EELVAADE | Põhimängijast ilma jäänud TalTechil kaks olulist mängu ees; Tartu ja Rapla samuti kahel korral platsil

-Kris Killing ja TalTech | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas peetakse alanud nädalal ära kolm mängu. Kahel korral on võistlustules TalTech, kui võõrustatakse vastavalt Rapla Avis Utilitast ja Tartu Ülikool Maks & Mooritsat. Seejuures pole meeskonnas enam pallimas nende senine liider Kristjan Kangur. Tallinna Kalev/TLÜ on vastu võtmas Pärnu Sadama meeskonna. Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimub kuus matši, millest kahes on osalised Eesti klubid – BC Kalev/Cramo võõrustab Tartu meeskonda ja Rapla võtab vastu Rakvere Tarva meeskonna.

TalTech – Rapla Avis Utilitas
24.02.2021, kell 14:00, Tallinn, TalTech Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

TalTech on 18 mänguga kaheksa võitu kogunud. Viimati kohtuti Rakvere Tarva meeskonnaga ja mäng võideti 90:85. Esimene veerandaeg kuulus 21:20 Rakverele, kuid poolajaks oli TalTech üheksa punktiga juhtimas. Rakvere suutis kolmandal veerandajal vahet vähendada ja viimasel neljandikul mitmel korral ka paari viske kaugusele tulla, kuid TalTech eduseisu käest ei andnud. Oliver Metsalu viskas TalTechi kasuks 16 punkti. Sander Viilup lisas 15 punkti.

Indrek Kajupank on TalTechi parimana visanud keskmiselt 10,7 punkti. Erik Keedus on võtnud 5,7 lauapalli, Eric Schmalz andnud 3,4 korvisöötu, Marek Ojamäe teinud 1,5 vaheltlõiget ja Karl Andres Matute Perner teinud 0,5 viskeblokeeringut.

Rapla on 20 mänguga 12 võitu kogunud. Eelmises mängus oldi võõrsil vastamisi Rakvere Tarvas meeskonnaga, keda võideti 84:72. Avaveerand kuulus Raplale 22:21 ja poolajaks juhiti 45:38. Kolmanda veerandaja lõppedes oli Rakvere jaoks kaotusseis sama suur ning kuigi suudeti mängus püsida, õnnestus Raplal viimane neljandik samuti võita ja nii ka kogu mäng. Al-Wajid Aminu viskas Rapla eest 17 punkti ja võttis 7 lauapalli. 15 punkti tõid Roberts Freimanis ja Sven Kaldre, kellest esimene hankis veel 10 lauapalli.

Brandon Childress on Rapla parimana visanud keskmiselt 24,0 punkti ja teinud 3,5 vaheltlõiget. Roberts Freimanis on võtnud 8,5 lauapalli, Saimon Sutt andnud 4,2 korvisöötu ja Al-Wajid Aminu teinud 1,6 viskeblokeeringut.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis TalTech 57:50 ja samuti kolmanda 77:74. Teises mängus oli Rapla parem 63:49.

BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool Maks & Moorits
25.02.2021, kell 19:00, Tallinn, Kalevi Spordihall

Kalev/Cramo on 13 mänguga 11 võitu kogunud. Viimati kohtuti võõrsil samuti Tartu meeskonnaga ning võeti 78:60 võit. Kodumeeskond alustas kohtumist paremini ja avaveerand võideti 22:18. Poolajaks oli Kalev/Cramo siiski punktiga ette pääsenud ning kolmanda veerandajaga suurendati edumaad kümne punkti võrra. Viimane neljandik kuulus samuti külalistele 21:14 ja kokkuvõttes said kalevlased kindla võidu. Janis Kaufmanis oli Kalev/Cramo parim 15 punktiga. Marcus Keene ja Maurice Kemp tõid võrdselt 12 punkti.

Marcus Keene on Kalev/Cramo parimana visanud keskmiselt 16,5 punkti ja andnud 5,0 korvisöötu. Devin Thomas on võtnud 10,4 lauapalli ja teinud 0,8 viskeblokeeringut ning Martin Dorbek on teinud 1,7 vaheltlõiget.

Tartu on 21 mänguga seitse võitu kogunud. Viimati võõrustati Rakvere Tarva meeskonda ning saadi 94:78 võit. Avaveerand kuulus Tartule 25:19, kuid poolajaks oli seis 48:48 viigis. Tasavägiselt kulgenud kolmanda veerandaja tulemusena olid külalised punktiga ette pääsenud, aga viimast neljandikku alustas Tartu 14:0 spurdiga ning Rakvere enam kaotusseisust välja ei tulnud. Charles Barton tõi Tartu poolelt 22 punkti ning jagas 12 korvisöötu. Hendrik Eelmäe järgnes 15 punktiga.

Charles Barton on Tartu parimana visanud keskmiselt 13,9 punkti ja andnud 5,4 korvisöötu. Tomas Balciunas on võtnud 7,1 lauapalli, Oliver Suurorg teinud 1,2 vaheltlõiget ja Jordan Capps teinud 0,3 viskeblokeeringut.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Kalev/Cramo 110:46.

Tallinna Kalev/TLÜ – Pärnu Sadam
27.02.2021, kell 17:00, Tallinn, Sõle Spordikeskus
Ülekanne: Inspira, Delfi TV

Kalev/TLÜ on 21 mänguga kolm võitu kogunud. Eelmises kohtumises oldi võõrsil vastamisi Rapla Avis Utilitasega ja mäng kaotati 71:81. Juba avaveerandil haaras Rapla 23:11 eduseisu ning poolajaks oli kodumeeskond 42:25 peal. Kolmanda veerandaja lõppedes oli Kalev/TLÜ kaotusseis 21 punkti suurune ja hoolimata viimase neljandiku 23:12 paremusest Raplale enam ohtlikuks ei osutud. Samuel Timmins tegi Kalev/TLÜ poolelt kaksikduubli 18 punkti ja 14 lauapalliga. Parker Van Dyke lisas 16 punkti.

Brandis Raley-Ross on Kalev/TLÜ parimana visanud keskmiselt 21,0 punkti ja andnud 5,3 korvisöötu. Samuel Timmins on võtnud 9,7 lauapalli, teinud 1,5 vaheltlõiget ja 2,2 viskeblokeeringut.

Pärnu on 22 mänguga 17 võitu kogunud. Viimati võõrustati Rakvere Tarva meeskonda ning leppida tuli 56:96 kaotusega. Avaveerand kulges tasavägiselt, mille Rakvere 23:22 võitis. Poolajaks olid külalised kaheksapunktilises eduseisus. Kolmandal veerandajal Rakvere kodumeeskonnale sõnaõigust ei andnud, kui suurendati vahet 15 punkti võrra ning viimane neljandik võideti koguni 24:7. Robert Valge tõi Pärnu eest 12 punkti. Mihkel Kirves lisas 11 punkti.

Edon Maxhuni on Pärnu parimana visanud keskmiselt 17,1 punkti ja andnud 4,9 korvisöötu. Mihkel Kirves on võtnud 8,0 lauapalli, Märt Rosenthal teinud 1,5 vaheltlõiget ja Lauris Blaus teinud 0,9 viskeblokeeringut.

Pärnu on kõik senised neli omavahelist mängu võitnud tulemustega 98:92, 74:71, 93:55 ja 92:81.

Rapla Avis Utilitas – Rakvere Tarvas
27.02.2021, kell 17:00, Rapla, Sadolin Spordihoone

Rapla on 20 mänguga 12 võitu kogunud. 19. veebruaril oldi võõrsil vastamisi samuti Rakvere meeskonnaga, keda võideti 84:72. Avaveerand kuulus Raplale 22:21 ja poolajaks juhiti 45:38. Kolmanda veerandaja lõppedes oli Rakvere jaoks kaotusseis sama suur ning kuigi suudeti mängus püsida, õnnestus Raplal viimane neljandik samuti võita ja nii ka kogu mäng. Al-Wajid Aminu viskas Rapla eest 17 punkti ja võttis 7 lauapalli. 15 punkti tõid Roberts Freimanis ja Sven Kaldre, kellest esimene hankis veel 10 lauapalli.

24. veebruaril on Rapla võõrsil vastamisi TalTechiga.

Rakvere on 19 mänguga üheksa võitu kogunud. Viimati kohtuti võõrsil Tartu Ülikool Maks & Mooritsaga ning vastu tuli võtta 78:94 kaotus. Avaveerand kuulus Tartule 25:19, kuid poolajaks oli seis 48:48 viigis. Tasavägiselt kulgenud kolmanda veerandaja tulemusena olid külalised punktiga ette pääsenud, aga viimast neljandikku alustas Tartu 14:0 spurdiga ning Rakvere enam kaotusseisust välja ei tulnud. Kristaps Gluditis tõi Rakvere kasuks 25 punkti. Riley Hayes lisas 15 punkti.

Kristaps Gluditis on Rakvere parimana visanud keskmiselt 16,9 punkti. Riley Hayes on võtnud 7,5 lauapalli, Devin Harris andnud 5,6 korvisöötu ja teinud 0,5 viskeblokeeringut ning Rihards Kuksiks teinud 2,0 vaheltlõiget.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Rapla 89:81, teises matšis oli Rakvere parem 84:76 ja kolmandas taas Rapla 65:58.

TalTech – Tartu Ülikool Maks & Moorits
28.02.2021, kell 17:00, Tallinn, TalTech Spordihoone

TalTech on 18 mänguga kaheksa võitu kogunud. 24. jaanuaril kohtuti Rakvere Tarva meeskonnaga ja mäng võideti 90:85. Esimene veerandaeg kuulus 21:20 Rakverele, kuid poolajaks oli TalTech üheksa punktiga juhtimas. Rakvere suutis kolmandal veerandajal vahet vähendada ja viimasel neljandikul mitmel korral ka paari viske kaugusele tulla, kuid TalTech eduseisu käest ei andnud. Oliver Metsalu viskas TalTechi kasuks 16 punkti. Sander Viilup lisas 15 punkti.

24. veebruaril võõrustas TalTech Rapla meeskonda.

Tartu on 21 mänguga seitse võitu kogunud. 12. veebruaril võõrustati Rakvere Tarva meeskonda ning saadi 94:78 võit. Avaveerand kuulus Tartule 25:19, kuid poolajaks oli seis 48:48 viigis. Tasavägiselt kulgenud kolmanda veerandaja tulemusena olid külalised punktiga ette pääsenud, aga viimast neljandikku alustas Tartu 14:0 spurdiga ning Rakvere enam kaotusseisust välja ei tulnud. Charles Barton tõi Tartu poolelt 22 punkti ning jagas 12 korvisöötu. Hendrik Eelmäe järgnes 15 punktiga.

25. veebruaril kohtus Tartu võõrsil BC Kalev/Cramoga.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Tartu 79:67. TalTech oli kahes järgmises matšis parem vastavalt 71:64 ja 74:66 ning neljas mäng kuulus Tartule 92:86.

Läti klubidest on VEF Riga võõrustamas 23. veebruaril Valmiera Glass/VIA-d. Kaks päeva hiljem kohtuvad BK Liepaja – BK Ogre ning 26. veebruaril on vastamisi VEF Riga – BK Ventspils ja Latvijas Universitate – Valmiera Glass/VIA.