Eestlased Itaalias: võrgud põlema visanud Riismaa kerkis üleplatsimeheks, Treier mängis korralikke minuteid

-Joonas Riismaa | Foto: Pistoia Basket 2000 Facebook

Nagu tavaks on saanud, siis käisid läinud nädalavahetusel Itaalias pallivad Eesti korvpallurid taas Serie A-s, Serie A2-s ja Serie B-s väljakul. Eriti vägeva esituse tegi tugevuselt teisel liigatasemel toimetav noor Eesti koondislane Joonas Riismaa, kelle käsi oli kolmesekaare tagant ikka väga kuum! Aga alustame kõrgliigast…

Kaspar Treier ja Sassari Dinamo jäid Itaalia kõrgliigas võõrsil napilt 73:75 (25:17, 14:22, 19:11, 15:25) alla Pesarole.
Mõlema meeskonna jaoks tõelise Ameerika mägedena kulgenud kohtumises sai üle pika aja algkoosseisus väljakule ka Treier. 15 minutit väljakul viibinud Eesti koondislane viskas 5 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/3), noppis 2 lauapalli, tegi 3 isiklikku viga ja patustas ühe pallikaotusega. Äramärkimist väärib Treieri +- näitaja, mis oli ülekaalukalt meeskonna parim: +12.

Sassari rünnakukoormus langes suurel määral Miro Bilani õlgadele, kes viskas üleplatsimehena 25 silma. Jason Burnell viskas 14. Võitjate poolelt näitasid parimat viskekindlust Davide Moretti ja Carlos Delfino, kes viskasid vastavalt 19 ja 18 silma.