fbpx
Close

EELVAADE | Täiseduga jätkav Kalev/Cramo võõrustab TalTechi, Pärnu Tartu Ülikooli

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval, 17. oktoobril toimub OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas kolm kohtumist, kus Eesti klubidest lähevad omavahel vastamisi ainsana kaotuseta püsiv BC Kalev/Cramo ja TalTech ning hooaja kolmandat võitu püüdvad Pärnu Sadam ja Tartu Ülikool. Kolmandas mängus kohtuvad BK Ogre ning Jekabpils/SMScredit.lv.

BC Kalev/Cramo – TalTech
17.10.2018 kell 19.00, Tallinn, Kalevi Spordihall
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Nelja kohtumise järel Eesti-Läti Korvpalliliigas ainus täiseduga jätkav klubi Kalev/Cramo teenis pühapäeval VTB Ühisliigas oma hooaja esimese kaotuse, jäädes võõrsil 73:80 alla Venemaa suurklubile Himkile. Eelmisel kolmapäeval treeningul peavigastuse saanud punktimasin Ivan Almeida piirdus kaotusmängus 6 punktiga. Eesti-Läti liigas on Roheneemesaartelt pärit ääremängija seni keskmiselt panustanud 18,3 silmaga. Temale järgnevad leegionärid Reggie Lynch 12,5, Chavaughn Lewis 12,3, Branko Mirkovic 11,5 ja Landen Lucas 11 punktiga mängus. Eesti mängijatest on Donaldas Kairyse juhendatava klubi resultatiivseimad olnud Janari Jõesaar ja Kristjan Kitsing mõlemad 8 punktiga mängus. Kaheksal korral Eesti parimaks korvpalluriks valitud Kristjan Kangur on seni toonud keskmiselt 4,5 silma, 4 lauapalli ja 2,8 korvisöötu.

19. septembril peetud kontrollkohtumises Kalev/Cramole 69:118 kaotanud TalTechi Korvpalliklubi jätkab liigatabelis ühe võidu ja kahe kaotusega, jäädes oma viimases mängus võõrsil 68:79 alla Tartu Ülikoolile. Uut võimalust oma eelmise koduklubi vastu skoorida ootab augustis TalTechiga liitunud endine Kalev/Cramo veteran ja kapten Gregor Arbet, kellel septembrikuises sõprusmängus jäi punktiarve avamata. Peatreener Rait Käbini juhendatava ülikoolimeeskonna resultatiivseimad on seni olnud 28-aastased keskmängijad Levi Martin Giese ja Toomas Raadik, kes on kogunud keskmiselt vastavalt 16,7 punkti ja 8,7 lauapalli ning 16,3 silma ja 5,3 lauapalli. Mängujuht Norman Käbin on aga liiga parim sööduandja 8 korvsööduga mängu kohta.

Pärnu Sadam – Tartu Ülikool
17.10.2018 kell 19.00, Pärnu, Pärnu Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Liigatabelis kahe võidu ja kolme kaotusega jätkav Pärnu Sadam pidas oma viimase kohtumise pühapäeval, kui võõrsil jäädi 70:75 alla Latvijas Universitate meeskonnale. Kaotusele vaatamata tegi õnnestunud mängu eelmisel nädalal Pärnu esindusmeeskonnaga liitunud mängujuht Henri Wade-Chatman, kes viskas meeskonna parimana 22 punkti, võttis ühe lauapalli ja andis 3 korvisöötu. Armeenia rahvuskoondislane Arkadiy Mkrtychyan lisas 16 silma ja 7 lauapalli ning Mihkel Kirves panustas 10 punkti, 13 lauapalli ja 4 korvisööduga.

Eesti eelmise hooaja hõbedaklubil on Eesti-Läti Korvpalliliigas kolme kohtumise järel kirjas kaks võitu ja lisaajal saadud kaotus Valmierale. Peatreener Priit Vene juhendatava ülikoolimeeskonna resultatiivseimad on seni olnud noored tagamängijad Arnas Velicka ja Märt Rosenthal, kes on toonud vastavalt 22,3 ja 18,7 punkti mängus. Leedu tippklubist Žalgirisest laenul olev Velicka on lisaks panustanud keskmiselt 4,7 lauapalli ja 6 korvisööduga. Kahekohalise keskmise punktiskoorini on jõudnud veel leedulasest kapten Julius Kazakauskas 15,7 silmaga (lisaks 11,7 lauapalli ja 5 korvisöötu) ning Hispaaniast kodumaale naasnud Kregor Hermet 14 punktiga mängus.

BK Ogre – Jekabpils/SMScredit.lv
17.10.2018 kell 19.30, Ogre, Ogres 1. vidusskola
Ülekanne: Best4Sport TV, Delfi LV

Päeva viimases kohtumises lähevad omavahel vastamisi turniiritabelis kaks võitu ja kaks kaotust kirjas omav Ogre ja kolme mängu järel endiselt veel avamata võiduarvega Jekabpils.

scroll to top