GBA alustas play-offi võidu ja kaotusega, Konontšuk tegi avamängus kaksikduubli

-Artur Konontšuk | Young Guns GBA Invitational 2019

Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšuki kodumeeskond Get Better Academy ehk GBA Europe alustas Tšehhi U19 vanuseklassi meistrivõistluste veerandfinaalseeriat Praha Sokoli vastu kodus võidu ja kaotusega.

Laupäeval peetud avamängus alistati Praha Sokoli eakaaslased 84:69 (26:20, 16:17, 21:15, 21:17).

Vahetusmeeste pingilt sekkunud Konontšuk tegi 25 minutiga kaksikduubli, kogudes hea visketabavuse juures 18 punkti (kahesed 5/6, kolmesed 2/2, vabavisked 2/2) ja võttes 11 lauapalli. Lisaks andis ta ühe resultatiivse söödu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ning tegi ühe vaheltlõike ja 3 pallikaotust.

Algviisikus alustanud Jaakson sai mänguaega ligi 24 minutit, mille jooksul viskas ta 7 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 0/4, vabavisked 1/2), võttis 2 lauapalli ning tegi 2 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Seeria teises kohtumises pidi GBA Europe pühapäeval aga lisaaja järel vastu võtma 86:89 (22:21, 16:25, 28:19, 10:11, 10:13) kaotuse.

Algviisikus väljakule pääsenud Konontšuk teenis ligi 39 minutit mänguaega, olles sellega oma meeskonnast enim väljakul viibinud mängija. Selle ajaga viskas ta 16 punkti (kahesed 5/9, kolmesed 1/5, vabavisked 3/6), võttis 8 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris 2 vastaste pealeviset, sooritas ühe vaheltlõike ning tegi 7 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Samuti algkoosseisus alustanud Jaaksoni arvele kogunes ligi 33 mänguminutiga 9 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 1/2), 2 lauapalli, üks korvisööt, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga.

Kolme võiduni peetava veerandfinaalseeria järgmised kaks kohtumist toimuvad 13. ja 14. aprillil.