EELVAADE | TalTech, Kalev/TLÜ ja Tartu püüavad esikaheksas Läti klubide vastu võitu

-Priit Vene ja Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub laupäeval, 9. veebruaril neli mängu. Tallinna Kalev/TLÜ võtab vastu BK Ventspilsi, Tartu Ülikool ja TalTech heitlevad võõrsil BK Ogre ja Betsafe Jurmalaga. Riia VEF kohtub liiga punase laterna Jekabpils/SMScredit.lv-ga.

Tallinna Kalev/TLÜ – BK Ventspils
09.02.2019, kell 17:00, Tallinn, Audentese Spordikeskus
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Ventspils (19-1) ja Kalev/TLÜ (10-11) pidasid hooaja esimese omavahelis mängu 15. detsembril ja Läti tippklubi sai üpris raske võidu. Igal veerandajal oldi Kalev/TLÜ-st küll paremad, aga viimase neljandiku alguses oli vahe vaid kuus punkti. Sellest lähemale siiski külalised enam ei jõudnud ja kokkuvõttes tuli vastu võtta 68:80 kaotus. Ingus Jakovics viskas Ventspils kasuks 17 punkti, kogus 6 lauapalli ja andis 6 korvisöötu. Kalev/TLÜ parim oli Taylor Stafford 24 punktiga.

Veebruaris on Kalev/TLÜ pidanud kaks mängu vastavalt Tartu Ülikooli ja Betsafe Jurmala vastu, kuid kaotanud need 82:84 ja 96:99. Seejuures jäädi Jurmalale alla lisaajal. Viimane võit pärineb 27. jaanuarist, kui võõrsil mängiti 86:63 üle Valmiera Glass VIA. Ventspils võitis 2. veebruaril BK Ogret 99:79 ning meeskond on vaid ühe kohtumise kaotanud – hooaja avamängu BC Kalev/Cramo vastu skooriga 85:97.

Taylor Stafford on Kalev/TLÜ resultatiivseimana toonud keskmiset 15,5 punkti ning Damarcus Jamaal Harrisoni nimel on 12,7 punkti. Karl-Johan Lips on kogunud 8,1 ning Janar Talts 6,1 lauapalli. Rihards Lomažs on visanud Ventspilsi eest 13,8 ja Jonathan Arledge 12,7 silma. Ousmane Drame nimel on 7,6 lauapalli, Arledge’il on neid 6,1 mängu kohta.

BK Ogre – Tartu Ülikool
09.02.2019, kell 17:00, Ogre, Ogress 1. vidusskola
Ülekanne: Delfi LV

Tartu (9-10) ja Ogre (14-7) olid vastamisi 27. oktoobril ning napi võidu sai kirja Läti klubi. Poolajaks oli Ogre eduseis 16-punktiline, aga viimaseks veerandajaks õnnestus Tartul vahe vähendada kaheksale silmale. Põnevust jagus küllaga, sest 2.07 enne neljanda veerandaja lõppu oli tartlaste jaoks kaotusseis vaid 85:87 ning Robin Kivi kaugviskest mindi isegi 91:89 ette. Rihards Zebergs vastas aga kolmepunktiviskega ja Kaspars Berzinši vabavisetest teenis Ogre ikkagi raske 94:91 võidu. Edgars Lasnbergs tõi külaliste poolelt 18 punkti, Tartu parimad olid Julius Kazakauskas ja Arnas Velicka vastavalt 31 ning 21 punktiga.

6. veebruaril sai Tartu meeskond Kregor Hermeti viimase sekundi viskest magusa 84:82 võidu Tallinna Kalev/TLÜ üle. Neli päeva varem tuli aga Valmiera Glass VIA-le 70:76 alla vanduda. Ogre alistas 30. jaanuaril 113:68 Jekabpils/SMScredit.lv, kuid kahes järgmises mängus on vastase paremust tunnistatud: BK Ventspilsilt saadi 79:99 ning BC Kalev/Cramolt 92:118 kaotus.

Arnas Velicka on Tartu poolelt visanud keskmiselt 20,3 ja Kregor Hermet 15,7 punkti. Tautvydas Šlezas on võtnud 12,2 ning Julius Kazakauskas 8,5 lauapalli. Kristaps Dargais on Ogre parim 13,9 punktiga, Edgars Lasenbergsi nimel on 13,5 punkti mängu kohta. Dargais on kogunud ka 7,9 lauapalli ja Viktors Iljins on neid kätte saanud 6,2.

Betsafe Jurmala – TalTech
09.02.2019, kell 19:00, Jurmala, Jurmalas valsts gimnazijas sporta zale
Ülekanne: Best4Sport TV, Delfi LV

TalTech (11-9) ja Jurmala (11-11) pidasid 27. oktoobril tulise matši maha. Jurmala läks 20:15 juhtima, aga poolajaks oli TalTech 40:33 peal. Sama suurest eduseisust algas ka viimane veerandaeg, kuid lätlastel õnnestus järk-järgult vahet vähendada ning 2.36 enne lõppu oli seis nende jaoks 70:72. Toomas Raadiku ja Jaan Puideti abiga läks TalTech aga 76:72 ette ning pärast Gregor Arbet realiseeritud vabaviskeid oli meeskond 15 sekundit enne lõpuvilet kaheksa punktiga juhtimas. Jurmalal õnnestus veel viis silma ülejäänud ajaga lisada, aga võitjas enam küsimust polnud. Arbet ja Raadik viskasid vastavalt 21 ning 20 punkti, Jurmala parim oli Edgars Jeromanovs 21 punktiga.

Viimati alistas TalTech 82:78 Rapla Avis Utilitase meeskonna. Möödunud kuul teeniti viiest kohtumisest üks võit, kui oldi BK Liepajast 98:91 paremad. Tunnistada tuli Riia VEF-i, BK Ventspilsi, BC Kalev/Cramo kui ka Tartu Ülikooli paremust. Jurmala sai 2. veebruaril lisaajal 99:96 võidu Tallinna Kalev/TLÜ üle. Jaanuaris peeti kuus mängu, millest võideti neli. Kaotused saadi kirja Kalev/Cramolt ja VEF-ilt.

Toomas Raadik on TalTechi suurim skooritegija 16,7 punktiga. Jaan Puidet on toonud keskmiselt 13,3 silma. Puidet on kätte saanud ka 7,3 ja Levi Martin Giese 6,9 lauapalli. Jurmala ridadest on Kristaps Mediss visanud 11,6 ja Edgars Jeromanovs 11,4 silma. Seni ühe kohtumise pidanud Kaspars Vecvagars kogus Kalev/TLÜ vastu 7 lauapalli, Lauris Blaus on võtnud 6,2 lauapalli mängu kohta.