fbpx
Close

Eesti-Läti liiga | Tiitlikaitsjat üllatanud Pärnu lasi lõdvaks ja sai kohe kaotuse otsa, Kalev naasis võidurajale Lätis

-BC Kalev/Cramo - Pärnu Sadam | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

Uus koroonaviiruse laine teeb Paf Eesti-Läti korvpalliliiga mängukalendris paksu pahandust. Sel nädalal kavas olnud 11-st kohtumisest õnnestus ära pidada vaid kolm, mis kõik mängiti Eesti võistkondade osalusel.

Nädala esimeses mängus lõhkas üllatuspommi Pärnu Sadam (6-6), kes alistas tugeva teise poolaja toel valitseva meistri BC Kalev/Cramo (11-2). Teisipäeval Kalevi spordihallis peetud kohtumine lõppes tulemusega 79:66 (16:17, 20:19, 22:12, 21:18).

Seejuures pidi Pärnu läbi ajama peatreener Heiko Rannulata, kes andis möödunud nädalal positiivse koroonaviiruse proovi.

Võitjate poolel jõudsid kahekohalise punktisummani viis mängijat, kellest resultatiivseim oli Siim-Markus Post 16 silmaga. Post andis mängu parimana ka 7 korvisöötu. Mihkel Kirves lisas 15 silma ja võttis meeskonna parimana 7 lauapalli, Artur Konontšuk viskas 14, Andris Misters 13 ja Robert Valge 11 punkti.

27-st kaugviskest vaid neli tabanud kalevlaste resultatiivseim oli Rauno Nurger, kelle arvele jäi 15 punkti ja 8 lauapalli. Silas Melson lisas 12, Kamari Murphy tõi 8 ning Kristjan Kitsing ja Ojars Silinš said mõlemad kirja 7 punkti. Lisaks kogus Silinš mängu parimana ka 11 lauapalli.

Pärnu parimaks korvikütiks tõusnud Siim-Markus Post oli loomulikult õnnelik, et meeskond alustas kalendriaastat võiduga tiitlikaitsja üle. “Väga hea on alustada aastat võiduga Cramo vastu. Eriti sellises situatsioonis, kus meil peatreenerit ei ole. Abitreener (Gert Kullamäe) ütles ka, et sellised mängud näitavad meeste pühendumust. Ma arvan, et tuli täitsa välja ja võib rahul olla,” ütles Post Delfi TV vahendusel.

Post loodab, et Pärnu meeskond pakub selliseid üllatusi ka hooaja otsustavates mängudes. “Hugo (Toom) on terve hooaja väljas ja Ivol (Van Tamm) on kannakõõluse põletik, kuid teda ootame tagasi veel sel aastal. Välismaalt peaks ka mingi täiendus tulema (Alterique Gilbert). Ma arvan, et sats saab õigeteks mängudeks väga hästi komplekteeritud ja medalimängudes teeme paksu pahandust,” rääkis Pärnu mängujuht.


Laupäeval läks Pärnu Sadam (6-7) vastamisi TalTech/Optibetiga (11-6), kuid seekord tuli leppida kaotusega. TalTech spordihoones peetud mängu võitsid võõrustajad kindlalt 97:73 (29:20, 21:17, 19:20, 22:16).

TalTechi parimaks kerkis Oliver Metsalu, kes panustas võitu 25 punkti, 6 lauapalli ja 5 resultatiivse sööduga. “Peatreener (Alar Varrak) on usaldanud mind ja kasutab mind palju. Ma olen see nii-öelda pikk, kes paneb katteid. Kui vastased teavad, kuidas minu vastu mängida, siis üritan kuidagi teistmoodi mängida. Kui antakse ruumi, siis peab viskama. Ei tule põdeda,” ütles Metsalu mängujärgses intervjuus Delfi TV-le.

Kahekohalise punktisummani jõudsid TalTechi poolelt veel Tanel Sokk ja Gregor Ilves, kes viskasid vastavalt 19 ja 18 silma. Ralf Küttis lisas 9 ja Indrek Kajupank 7 punkti.

TalTech on lühikese aja jooksul jäänud ilma nii Mikk Jurkatammest kui ka Sten Sokust. “Meil läks kaks meest ära, kuid üritasime sellele mitte mõelda. Üritasime palju joosta ja olla agressiivsed. Pärnul ka kõige parem seis ei ole, neil on põhimõtteliselt üks tagamängija. Üritasime neile survet avaldada ja see toimis,” rääkis üleplatsimees Metsalu.

Tema kõrval kerkisid esile ka noored mängumehed Gregor Ilves, Ralf Küttis ja Ken-Martti Reinart. “Nemad ongi need mehed, kes kaitses survestavad vastaste tagumisi. Võib-olla kõrvalvaataja ei pane tähele, aga see on meil üks suur edu võti,” kiitis Metsalu noormängijaid.

Kaotajate eest tegi resultatiivseima esituse Robert Valge, kes tõi 19 punkti. Kaksikduubli teinud Mihkel Kirves lisas 13 silma ja 11 lauapalli ning Andris Misters ja Arturas Valeika said mõlemad kirja 12 punkti. Siim-Markus Post kogus 8 punkti ja andis mängu parimana 7 korvisöötu ning Artur Konontšuk viskas 7 silma.

Robert Valge tunnistas pärast kohtumist Delfile antud intervjuus, et võistkonna häälestatus oli puudulik. “Me olime kõiges kehvemad. Nad mängisid ilma tsentrita, kuid võtsid kõik lauad maha, kõik lahtised pallid olid nende omad. Me ei saanud mitte midagi. Nad panid väga hea protsendiga viskeid kotti ka ja me ei suutnud neid kaitses mitte kuidagi peatada. Ma ei ütleks, et nad olid peatamatud, vaid oli lihtsalt kehv mäng meie poolt. Kui VEF-i võitsime, siis lasime lõdvaks ja saime mitu mängu kotti. Nüüd võitsime Cramot ja tundub, et on sama seis.”


Selle nädala ainsas Eesti ja Läti klubide vahelises mängus naasis võitude teele BC Kalev/Cramo (12-2), kes oli laupäeval võõrsil 78:59 (18:17, 18:19, 21:13, 21:10) üle BK Liepajast (3-9).

Kalevi parim oli Ojars Silinš, kes tõi üleplatsimehena 19 punkti ja noppis 6 lauapalli. Kahekohalise punktisummani jõudis ka Kregor Hermet, kes viskas 12 silma ja võttis samuti 6 lauapalli. Martin Dorbek, Egert Haller ja Kristjan Kitsing tõid igaüks 8 ning Tanel Kurbas lisas 7 punkti.

Liepaja resultatiivseim oli 15 punkti visanud Karlis Silinš.

Kogu hooaja vältel peetud Eesti ja Läti võistkondade omavaheliste mängude saldo on aga jätkuvalt lõunanaabrite kasuks 23-20.

scroll to top