fbpx
Close

EELVAADE | Play-off kohta ihkav Kalev/Cramo ei tohi Permis endale libastumist lubada

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Kalev/Cramo korvpalliklubi peab pühapäeval VTB Ühisliigas põhiturniiri viimase võõrsilmängu, kohtudes kell 15.30 Permi Parmaga. Kõikide märkide kohaselt peaks Eesti esiklubi raskustes Venemaa tiimi vastu olema ka vastaste koduplatsil kindel soosik.

Donaldas Kairyse hoolealused on kogunud 10 võitu ja 12 kaotust ning paiknevad liigatabelis kaheksandal kohal. Võitluses pääsu eest play-offi ohustavad kalevlasi Saraatovi Avtodor ja Krasnojarski Jenissei – mõlemal konkurendil on kirjas 9 võitu ja 14 kaotust.

Kalev ja Parma mängisid tänavu esmakordselt detsembri alguses, kui Eesti esiklubi sai koduväljakul kindla 93:82 võidu. Toona tegi Kalevi eest oma debüüdi meie tänane suurim punktikütt Arnett Moultrie, kes kogus 16 punkti ja 9 lauapalli. Kalevi resultatiivseim oli aga Branko Mirkovic 20 punktiga.

Permi meeskond on võrreldes nelja kuu taguse kohtumisega suisa kolm ameeriklasest põhimeest välja vahetanud, lisaks lasti veebruari alguses lahti klubi peatreener Nikolajs Mazurs. Lätlase kohusetäitjana tegutseb tänaseni Vjatšeslav Šušakov.

Permi mänguvorm pole rohketest vahetusest hoolimata oluliselt paranenud. Viimased kolm mängu on kaotatud kindlalt, seejuures kaks nendest vastastest olid tabeli tagumise poole klubid Zielona Gora ja Minski Tsmoki. Perm on kogunud 4 võitu ja 19 kaotust ning paikneb liigas eelviimasel ehk 13. Kohal, Zielona Gora ja Minski vahel.

Permi resultatiivseim mängija on hetkel 26-aastane Leedu ääremängija Eigirdas Zukauskas, kes kogub keskmiselt 12 punkti mängus. Meeskonnas mängib kokku viis leegionäri, teiste hulgas ka Läti veteran Janis Blums. Et püsida play-offi kursil, tuleb Kalevil tänane vastane kindlasti alistada.

Pärast tänast on Kalevil jäänud põhiturniiril pidada veel kolm kohtumist. Koduväljakul mängitakse kaheksa päeva jooksul (17-24 aprill) nii Peterburi Zeniidi (14-8), Nižni Novgorodi (12-10) kui Krasnodari Lokomotiiv-Kubaniga (15-7).

Võitlus viimase play-off’i koha nimel:

Kalevi (10-12) allesjäänud mängud:

Võõrsil Permi Parma (4-19)
Kodus Peterburi Zeniit (14-8)
Kodus Nižni Novgorod (12-10)
Kodus Krasnodari Lokomotiiv-Kuban (15-7)

Saraatovi (9-14) allesjäänud mängud:

Kodus Nižni Novgorod (12-10)
Kodus Kaasani Unics (18-4)
Võõrsil Krasnojarski Jenissei (9-14)

Krasnojarski (9-14) allesjäänud mängud:

Võõrsil Astana (14-9)
Võõrsil Moskva oblasti Himki (18-5)
Kodus Saraatovi Avtodor (9-14)

Mõned tunnid enne mängu on Optibeti spordiennustuse keskkonnas selgeks favoriidiks hinnatud Kalev/Cramo meeskond, kelle võidukoefitsiendiks on 1,27. Permi meeskonnal seevastu 3,55.

* Otse koefitsientide juurde saab pildil klõpsates ning Optibeti konto saab endale läbi eripakkumiste registreerida SIIN.

scroll to top