fbpx
Close

EELVAADE | Tartu ja Kalev/Cramo alustavad veerandfinaaliga; Rapla läheb võõrsile imet püüdma, Pärnu edasipääsu

-BC Kalev/Cramo - Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub pühapäeval kolm veerandfinaalmängu. Esimese kohtumise play-offi raames peavad maha Tartu Ülikool ja BC Kalev/Cramo ning Rapla Avis Utilitas ja Pärnu Sadam heitlevad võõrsil kordusmatšis vastavalt Riia VEF-i ja BK Ventspilsiga.

Tartu Ülikool – BC Kalev/Cramo
31.03.2019, kell 17:00, Tartu, TÜ Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Kalevlased olid alles neljapäeval VTB Ühisliigas võistlustules, kui võõrsil kohtuti Zielona Gora Stelmeti vastu ja teeniti kindel 117:100 võit. Seejuures visati poolajaks 69 punkti. Koduses liigas kogunes hooaja peale vaid kolm kaotust: kaks Riia VEF-ilt ja viimati BK Ventspilsilt. Põhiturniiril Tartule kummaski mängus võimalust ei antud ja kirja saadi 77:58 ning 104:71 võidud.

Tartul õnnestus välja võidelda põhiturniiri kuues koht, tabelisse kogunes võite ja kaotuseid võrdselt 14. Kui vahepeal oli koht play-offis juba üpris kindel, siis viimastes kohtumistes sattus see mõneti küsimärgi alla. 9. märtsil ei saadud koduplatsil vastu Pärnu Sadamale ning kaotati 52:68. Veel tunnistati BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonna nappi 72:71 paremust ja hooaja eelviimases mängus häviti võõrsil Riia VEF-ile koguni 41:99. Sellest hoolimata suudeti aga päev hiljem end kokku võtta ja hõreda koosseisu kiuste Betsafe Jurmala üle 95:89 võit võtta.

Arnas Velicka on Tartu kasuks visanud keskmiselt 19,2 punkti. Kregor Hermet järgneb 15,9 ning Julius Kazakauskas 14,8 punktiga. Hiljutistest mängudest vigastuse tõttu eemale jäänud Tautvydas Šlezas on võtnud tiimi parimana 9,4 lauapalli, Kazakauskasel on neid 8,5 mängu kohta.

Kalev/Cramo parimad skooritegijad on ameeriklastest keskmängijad Arnett Moultrie ja Reggie Lynch, kes toonud vastavalt 13,9 ning 13,1 punkti. Kumbi on kätte saanud ka vastavalt 5,6 ja 5,8 lauapalli.

BK Ventspils – Pärnu Sadam
31.03.2019, kell 17:00, Ventspils, Olimpiskais centrs “Ventspils”
Ülekanne: Delfi LV

Põhiturniiril esikoha saavutanud BK Ventspilsi ja tabeli kaheksanda Pärnu Sadama vaheline avamäng kujunes oodatust tasavägisemaks. Poolajaks olid pärnakad 46:38 ees ja kolmandal veerandajal suurendati eduseis juba 14 punktile. Ventspils ikkagi pani jõuga oma paremuse maksma ja võttis raske 83:80 võidu. Trumbid on hetkel seega Läti tippklubi käes. Korduskohtumine toimub Ventspilsi koduväljakul ja kuigi kolmepunktiline edu on napp, siis Pärnu peab edasipääsuks neljapunktilise võidu võtma meeskonnalt, kes kaotas hooaja jooksul vaid ühe mängu, seda BC Kalev/Cramole.

Esimeses mängus kuulus Ventspilsile lauavõitlus 37:35. Pärnu tabas seevastu väljakult viskeid 47-protsendiliselt, Ventspils 46-protsendiliselt. Rihards Lomažs viskas võitjate eest 16 punkti ja 11 silma lisas Maris Gulbis. Henri Wade-Chatman ja Saimon Sutt olid Pärnu parimad võrdselt 17 punktiga. Justin Alexander Alston sai kirja 14 punkti ja 7 lauapalli ning Demetre Rivers 13 punkti ja 6 lauapalli.

Riia VEF – Rapla Avis Utilitas
31.03.2019, kell 19:00, Riia, Daugavas sporta nams
Ülekanne: Delfi LV

Hooaja vältel kaks mängu (mõlemad BK Ventspilsi vastu) kaotanud VEF on mitmel korral Eesti klubide vastu raskustes olnud ja alles lõpuminutitel võidu kätte saanud. Kaalukamas veerandfinaalkohtumises ei jäetud aga Raplale mingit varianti. Avaveerandil haarati 18:12 eduseis ja poolaeg võideti 43:25. Ülejäänud ajaga visati veelgi 47 punkti Rapla 40 vastu ja teeniti kokkuvõttes 90:65 võit. Rapla peaks nii võõrsil VEF-i 26 punktiga alistama, et poolfinaali pääseda, aga kahtlemata on tegemist äärmiselt keerulise ülesandega.

VEF tabas avamängus viskeid 50-protsendiliselt (Rapla 35%) ja lauavõitluses oldi samuti 49:31 paremad. Glenn Miller Cosey viskas 16 punkti ning Steve Zack 15 punkti, kes kogus ka 9 lauapalli. Rapla poolelt tõi Dominique Hawkins 14 silma ja Ervins Jonats lisas 11 punkti.

scroll to top