EELVAADE | Tartu üritab Kalev/Cramo poolfinaali edenemist raskendada

-Reggie Lynch | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti Korvpalliliigas peetakse teisipäeval, 2. aprillil ära viimane veerandfinaalmäng, milles BC Kalev/Cramo võõrustab Tartu Ülikooli.

BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool
02.04.2019, kell 19.00, Tallinn, Kalevi Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Meeskonnad pidasid veerandfinaali avamatši maha 31. märtsil Tartus. Võõrustajate ridadest puudusid kaks põhimeest Julius Kazakauskas ning Tautvydas Šlezas, aga ka Kalev/Cramo poolelt polnud mängujuhti Branko Mirkovici üles antud ning Arnett Moultrie ei käinud samuti platsil. Hõreda koosseisuga Tartu jäi esimesel veerandajal küll 13:20 kaotusseisu, kuid järgmise kümne minutiga visati 27 punkti ja haarati poolajaks pärast Kregor Hermeti kaugviset 40:39 eduseis. Kalevlased ei jätnud siiski midagi juhuse hooleks ja kolmas veerandaeg võideti 20:9. Viimane neljandik algas nii külaliste kümnepunktilisest eduseisust ning lõpuvile kõlades oli Kalev/Cramo mängu 84:59 võitnud.

Peaks juhtuma suur ime, kui Tartu sellest paarist ise poolfinaali sammub. Paralleeli võib siinkohal tõmmata Rapla Avis Utilitase ja Riia VEF-i vahelisest heitlusest, kus viimased võitsid avamängu samuti 25 punktiga ning koduplatsil alistati vastane lausa 50 punktiga. Samas pole tartlastel hooaeg kaugeltki läbi. Kui Kalev/Cramo saab pärast ühisliiga medalimänge oodata Eesti meistrivõistlustel poolfinaali vastast paarist Rapla – Pärnu Sadam, siis Tartu asub heitlema Tallinna Kalev/TLÜ-ga ning edu korral kohtutakse TalTechiga. Väljavaated on head, sest põhiturniiril sai Tartu Kalev/TLÜ-st mõlemal korral jagu ning nüüd omatakse ka koduväljakueelist.

Kalev/Cramo eest viskas esimeses veerandfinaalmängus Reggie Lynch 18 punkti ja kogus 8 lauapalli. Chavaughn Lewis lisas 14 silma ja 9 korvisöötu ning Tanel Kurbas tõi 13 punkti. Maxim Salaš sai kirja 12 punkti ja 8 lauapalli ning Kristjan Kitsing 11 punkti ja 9 lauapalli.

Tartu parimaks kerkis Kregor Hermet 26 punktiga. Arnas Velicka nimele jäi 14 punkti ja 6 korvisöötu. Kent-Kaarel Vene tõi 6 punkti ja 3 lauapalli.