Tallinna Kalevi värsked täiendused tegid esiliigas eduka debüüdi

-Renato Lindmets | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas oli reedel tihe tööpäev, kui toimus neli kohtumist. Tabeli kaks esimest RSK Tarvas ja KA Tallinna Kalev/TLÜ ei vääratanud, võidulisa said ka Betoonimeister/Tskk/SK Nord ning KK Viimsi/Noto.

RSK Tarvas (14-1) vs Tamsalu Los Toros/TalTech (10-5) 101:83 (19:30, 31:12, 28:24, 23:17)

Rakvere Spordihallis peetud mängu avaveerandaeg kulges seisuni 17:17 võrdselt, seejärel tegid külalised 10:0 spurdi ja võitsid perioodi 30:19. Teisel veerandajal asus kodumeeskond vahet tagasi mängima ning Randel Rainer Lille kaugvise viis minutit enne poolajavilet kergitas Tarva 36:35 ette. Väljakuperemehed enam initsiatiivi käest ei andnud ja läksid pikemale vaheajale 50:42 eduseisul. Mängu teist poolt kontrollis esiliiga liidermeeskond algusest lõpuni ning Kristo Saage korv 24 sekundit enne mängu lõppu tõi tabloole kolmekohalise punktisumma 101:83. Tamsalu tabas hästi kaugelt (10/20 ehk 50%), kuid oli hädas vabavisetega (13/25 ehk 52%).

Tarva ridades tõusis üleplatsimeheks Kristo Saage 26 punkti, 7 lauapalli ja 8 sööduga. Renato Lindmets sai 23 punkti ja 13 lauapalliga kirja korralikku kaksikduubli. Ander Talu lisas 15 ning Randel Rainer Lille 14 silma.

Tamsalu resultatiivseim oli Raiko Orumaa 19 punkti ja 7 lauapalliga. Risto Puur tõi 15 silma, 5 söötu ja 3 vaheltlõiget. Arthur-Herman Entsik lisas 14 punkti, 8 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Martin Otto Parve (9 lauapalli) ning Aleksander Oliver Hint tõid kumbki 10 silma.

KK Viimsi/Noto (8-7) vs Tartu Ülikool/Kuremaa SK (1-14) 94:84 (19:17, 26:24, 24:23, 25:20)

Kodus mänginud Viimsi koges tabeli viimase meeskonna poolt tõsist vastupanu, kui veel neljanda veerandaja alguses oli kodumeeskonna eduseis 73:71. Seejärel õnnestus väljakuperemeestel visata 10 vastuseta punkti, mis andis neile piisavalt hingamisruumi, et kindlustada põhihooaja 9. võit. Viimsi edu üheks võtmeks oli suurepärane kahepunktivisete tabavus (28/40 ehk 70%).

Viimsi tulemuslikem oli viis kaugviset tabanud Kristjan Evart 19 punktiga. Mihkel Allorg lisas 15 silma. Kevin Sünd tõi 12 punkti. Hugo Toom ja Jorgen Rikberg tõid võrdselt 11 punkti.

Tartlaste poolel tõusis üleplatsimeheks Rene Sepp 27 punktiga (visked väljakult 11/13). Sten Lillemägi ning Jaanus Annok (5 lauapalli, 5 vaheltlõiget) panustasid kumbki 13 silma.

KA Tallinna Kalev/TLÜ (11-4) vs Rapla KK/Kohila (2-13) 93:69 (20:23, 35:14, 13:18, 25:14)

Värskelt kahe välismängijaga täiendust saanud kalevlased jäid avaveerandaja järel koduväljakul pisut ootamatult 20:23 kaotusseisu. Teisel veerandajal panid 35 punkti visanud väljakuperemehed jõuvahekorrad paika ning läksid pooajapausile 55:37 eduseisus. Rapla 9:0 spurt kolmanda perioodi algul tõi külalised mängu tagasi, ent kalevlased hoidsid vahe kahekohalisena. Viimasel veerandajal võttis mängu favoriit oma ning kindlustas tabelis teist positsiooni.

Kalevi eest viskas 188-sentimeetrine ameeriklane Devonte Devon Brown üleplatsimehena 21 punkti ja hankis 12 lauapalli. Erik Luts lisas 14 silma, 7 lauapalli ja koguni 6 vaheltlõiget. Eksimatult tabanud Aleksei Ronkel tõi 10 punkti (visked väljakult 5/5). Teine täiendus Stefan Knezevic oli 9 punkti ja 10 lauapalliga lähedal kaksikduublile.

Rapla parim oli Kustas Põldoja 19 punkti, 7 lauapalli ja 4 sööduga. Markus Ruubel lisas 16 silma ja 8 lauapalli. Deran-Eric Aalde kontosse jäi 11 punkti.

Betoonimeister/Tskk/SK Nord (6-9) vs Paide Viking Window (6-9) 83:75 (19:15, 20:16, 33:15, 11:29)

Külalised Tallinnast alustasid kohtumist erksamalt ning võtsid avaveerandaja järel sisse 19:15 eduseisu. Paide püsis mängus kuni 29:29 viigiseisuni, kuid Betoonimeistri 10:2 spurt poolaja lõpus viis Tiit Soku hoolealused 39:31 poolajapausile. Kolmandat veerandaega domineerisid selgelt tiitlikaitsjad, visates 33 punkti ja suurendades otsustava neljandiku eel vahe koguni 26-punktiliseks. Paide võitles siiski lõpuni ning vähendas esimese viie minutiga kaotusseisu 57:72-le. Tugevale lõpuspurdile vaatamata sai võrdse tabeliseisuga meeskondade heitluses võidulisa Betoonimeistri meeskond.

Aleksander Kaaberma tõi võitjaile 16 punkti ja 6 lauapalli. Martin Rausberg lisas 15 silma. Karl Holm, Margus Klementsov (13 lauapalli) ja Siim Laur (6 lauapalli, 4 vaheltlõiget) tõid kõik 10 punkti.

Paidet vedas üleplatsimehena Rauno Nurklik 27 punkti, 11 lauapalli ja 4 vaheltlõikega. Saamuel Rõigas panustas 15 silma. Peeter Kraaviku arvele jäi 12 punkti ja 6 lauapalli. Karl-Kristjan Vaab tõi 11 silma ja 5 lauapalli.