fbpx
Close

EELVAADE | Valga-Valka meeskonnal selg vastu seina, neli Eesti klubi üritavad võõrsilt võidukalt naasta

-BC Valga-Valka/Maks&Moorits | Foto: BK Valga-Valka Facebook

-BC Valga-Valka/Maks&Moorits | Foto: BK Valga-Valka Facebook

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas on lauapäeval toimumas viis mängu. Ainsas Eesti pinnal toimuvas kohtumises tahab BC Valga-Valka/Maks&Moorits võidulisa saada TalTechi vastu. Tartu Ülikoolil tuleb vastamisi minna BK Liepajaga, Rapla Avis Utilitasel BK Ogrega ning Tallinna Kalev/TLÜ püüab üllatada BK Ventspilsi. Tunni võrra hiljem algavas kohtumises heitlevad Betsafe Jurmala ja Pärnu Sadam.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – TalTech
15.12.2018 kell 17:00, Valga, Valga Spordihoone
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Teist nädalat järjest saab Valga-Valka olla võõrustaja rollis ja seda nüüd TalTechi vastu. Kuigi piirilinna meeskonnal oli 24. novembriks ette näidata vaid üks võit, oldi tol päeval Haapsalus Rapla Avis Utilitase tiimist paremad, ja paistis, et peagi on võimalik veelgi tabelis tõusta. 8. detsembril kohtuti Tartu Ülikooliga ja kuigi 1.13 enne lõppu juhiti 79:76, võeti vastu ikkagi 79:83 kaotus. Põhihooaja 28 mängust on juba 11 seljataga ja kui Valga-Valka tahab play-off kursile pääseda, tuleb igal juhul hakata enda masti meeskondi võitma.

TalTech saabub mängule siiski favoriidina. Nädala eest alistati 81:76 Tallinna Kalev/TLÜ ning tabelis ollakse Tartu Ülikooli ja Betsafe Jurmala ees kuuendal kohal. Jättes kõrvale kaotused BK Ogrele ja Riia VEF-ile, on meeskonnal käsil kuuemänguline võiduseeria.

Valga-Valka suurimaks skooritegijaks on kerkinud tagamängija Stephen Brown, kes sai Rapla vastu kirja 12 silma ja Tartut kostitas 20 punktiga. Järgnevad veelgi kaks ameeriklast: Dashawn King keskmiselt 12,2 ja Clayton Wilson 11,6 punktiga. Lauapallide osas on esiplaanil Carl Anthony Mongomery, kes kogunud neid keskmiselt 8,1. Guntis Sipolinšil on lauapalle ette näidata 7,9 mängu kohta.

Toomas Raadik on TalTechi parim keskmiselt 16,4 visatud punktiga. 13,9 silma on toonud Gregor Arbet ja 13,3 Jaan Puidet. Enim, 8,7 lauapalli, on kätte saanud Puidet. Levi Martin Giesse nimel on neid keskmiselt 6,9.

BK Liepaja – Tartu Ülikool
15.12.2018 kell 17:00, Liepaja, Liepajas Olimpiskais centrs
Ülekanne: Delfi LV

Turniiritabeli eelviimase Liepaja hooaja algus oli keeruline. Alustuseks kaotati TalTechile 72:99 ja koguni 40 punktiga BC Kalev/Cramole. Seejärel suudeti üle olla Jekabpils/SMScredit.lv tiimist, aga suured kaotused saadi kirja ka Pärnu Sadamalt, Riia VEF-ilt ning BK Ventspilsilt. 3. novembril teeniti koduväljakul magus võit Valga-Valka üle. Pärast seda on kõigis neljas kohtumises vastase paremust tunnistatud, ent ainsana oli selgelt üle BK Ogre. Läti Ülikooli, Jurmala ja Tallinna Kalev/TLÜ vastu põnevust jagus.

Tartul on selge eesmärk saada võit kirja, mis võimaldaks neil sõltuvalt Valga-Valka ja TalTechi vahelise mängu tulemusest tõusta kuuendale kohale. Kahemänguline kaotusteseeria lõpetati nädala ees Valgas. Priit Vene juhendatav meeskond on käimasoleval hooajal suutnud igale meeskonnale raske vastane olla – ainsad kindlad kaotused on vastu võetud Kalev/Cramolt ja Raplalt.

Liepaja selge liider on tagamängija Justin Lamont Johnson, kes 24,4 keskmiselt visatud punktiga on liiga suurim korvikütt. Taylor Hanif Bessick ja Roberts Krastinš on toonud 12,5 ja 12,1 silma. Bessick on kogunud ka 8, 8 lauapalli ning Johnson on neid kätte saanud keskmiselt 4,6.

Tartul on vastu panna liiga paremuselt teine skooritegija Arnas Velicka, kes visanud keskmiselt 21,2 punkti. Julius Kazakauskase nimel on 16,6 punkti ja Kregor Hermet on lisanud 15,4 silma. Kazakauskas on endiselt liiga parim lauavõitleja, olles keskmiselt 10,3 lauapalli ühes mängus kätte saanud. Hermeti ja Velicka nimel on 5,5 ning 4,5 lauapalli. Vigastusest taastuv Rain Raadik on kogunud neid 4,8.

BK Ogre – Rapla Avis Utilitas
15.12.2018 kell 17:00, Ogre, Ogres 1. vidusskola
Ülekanne: Delfi LV, Best4Sport TV

Liiga suurele kolmikule on seni enim suutnud kandadele astuda BK Ogre. Läti klubil on kirjas üheksa võitu ja kolm kaotust, millega asutakse neljandal kohal. Meeskonnas sisu on ja seda kinnitab ka fakt, et nende liider Kaspars Berzinš valiti OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga novembrikuu parimaks mängijaks.

Rapla on kogunud 12 mänguga viis võitu ja seitse kaotust. Kuigi hiljutistest kohtumistest on ette näidata võidud Pärnu Sadama ja Tartu Ülikooli üle, on samas tunnistatud Valga-Valka ning Jurmala paremust. Positiivset tulemust vajatakse hädasti, sest viimast play-off kohta hoidev Jurmala on hetkel kahe võidu kaugusel.

Ogre resultatiivseimad mängijad on jaotunud ühtlaselt: Kristaps Dargais on võistkonna parim 13,7 punktiga, kellele järgnevad Edgars Lasenbergs 13, 3 ja Kaspars Berzinš 12,8 silmaga. Dargais ja Berzinš on ka omade parimad lauavõitlejad vastavalt 8,0 ja 6,6 lauapalliga.

Hunter Mickelson on Rapla kasuks toonud keskmiselt 15,3 punkti. 13,3 silma on Dominique Hawkinsi ja 9,8 Indrek Kajupanga nimel. Mickelsonil on lisaks ette näidata 6,8 lauapalli mängu kohta. Järgnevad Ervins Jonats ja Ronald Delph vastavalt 5,0 ja 4,7 lauapalliga.

BK Ventspils – Tallinna Kalev/TLÜ
15.12.2018 kell 17:00, Ventspils, Olimpiskais centrs “Ventspils”
Ülekanne: Delfi LV

Tallinna Kalev/TLÜ-d on ees ootamas raske mäng, kui võõrsil tuleb vastamisi minna BK Ventspilsiga, kes Kalev/Cramoga on tabeli tipus konkureerimas. Kalev/TLÜ hoiab viiendat kohta, kuid viimase aja tulemused pole kuigi veenvad olnud. Kohustuslikud võidud on võetud BK Liepaja, Läti Ülikooli ja ka viimati Jekabpilsi üle, ent need on üpris raskelt tulnud. Eesti klubidest on alistatud vaid Valga-Valka.

Ventspilsi ainus kaotus pärineb hooaja kõige esimesest mängust Kalev/Cramolt, kellele jäädi alla 85:97. Samas on näiteid, et Läti tippklubi võib halval päeval olla haavatav. Ogre oli neid koduplatsil peaaegu võitmas, Valga-Valka ning Valmiera osutasid tugevat vastupanu ja 25. novembril pidi Tartu Ülikooli meeskond viimaste minutitega valusa kaotuse vastu võtma.

Ronalds Zakis on visanud Ventspilsi poolelt keskmiselt 14,0 punkti. Rihards Lomažsi nimel on 13,7 punkti. Ousmane Drame on toonud 8,0 ning Jonathan Arledge 6,3 lauapalli mängu kohta.

Kalev/TLÜ poolelt on Taylor Stafford toonud 15,9 ning Damarcus Jamaal Harrison 13,1 punkti. Karl-Johan Lips on 8,9 lauapalliga kerkinud selles arvestuses liiga neljandaks. Janar Talts järgneb 6,9 lauapalliga.

Betsafe Jurmala – Pärnu Sadam
15.12.2018 kell 18:00, Jurmala, Jurmalas valsts gimnazijas sporta zale
Ülekanne: Delfi LV

Mängupäeva lõpetab eeldatavat põnevuslahing tabeli kaheksanda Jurmala ning kümnenda võistkonna Pärnu vahel. Mullusel Läti liiga pronksimeeskonnal pole Eesti klubide vastu üleliia hästi läinud – kaotatud on Tartu Ülikoolile, Tallinna Kalev/TLÜ-le ja TalTechile. Samas on kahel korral oldud Raplast paremad ja hooaja alguses ei tekkinud probleeme Valga-Valka vastu. Viimasest viiest mängust on Jurmala võitnud neli ning oma ridu on ka hiljuti täiendatud, kui Ventspilsist tuli üle keskmängija Lauris Blaus.

Pärnu on viimati saanud kaks kaotust, vastavalt Kalev/Cramolt ja Raplalt. 18. novembril oldi koduväljakul Kalev/TLÜ-st 70:65 üle, aga viiest järjestikusest kodumängust tuli neljal korral kaotus vastu võtta. Sarnaselt Raplaga on neil kirjas viis võitu ja play-off kohta lahutab hetkeseisuga kaks võitu. Koosseisus on Pärnu teinud mitu olulist muudatust ja loobunud ääremängijate Drew Urquharti ning Arkadiy Mkrtychyani teenetest. Asemele on toodud 203 cm pikkune ameeriklane Demetre Rivers.

Jurmala resultatiivseimad on siiani olnud Kristaps Mediss 11,6 ja Edgars Jeromanovs 10,9 visatud punktiga. Endru Davids Smits on kätte saanud keskmiselt 7,0 lauapalli, Ilja Gromovsil on neid 6,9.

Pärnu poolelt on Henri Wade-Chatman 16,5 punktiga liiga paremuselt kaheksas mängumees. 13,6 punktiga järgneb Mihkel Kirves ja 13,2 silmaga Saimon Sutt. Lauavõitlusesse on olulise panuse andnud Mihkel Kirves ja Karl-Martin Kask, kes võtnud keskmiselt 7,9 ja 5,0 lauapalli.

scroll to top