fbpx
Close

EELVAADE | Pärnu Sadam üritab Riias revanši võtta

-Heiko Rannula | Foto: Siim Semiskar

-Heiko Rannula | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas peetakse kolmapäeval, 26. detsembril ära üks kohtumine, kui liiga üks favoriitidest Riia VEF võõrustab Pärnu Sadamat.

Riia VEF – Pärnu Sadam
26.12.2018 kell 17.00, Riia, Daugavas sporta nams
Ülekanne: Delfi LV, Best4Sport TV

Seitse võitu ja kaheksa kaotust kogunud Pärnu on turniiritabelis hoidmas viimast play-off kohta. Kuigi 25. novembril teeniti BC Kalev/Cramolt 27-punktiline kaotus, millele järgnes allajäämine ka Rapla Avis Utilitasele, siis edasi on võidureele naastud. Võõrsil suudeti 22 punkti Betsafe Jurmala vastu tagasi mängida ning kokkuvõttes 93:89 võita. Edasi alistati tugeva neljanda veerandaja toel 76:67 Jekabpils/SMScredit.lv. Järgmise vastase VEF-iga on korra juba vastamisi mindud ja siis pidi Heiko Rannula juhendatav tiim lõpuminutitel vastu võtma valusa 72:76 kaotuse.

Nii, nagu esimeses omavahelises kohtumises, on ka nüüd VEF selge soosik. Läti tippklubil on tabelis kirjas 11 võitu ja üks kaotus ning see annab neile teise koha. Viimati oldi BK Ogre vastu suurtes raskustes, aga soovitud tulemus siiski tuli alles teisel lisaajal skooriga 111:108. Pühapäeval, 23. detsembril sai VEF mõõtu võtta VTB Ühisliigas Euroopa suurklubi Moskva CSKA-ga, ent viimased võtsid kindla 107:80 võidu.

Pärnu ja kogu liiga resultatiivseimaks on kerkinud Demetre Rivers. Ameeriklasest ääremängija tegi 15. detsembril Jurmala vastu debüüdi ja kogus 29 punkti. Seejärel oli ta samuti Jekabpilsi vastu üleplatsimees 21 silmaga. 15,5 punkti on lisanud Henri Wade-Chatman, Mihkel Kirves ning Saimon Sutt on toonud vastavalt 13,7 ja 13,6 punkti. Kirves on kätte saanud ka 8,3 lauapalli mängu kohta.

VEF-i poolelt on punktid ühtlasemalt jaotunud. Mareks Mejeris on visanud keskmiselt 11,6 ja keskmängija Steve Zack 11,4 punkti. Neile järgneb Arturs Ausejs 10,8 punktiga. 6,8 lauapalli mängu kohta on Zacki nimel, Mejerisel 5,9. Meeskonnana on VEF aga keskmiselt 39,4 lauapalli kätte saanud ja selles arvestuses ollakse liigas esimesed.

scroll to top