Eesti koondis võitles taas visalt, kuid vandus siiski Iisraelile alla

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Hendrik Osula/fiba.basketball

Eesti meeste korvpallikoondis pidas täna õhtul oma teise kohtumise 2023. aasta maailmameistrivõistluste valiksarja esimeses ringis, kui Saku Suurhallis kaotati Iisraelile 69:79 (14:20, 22:19, 17:22, 16:18).

Mängu alguses pallikaotustega hädas olnud Eesti avas oma skoori kui mängitud oli pea neli minutit. Teist veerandaega alustasid eestlased aga hoopis paremini. Mikk Jurkatamm ja Siim-Sander Vene tabasid kumbki kaks kaugviset ja viisid Eesti ette 26:22. Iisrael aga toibus peagi ja suuremaks kui neli punkti vahe enam ei kärisenud. Esimese poolaja lõpuks jäid väljakuperemehed kaotusseisu 36:39.

Teise poolaja alguses pidi vigastuse tõttu platsilt lahkuma Iisraeli ääremängija Tomer Ginat, kes oli selleks ajaks üheksa punktiga vastaste parim korvikütt. Eesti jätkas tagaajaja rollis ning enne viimast veerandit oldi kaheksapunktilises kaotuseisus 53:61. Neljandal veerandajal näitas Eesti head kaitsemängu ja suutis vahet vähendada. Kristian Kullamäe tabav kaugvise kolm ja pool minutit enne normaalaja lõppu tõi Jukka Toijala hoolealused vaid kahe punkti kaugusele (65:67), aga sellest lähemale enam ei jõutud.

Eesti resultatiivseimaks tõusis Jurkatamm, kes kogus üleplatsimehena 14 punkti. Kahekohalise punktisummani jõudsid Eesti poolelt ka Vene ja Kullamäe, kes viskasid vastavalt 13 ja 11 silma. Mõlema mehe arvele jäi ka neli korvisöötu. Henri Drell viskas 8, Rain Veideman 7 ja Kristjan Kitsing 6 punkti.

Lisaks neile kuulusid koosseisu veel Martin Dorbek, Rauno Nurger, Jaan Puidet, Märt Rosenthal, Kaspar Treier ja Henri Veesaar. Koondisesse kutsutud 14 mängijast jäid kõrvale Kregor Hermet ja Joonas Riismaa.

Iisraelile tõid parimatena John DiBartomoleo, Gal Mekel, Rafael Menco ja Nimrod Levi kõik võrdselt 10 punkti.

Eesti visketabavus väljakult oli 42,2% (27/64, sh kolmesed 11/32), Iisraelil 48,2% (27/56, sh kolmesed 7/16). Vahe tuli sisse vabaviskejoonel. Eesti teenis vaid viis vabaviset, millest realiseeriti neli. Iisrael tabas 23-st vabaviskest 18. Lauavõitlus kaotati 29:38 ning pallikaotusi tegid Eesti korvpallurid 12 vastaste 14 vastu.

Eestil on nüüd D-alagrupis kirjas üks võit ja üks kaotus, Iisrael on võitnud mõlemad senised kohtumised. Teises tänases D-alagrupi mängus võõrustab Poola Saksamaad. Järgmisesse ringi pääsevad alagruppide kolm paremat.

Kaks järgmist valikkohtumist peab Eesti Poolaga. Esimene vastasseis toimub järgmise aasta 25. veebruaril kodus ja teine kolm päeva hiljem võõrsil.