Tass kogus võidumängus kahekohalise punktisumma, kuid langes vigadega välja

-Matthias Tass | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri kodumeeskond Saint Mary’s Gaels teenis USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis kahe kaotuse järel taas võidu, kui alistas külla sõitnud Pepperdine Wavesi 66:61.

Kogu kohtumine kulges tasavägiselt. Saint Mary’s võitis avapoolaja 28:26 ning kolm minutit ja 35 sekundit enne lõppu saavutati suurim eduseis 61:54. Pepperdine vastas küll 5:0 spurdiga, kuid kodumeeskond hoidis mõnepunktilist eduseisu kuni mängu lõpuni.

Algviisikus alustanud Tass piirdus viie vea tõttu 24 minutiga, ent kerkis selle ajaga meeskonna paremuselt kolmandaks korvikütiks, kogudes 11 punkti (kahesed 4/6, vabavisked 3/4). Veel jäi tema arvele neli lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige ja kaks pallikaotust. Detsembris vigastada saanud Böckler platsil ei käinud.

Võitjate resultatiivseim oli Logan Johnson 19 punktiga, Dan Fotu lisas 14 silma. Üleplatsimeheks kerkis Sedrick Altman, kes viskas kaotajate kasuks 22 punkti.

Saint Mary’s on sel hooajal kogunud 12 võitu ja seitse kaotust, NCAA lääneranniku konverentsis (WCC) on neil kolm võitu ja viis kaotust. Pepperdine’il on nüüd 10 võitu ja sama palju kaotusi, konverentsisisene saldo on kuus võitu ja viis kaotust.

Hooaja esimese omavahelise kohtumise kaotas Saint Mary’s 58:60. Mõlemal meeskonnal jääb põhihooaja lõpuni kaks mängu.