Eesti 3×3 koondis alustas MM-turniiri Manilas kahe veenva võiduga

-Eesti 3x3 koondis | Foto: Reigo Kimmel

-Eesti 3×3 koondis | Foto: Reigo Kimmel

Eesti 3×3 koondis alustas Filipiinide pealinnas Manilas peetavat 3×3 korvpalli maailmameistrivõistluste turniiri avapäeval kahe võiduga, kui 17:11 alistati Jaapan ning 22:10 mängiti üle Indoneesia.

Avamängu viimane kolmandik Jaapani vastu kuulus selgelt eestlastele. Kõik jõudsid kaitses õigeaegselt vastastele ette ja Martin Dorbeki lihtne lähivise viis Eesti ette 13:10. Kirsi tordile pani Joonas Järveläineni tabav kaugvise, mis viis Eesti ette juba kuue punktiga 16:10. Jaapanlaste jaoks jäi aega väheseks ning alagrupifaasi esimeses mängus teenis meie rahvusmeeskond 17:11 võidu.

Järveläinen kogus Eesti parimana 7 punkti, Maik-Kalev Kotsari arvele jäi 5, Jaan Puideti kontosse 3 ja Martin Dorbek lisas 2 punkti.

Päeva teises kohtumises tehti sotid kiirelt selgelt. Juba minutilise mängu järel läks Eesti 5:1 juhtima ning tagasi ei vaadatud. Vähem kui seitsme minutiga visati 21 punkti täis ja teine võit kirjutati kontosse.

Eesti parimana tõi Maik-Kalev Kotsar 9 punkti, Martin Dorbek 6, Jaan Puidet 4 ja Joonas Järveläinen 3 silma.

Väga põneva mängu pidasid maha ka Eesti järgmised vastased ja selle alagrupi eeldatavad favoriidid, kui Poola läks kohe avaminutitest Sloveenia vastu juhtima ning suutis edu lõpuni hoida – tasuks 21:17 võit.