EELVAADE | Võidureel TalTech kohtub Pärnuga, Tartu ja Rapla võõrustavad Läti klubisid

-TalTech | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas on laupäeval, 2. märtsil Eesti klubidest omavahel vastamisi TalTech ja Pärnu Sadam. Tartu Ülikool võõrustab BK Liepajat ning Rapla Avis Utilitas tabeliliidrit BK Ventspilsi.

TalTech – Pärnu Sadam
02.03.2019, kell 17:00, Tallinn, TalTech Spordihoone
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Pärnu (10-13) ja TalTech (13-9) olid viimati vastamisi 14. novembril. Skoorivaeselt kulgenud avapoolaeg kuulus TalTechile 26:19. Kolmandal veerandajal lasid pärnakad endale veel 25 punkti visata ja viimase neljandiku alustuseks oli vahe paisunud 51:36 peale. Kahel korral pääses Pärnu veel 13 punkti kaugusele, ent kokkuvõttes tuli tunnistada TalTechi 70:48 paremust. Toomas Raadik tõi võitjate kasuks 17 silma, Saimon Sutt oli Pärnu parim 12 punktiga.

TalTech pidas veebruaris ära kolm mängu ning kõik need ka võideti. Põnevuskohtumises alistati Rapla Avis Utilitas 82:78, seejärel võõrsil Gregor Arbeti viimase sekundi kaugviskest Betsafe Jurmala ning lisaajal 102:97 BK Ogre. Pärnu oli möödunud kuul samuti kolmel korral võistlustules, aga kirja saadi vaid üks võit. Tugevat vastupanu osutati nii Raplale kui BK Ventspilsile, kellele jäädi alla vastavalt 85:94 ja 72:82. Kodumängus BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonna vastu väljuti teisel lisaajal 91:79 võitjatena.

Toomas Raadik on TalTechi eest visanud keskmiselt 17,7 punkti, Jaan Puidet on kätte saanud 7,2 lauapalli. Pärnu poolelt on Demetre Rivers toonud 16,9 silma ning Mihkel Kirves on võtnud 8,9 lauapalli.

Tartu Ülikool – BK Liepaja
02.03.2019, kell 17:00, Viljandi, Viljandi Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Liepaja (5-17) võõrustas Tartu (11-11) meeskonda 15. detsembril. Avaveerand lõppes 15:15, aga poolajaks oli Liepaja 40:33 juhtimas. Tartu vähendas viimase veerandaja alustuseks vahet punkti võrra ja viigistati ligi seitse minutit hiljem seisu 75:75 peale. Sellele vastas Liepaja 9:3 spurdiga ning vormistas kohtumise viimasel minutil lõppskooriks 89:78. Torrance Rowe oli võõrustajate parim 27 punktiga. Arnas Velicka vastas Tartu poolelt 24 punkti, 6 lauapalli ja 6 korvisööduga.

Tartu sai 27. veebruaril 85:76 jagu Rapla Avis Utilitasest ning enne seda võeti kindel 101:55 võit Jekabpils/SMScredit.lv üle. BK Liepaja pidi üllatuslikult viimases mängus just Jekabpilsi 71:63 paremust tunnistama. Neli päeva varem alistati koduplatsil Valmiera Glass VIA 73:71.

Arnas Velicka on Tartu resultatiivseim 19,2 punktiga. Tautvydas Šlezas on kogunud keskmiselt 10,4 lauapalli. Viimastes mängudes episoodiliselt platsile pääsenud Justin Lamont Johnson on Liepaja ja ühtlasi kogu liiga suurim skooritegija keskmiselt 21,1 punktiga. Talle järgneb Andraz Kavas 16,1 punktiga. BC Valga-Valka/Maks&Moorits tiimist üle tulnud Guntis Sipolinš on kätte saanud 8,6 lauapalli mängu kohta.

Rapla Avis Utilitas – BK Ventspils
02.03.2019, kell 17:00, Rapla, Sadolin Spordihoone

Ventspils (23-1) ja Rapla (11-12) hooaja esimene omavaheline mäng toimus 27. oktoobril. Juba esimesel veerandajal näitas Läti tippklubi võimu ja läks 35:17 ette. Poolajale siirduti seisult 55:36. Rapla pääses veel 14 punkti kaugusele, aga kolmanda veerandaja lõppedes oli Ventspils siiski 80:48 peal ja kokkuvõttes võeti 100:61 võit. Ousmane Drame säras Ventspilsi poolelt kaksikduubliga, kui viskas 15 punkti ja sai kätte 10 lauapalli. Hunter Mickelson tõi Rapla kasuks 22 silma ja 9 lauapalli.

Rapla kaotas 27. veebruaril Tartu Ülikoolile 76:85, aga enne seda teeniti kolm järjestikust võitu. Skooriga 86:83 alistati Tallinna Kalev/TLÜ, 82:69 Valmiera Glass VIA ja 94:85 Pärnu Sadam. Ventspils on kindlat minekut näidanud ja pole pärast hooaja avamängu 85:97 kaotust BC Kalev/Cramole kordagi libastunud.

Rapla parim on Hunter Mickelson keskmiselt 14,5 punkti ja 7,4 lauapalliga. Rihards Lomažs on Ventspilsi kasuks toonud 13,7 silma ning Ousmane Drame on kogunud 7,1 lauapalli.