Eesti 3×3 koondis kaotas dramaatilisel moel otsustavas mängus Belgiale

-Eesti 3x3 koondis | Foto: Ekraanitõmmis

-Eesti 3×3 koondis | Foto: Ekraanitõmmis

Prantsusmaal toimuval FIBA 3×3 Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiril pidi Eesti koondis otsustavas mängus vastu võtma 17:18 kaotuse Belgialt ning jäi napilt EM-finaalturniiri pääsmest ilma.

Eesti alustas mängu Eichfussi tabava kahepunktiviskega ning kui mängitud oli 2.10, põlesid tablool 5:5 viiginumbrid. Täpselt poole mängu peal ehk viie minuti tähisel oli endiselt viik – 8:8.

Sealt tabasid belglased valusa ülikaugviske ning eestlaste energia hakkas otsa saama. Kui mängida oli veel veidi rohkem kui kaks minutit, oli Eesti 12:15 taga, kuid Belgia suutis meie mehi takistada vaid vigadega ning Eesti tuli mängu tagasi.

Lõpuminutitel hiilgas belglaste mustanahaline tagamees mitme väga valusa korviga ning eestlased panid viimasel minutil kolm viset korvi alt mööda. Tänase päeva jooksul koguni kolm kohtumist pidanud Eesti pidi tunnistama valusat kaotust.

Jaan Puidet viskas meie parimana 6 punkti, Joonas Järveläinen tõi 5, Timo Eichfuss ja Oliver Metsalu kumbki 3 silma.

Prantsusmaalt sai endale EM-pääsme kokku neli tiimi, lisaks Belgiale ka Venemaa, Läti ja Prantsusmaa.