Pealtpanekuga hiilanud Kotsar ja 5 blokki pannud Lass aitasid koduvõistkonnad võitudeni

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Läinud öösel olid USA üliõpilasliigas NCAA võistlustules nii Maik-Kalev Kotsari koduvõistkond South Carolina Gamecocks kui ka Kadri-Ann Lassi Duquesne Dukes.

Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks said võõrsil kirja 71:54 võidu Texas A&M Aggiesi üle.

3.45 enne avapoolaja lõppu viis Kotsari pealtpanek South Carolina 33:24 ette, kuid poolajavileks vähendas Texas A&M vahe 39:34 peale. Eestlase kodumeeskond tegi otsustava vahe sisse teise poolaja alguses, minnes ette 52:40. Seejärel viskasid võõrustajad veel 4 punkti järjest, kuid South Carolina vastas 10:1 spurdiga ja hoidis kindlat vahet mängu lõpuni.

Pingilt sekkunud Kotsarile jagus mänguaega 17 minutit, mille jooksul viskas ta 5 punkti (kahesed 2/4, vabavisked 1/4), võttis 4 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ja 2 isiklikku viga.

South Carolina parim oli kaksikduubli teinud Chris Silva, kelle arvele kogunes 22 punkti ja 17 lauapalli. Kaotajate kasuks viskas Wendell Mitchell 15 punkti.

South Carolina jagab üks voor enne põhihooaja lõppu kagukonverentsis 10 võidu ja 7 kaotusega 4.-5. kohta. Kogu hooaja saldo on 15 võitu ja 15 kaotust. Põhihooaja viimase mängu peab South Carolina laupäeval, 9. märtsil, kui kodusel Colonial Life Arenal võõrustatakse tabelis 13. kohal asuvat Georgiat.

Kadri-Ann Lass ja Duquesne Dukes alustasid Atlantic 10 konverentsi finaalturniiri võiduga, alistades esimeses ringis Rhode Island Ramsi 106:69.

Mängu saatus otsustati sisuliselt avaveerandil, mille Duquesne võitis koguni 42:21. Poolajapausiks juhtis Duquesne juba 66:36 ja kolmanda veerandaja lõpuks 85:48. Viimasel veerandil andis peatreener Dan Burt mitmele põhimängijale puhkust ja Lass sel perioodil enam väljakul ei käinud.

Lass alustas kohtumist algviisikus ja viskas 17 minutiga 2 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/2). Lisaks võttis ta 4 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu, blokeeris 5 vastaste pealeviset ning tegi 2 vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Duquesne’i resultatiivseim oli 22 punkti visanud Chassidy Omogrosso. Rhode Islandi parim oli kaksikduubli teinud Nicole Jorgensen 18 punkti ja 10 lauapalliga.

Veerandfinaalis kohtub 3. asetuse saanud Duquesne Eesti aja järgi reede öösel vastu laupäeva 6. asetatud Saint Louisiga.