduplatsil Riia VEF-ile 54:82. Enne seda saadi ootamatu 59:70 kaotus Jekabpils/SMScredit.lv meeskonnalt ja 79:91 kaotus Pärnu Sadamalt. 10. veebruaril alistati võõrsil 84:76 Läti Ülikool. Liepaja viimase aja tulemused pole samuti head olnud, kui on tunnistatud Tartu Ülikooli 86:68 ning Jekabpilsi 71:63 paremust. 19. veebruaril võideti Valmiera Glass VIA-d 73:71.

Valga-Valka eest on Lynden Bernard Rose Jr toonud keskmiselt 15,3 ja Dashawn King 10,3 punkti. Rose’i nimel on samuti 9,0 lauapalli ning Sade Aded Hussein on võtnud 7,0 lauapalli.

Justin Lamont Johnson on Liepaja poolelt toonud 20,9 ja Andraz Kavas 16,0 punkti. Enamik tänavusest hooajast Valga-Valkat esindanud Guntis Sipolinš on kogunud 8,5 lauapalli ja Taylor Hanif Bessick järgneb 7,8 lauapalliga.