EELVAADE | Pärnu peab Jurmalat võitma, TalTech üritab neljanda koha lootuseid alles hoida

-Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas on pühapäeval, 17. märtsil toimumas kolm mängu. Jekabpils/SMScredit.lv võtab kõigepealt vastu Läti Ülikooli ja seejärel on Pärnu Sadam heitlemas Betsafe Jurmalaga ning Valmiera Glass VIA võõrustamas TalTechi.

Pärnu Sadam – Betsafe Jurmala
17.03.2019, kell 17.00, Pärnu, Pärnu Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Jurmala (13-13) ja Pärnu (11-15) kohtusid viimati 15. detsembril. Esimese veerandaja võitis Jurmala 30:25 ja paistis, et Läti klubil saab olema lihtne mängupäev, sest poolajaks oli eduseis juba 58:36. Pärnul õnnestus aga kolmandal veerandajal vähendada vahe 66:76 peale ning see polnud kaugeltki veel kõik. 3.57 enne lõpuvilet oli Jurmala 89:79 juhtimas, kuid Pärnu viskas seejärel 14 punkti ja teenis võõrsil kokkuvõttes magusa 93:89 võidu. Demetre Rivers viskas Pärnu kasuks koguni 29 punkti. Lauris Blaus oli Jurmala parim 17 punktiga.

Pärnul tuleb igal juhul Jurmala üle võit võtta, et ühisliiga kaheksa parema hulka pääseda. Hetkel viimasel play-off kohal paiknevale Rapla Avis Utilitasele (12-15) on mõlemad omavahelised mängud kaotatud ning kui Pärnu suudakski viimasest kahest kohtumisest Jurmala ja Tallinna Kalev/TLÜ (11-15) vastu ühe võidu saada, ei aitaks see neid võrdse arvu võitude-kaotuste puhul Raplast enam mööduda. Kui Pärnu peaks Jurmalale kaotama, siis oleks kahe meeskonna vahe kolm võitu ning Läti klubi enam püüda poleks võimalik. Sel juhul oleks ka Tartu Ülikool (13-13) kindlustanud koha esikaheksas, isegi kui nemad viimased kaks mängu Riia VEF-i (25-2) ja Jurmala vastu peaksid kaotama.

Demetre Rivers ja Mihkel Kirves on Pärnu kasuks toonud keskmiselt 17,2 ja 14,8 punkti. Kirves on võtnud veel 8,5 lauapalli, järgneb Justin Alexander Alston 6,7 lauapalliga. Kaspars Vecvagars on Jurmala resultatiivseim 18,3 punktiga ning Jekabpils/SMScredit.lv võistkonnast lahkunud Jurijs Aleksejevs on kogunud keskmiselt 15,4 punkti. Aleksejevs on kätte saanud ka 9,4 lauapalli mängu kohta ja hooaja esimeses pooles BC Valga-Valka/Maks&Moorits ridades pallinud Carl Anthony Montgomery on võtnud neid 7,2.

Valmiera Glass VIA – TalTech
17.03.2019, kell 17.00, Valmiera, Vidzemes Olimpiskais Centrs
Ülekanne: Delfi LV

TalTech (15-10) ja Valmiera (7-19) pidasid hooaja esimese omavahelise mängu ära 21. novembril. Tasavägine avaveerand kuulus TalTechile 22:21 ja poolajaks oli eduseis 48:41. Kolmanda veerandajaga suurendati vahe 11 punktile ning viimasel neljandikul enam Valmierale sõnaõigust ei jäetud, kui visati 28 silma ja saadi kirja 99:73 võit. Gregor Arbet tõi 19 punkti, külaliste resultatiivseim oli Janis Kaufmanis 21 punktiga.

Lisaks Valmierale on TalTechil jäänud mängida veel Tallinna Kalev/TLÜ (11-15) ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits (7-19) meeskonnaga. Kui BK Ogre (17-10) peaks oma viimase põhiturniiri mängu Valmiera vastu kaotama ja TalTech kolm järjestikust võitu saama, platseeruks TalTech neljandale kohale. Kaotus TalTechile tähendaks Ogre neljanda koha kindlustamist – kui mõlemad tiimid jääksid samale pulgale, oleks eelis Ogrel, sest omavaheliste mängude seis on küll 1:1, kuid lätlased oleksid kolme punktiga plussis. Nii jääks teoreetiline võimaluse alles ka Tartu Ülikoolile (13-13) viiendaks tõusta. Selleks peab TalTech aga kaotama ka Kalev/TLÜ-le ja Valga-Valkale ning Tartu võitma Riia VEF-i (25-2) ja Betsafe Jurmalat (13-13). Antud stsenaariumi puhul oleks Tartul ja TalTechil põhiturniiri lõpuks 15 võitu, kuid tartlased on mõlemas omavahelises mängus parem olnud.

Janis Kaufmanis on Valmiera eest visanud keskmiselt 20,0 ja Edmunds Elksnis 13,8 punkti. Valters Janis Liepinsi nimel on 5,3 lauapalli ning Klavs Dubults on võtnud neid 4,5. Toomas Raadik on TalTechi poolelt visanud 17,6 ning Jaan Puidet 13,1 silma. Puidet on kätte saanud 6,9 ja Levi Martin Giese 6,8 lauapalli.