Play-offi kursil jätkav Kalev/Cramo purustas Permi Parma 30 punktiga

-Arnett Moultrie | Foto: Siim Semiskar

Klubi ajaloo esimest VTB Ühisliiga play-offi kohta jahtiv BC Kalev/Cramo sai pühapäeval kohustusliku võidu, kui alistas võõrsil Permi Parma 105:75.

Mäng algas korviderohkelt ja esimese kümne minuti järel juhtis Kalev/Cramo 23:22. Tasavägist mängu jätkus kuni teise veerandi keskpaigani, mil kalevlased tegid kiire 10:0 spurdi ja rebisid 11 punktiga ette (40:29). Seejärel suutis Permi Parma vahet vähendada ja poolajapausile mindi Kalevi 47:42 eduseisul.

Kolmanda veerandaja keskel pääses kodumeeskond Nikolai Žmako kolmese järel veel kahe punkti kaugusele (53:55), kuid sealt edasi kuulus mäng selgelt Kalevile. Kolmanda veerandi lõpuks juhiti juba 76:57 ning viimasel neljandikul lisati eduseisule veel 11 punkti – tasuks hooaja suurim, 30-punktiline võit.

Kalevlaste parimad skooritegijad olid Arnett Moultrie ja Chavaughn Lewis, kes kogusid vastavalt 22 ja 21 punkti. Tony Wroten tegi kaksikduubli, visates 16 punkti ja andes 10 korvisöötu. Kristjan Kitsing lisas 12 ja Martin Dorbek 11 punkti.

Venemaa meeskonna resultatiivseim oli 15 punkti visanud Ken Brown. Rashard Kelly arvele jäi 10 punkti ning Ivan Lazarev ja Nikolai Žmako said mõlemad kirja 9 silma.

Kalev/Cramol on nüüd VTB Ühisliigas koos 11 võitu ja 12 kaotust, millega püsitakse viimasena play-offi viival kaheksandal kohal. Permi Parma jätkab nelja võidu ja 20 kaotusega 13. ehk eelviimasel kohal. Järgmise kohtumise VTB Ühisliigas peab Kalev/Cramo juba kolmapäeval, 17. aprillil, kui Kalevi Spordihallis võõrustatakse tabelis viiendal kohal asuvat Peterburi Zeniti.