fbpx
Close

Eesti-Läti korvpalliliigaga tehti ametlikult algust, avamäng toimub meisterklubide vahel

Avatar
-Edgars Šneps ja Keio Kuhi | Foto: Siim Semiskar

Eesti ja Läti Korvpalliliitude esindajad kogunesid kolmapäeval pressikonverentsil, et teavitada üldsust OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga ametlikust algusest.

Pressikonverentsi alustasid alaliitude peasekretärid Keio Kuhi ja Edgars Šneps koostöölepingule allakirjutamise ja avasõnadega.

Edgars Šneps: “Uus liiga loob kindlasti palju elevust. Me loodame, et see toob rohkem publikut saali ja tõstab korvpalli populaarsust mõlemas riigis. Naiste liigade tasandil on meil koostöökogemus olemas ja loodame, et ühine ettevõtmine saab olema pikaajaline. Liiga loomise üheks indikaatoriks sai möödunud hooajal peetud Eesti-Läti tähtede mäng.”

Keio Kuhi sõnas, et ühise liiga idee hakkas küpsema juba mitu aastat tagasi. “Oleme lätlastega sel teemal rääkinud juba aastaid. Lõpliku tõuke andis meile kevadine vestlus Leedu kolleegidega, kui selgus, et Balti liiga uuel hooajal enam ei jätku. Sellest hetkest kuni tänaseni on toimunud väga tihe töö. Alati on lihtsam lõhkuda, aga väga palju energiat tuleb panna millegi uue ehitamisse. Ükskõik kellega me Eesti-Läti ideed arutasime, ütlesid ühest suust, et sellest võidavad kõik. Minul endal on suur usk ja ootus, et see liiga saab olema ambitsioonikas ja professionaalne.”

Eesti-Läti Korvpalliliiga otseülekandeid hakkab nägema Delfi TV ja Tallinna TV vahendusel. Delfi eetrisse jõuavad kõik mängud, Tallinna TV hakkab mängude otseülekandeid tegema kahel korral nädalas – kolmapäeviti ja laupäeviti.

Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald: “Eesti ja Läti korvpalli ühine hingamine algas läbi tähtede mängu, mis oli tore ja äge. Meil on hea meel, et oleme partner Eesti korvpallile ja uuele ühisliigale. Kõiki mänge on võimalik jälgida ka Läti Delfis. Telemänge näevad lõunanaabrid Lattelecomi vahendusel.”

Tallinna Televisiooni juhatuse liige Revo Raudjärv tänas Eesti Korvpalliliitu usalduse eest ja lisas: “Tallinna TV on tootnud juba viimased kolm aastat korvpalliülekandeid. Omame väga head tehnilist baasi ja meie partneriks on kogemustega Levira. Loodame, et Delfi poolelt hakkavad mänge kommenteerima parimad spordiajakirjanikud Ivar Jurtšenko, Peep Pahv ja Tarmo Paju. Suurima muutusena toome ülekannetele lisaks juurde ka korvpallistuudio. Midagi uut ja põnevat on uuel hooajal igal juhul lisandumas.”

Keio Kuhi lisas, et vabalevisse tagasi astumine toob korvpalli propageerimisele kindlasti kasuks. “Esiteks kahekordistab korvpall oma telemängude arvu, lisaks laupäevale tekib juurde ka kolmapäev. Vabalevis jõuame vähemalt 70 tuhande inimeseni, kelleni me enne ei jõudnud. Korvpallistuudio tõstab kindlasti liiga kvaliteeti ja lisaks oleme kokku leppinud, et uuest hooajast hakatakse tootma ka G4S Noorteliigat kajastavaid saateid. Suur tänu tele- ja veebipartneritele. Oleme teinud suure sammu edasi.”

Est-Lat Korvpalliliiga avamäng peetakse juba järgmisel reedel, 28. septembril, kui Kalevi Spordihallis lähevad vastamisi BC Kalev/Cramo ja BK Ventspils. Mängu algus kell 19:00!

Võistlusformaat:

Liiga põhiturniir algab 28. septembril. Kõik võistkonnad kohtuvad omavahel kahel korral (kodus-võõrsil). Põhiturniir lõppeb 24. märts.

Veerandfinaalid (8 paremat meeskonda põhiturniiri paremusjärjestuse alusel) toimuvad kahest mängust parema põhimõttel vahemikul 27. märts kuni 2. aprill

Final Four turniir toimub 5.-6. aprillil (asukoht täpsustamisel).

*Eraldi mängitakse välja Eesti meistritiitel. Kuus paremat Eesti klubi EST-LAT Korvpalliliigast pääsevad play-offi. Kaks esimest liiguvad otse poolfinaali ja neli alumist alustavad veerandfinaalidest. Kõik seeriad mängitakse kolme võiduni.

Osalevad võistkonnad:

Eesti võistkonnad: BC Kalev/Cramo, Tartu Ülikool, Rapla Avis Utilitas, Pärnu Sadam, Tallinna Kalev/TLÜ, BC Valga-Valka/Maks&Moorits, TalTech BC (endine TTÜ).

Läti võistkonnad: BK Ventspils, VEF Riga, BK Jurmala, BK Ogre, BK Liepaja, Latvijas Universitate, Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola, Jekabpils SMScredit.lv.

scroll to top
Inline
Inline