EESTLASED NCAA-s | Jürgens kogus esimese kaksikduubli ja oli lähedal teisele, Anna Gret Asi nihutas võimsalt piire

-Anna Gret Asi | Foto: Oklahoma State Cowgirl Basketball Facebook

USA üliõpilasliiga NCAA esimeses divisjonis käis lõppenud nädalal väljakul üheksast seal mängivast Eesti korvpallurist seitse. Mängunädala parimaid individuaalseid esitusi näitasid meestest Carlos Jürgens ja naistest Anna Gret Asi.

NCAA meeste korvpalli tippu kuuluv Kerr Kriisa ja Henri Veesaare võistkond Arizona Wildcats võitis mõlemad möödunud nädalal kodusaalis peetud mängud. Esmalt kohtuti neljapäeval USC Trojansiga, kes alistati 81:66.

Kriisa viskas 28 minuti jooksul 6 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/5, vabavisked 1/2), võttis 3 lauapalli ja jagas mängu parimana 8 resultatiivset söötu. Lisaks tegi ta 3 pallikaotust ja 4 isiklikku viga. Veesaar sai mänguaega 3 minutit ning statistikasse läks vaid üks pallikaotus ja üks viga. Ühtegi pealeviset 18-aastane ääremängija ei teinud.

Laupäeval võeti väga magus võit, kui 58:52 saadi väga füüsilises ja võitluslikus kohtumises jagu oma konverentsi liidrist UCLA Bruinsist, keda enne kohtumist hinnati NCAA tugevuselt viiendaks meeskonnaks. Kriisa sai võitjate rivistuses enim mänguaega – 36 minutit – ning kogus 7 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 2/8, vabavisked 1/1), 4 lauapalli, 2 korvisöötu, 4 pallikaotust ja ühe isikliku vea. Veesaar sedapuhku väljakule ei pääsenud.

Mängujärgsel pressikonverentsil rääkis Kriisa, et võitudest olulisem on meeskonna areng. “Loomulikult olid need tähtsad võidud. Need olid mängud, mida me pidime võitma, eriti kodus. Me ei mõtle praegu konverentsi tiitlile, vaid üritame lihtsalt paremaks saada. Kohati mängisime lohakalt, eriti kohtumise lõpus. Pidanuksime kindlalt võitma, aga meie söödud jätsid soovida. On palju asju, mille kallal peame tööd tegema, kuid ma olen õhinat täis,” sõnas 22-aastane mängujuht.

Kriisa on tänavu osalenud 20 kohtumises, kus ta on keskmiselt 30,5 minutiga visanud 10,7 punkti, võtnud 2,8 lauapalli ja jaganud kaaslastele 5,8 resultatiivset söötu. Ühe mängu vähem kaasa teinud Veesaare keskmised näitajad on 9,3 minutit, 2,9 silma, 1,6 lauapalli ja 0,6 korvisöötu.

Arizona on sel hooajal kogunud 17 võitu ja kolm kaotust. Pac-12 konverentsis on üheksast mängust võidetud kuus, mis annab 12 meeskonna seas kolmanda koha. Associated Pressi poolt eile avaldatud üleriigilises pingereas tõusis Arizona viie koha võrra ning paikneb nüüd kuuendal positsioonil.

Arizona – UCLA mängu tipphetked:

Kaks võitu teenis ka Carlos Jürgensi kodumeeskond Oral Roberts Golden Eagles. Esmalt mängiti neljapäeval võõrsil North Dakota State Bisoniga, kes alistati kindlalt 92:69. Jürgensi nimele jäi 29 minutiga 10 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 1/1, vabavisked 1/2) ja kogu mängu parimana 9 lauapalli. 24-aastase tagamängija arvele kanti ka 3 tulemuslikku söötu, 2 vaheltlõiget, üks pallikaotus ja 3 viga.

Laupäeval oldi samuti võõrsil üle North Dakota Fighting Hawksist 84:72. 32 minutit mänginud Jürgens tegi oma NCAA-karjääri esimese kaksikduubli, kui viskas 14 punkti (kahesed 6/8, kolmesed 0/2, vabavisked 2/2) ja hankis kohtumise edukaimana 10 lauapalli. Lisaks tegi ta 2 pallikaotust ja 2 viga.

21 kohtumisega on Jürgens saanud mänguaega keskmiselt 25,5 minutit, mille jooksul on ta visanud 8,6 punkti, võtnud 3,9 lauapalli ning andnud 2,8 korvisöötu.

Oral Roberts on sel hooajal võitnud 21-st mängust 17. Oma konverentsis (Summit League) on võidetud kõik senised kaheksa kohtumist, millega hoitakse 10 meeskonna seas liidrikohta.

Johannes Kirsipuu kodumeeskond Central Arkansas Bears kohtus eelmisel nädalal kahel korral North Alabama Lionsiga, kuid kaotas mõlemad mängud. Kolmapäevases kodumängus jäädi alla 73:78. Kirsipuu viibis platsil 30 minutit ning kogus selle ajaga 6 punkti (kahesed 1/5, kolmesed 1/4, vabavisked 1/2), 4 lauapalli, 3 korvisöötu, ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Laupäeval aga kaotati võõrsil 66:82. Kirsipuu sai mänguaega 32 minutit, mille jooksul viskas ta 10 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 1/2, vabavisked 5/7), võttis 2 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu ja tegi ühe vaheltlõike. Lisaks jäi 20-aastase tagamängija arvele 2 pallikaotust ja 3 viga.

Tänavu 19 kohtumist kaasa teinud Kirsipuu on keskmiselt 16,7 minutiga saanud kirja 6,1 punkti, 1,6 lauapalli ja 1,7 korvisöötu.

Central Arkansasel on nüüd koos kuus võitu ja 15 kaotust. ASUN-i konverentsis asutakse ühe võidu ja seitsme kaotusega viimasel ehk 14. kohal.

Markus Ilveri ülikoolimeeskond Wisconsin Badgers sai teisipäeval kolme järjestikuse kaotuse järel taas kirja võidu, kui koduväljakul alistati Penn State Nittany Lions 63:60.

Ilver platsil ei käinud. 20-aastane ääremängija on seni kaasa teinud 13 kohtumises ning kogunud nendes keskmiselt 7,5 minutiga 2,1 punkti, 1,2 lauapalli ja 0,2 korvisöötu.

Wisconsin on tänavu saanud 17-st mängust 12 võitu. Big Ten-i konverentsis on neil neli võitu ja kolm kaotust, millega ollakse 14 tiimi hulgas neljandad.

Hooaja alguses vahetusmängija rolli täitnud Anna Gret Asi näitas eelmisel nädalal säravaid esitusi, kuid tema kodunaiskond Oklahoma State Cowgirls pidi leppima kahe kaotusega. Kolmapäeval jäädi võõrsil 64:69 alla Iowa State Cyclonesile, keda jooksvas edetabelis hinnati riigi 18. ülikoolinaiskonnana. 25 minutit mänguaega saanud Asi tõi kohtumise parimana 15 punkti (kahesed 6/8, kolmesed 1/3), andis ühe korvisöödu, kaotas 3 korral palli ning teenis 3 isiklikku viga. 20-aastase mängujuhi jaoks oli tegemist NCAA-karjääri punktirekordiga, tema eelmine tippmark oli 12 silma.

Laupäeval peetud mängus kaotati samuti võõrsil NCAA tugevuselt 15. naiskonnaks peetud Oklahoma Soonersile 93:97. Asi püstitas teist kohtumist järjest oma NCAA punktirekordi, visates võistkonna parimana 26 silma (kahesed 1/3, kolmesed 7/12, vabavisked 3/5). Lisaks hankis ta 32 platsil viibitud minutiga 6 lauapalli ja tegi 3 pallikaotust.

18 kohtumisega on tema kontosse keskmiselt jäänud 15,2 minutit, 6,9 punkti, 1,6 lauapalli ning 2,2 resultatiivset söötu.

Oklahoma State jätkab hooaega 13 võidu ja kuue kaotusega. Big 12 konverentsis on aga saldo kolm võitu ja neli kaotust, millega paiknetakse 10 võistkonna seas kaheksandal kohal.

Kahe kaotusega pidi läinud nädalal leppima ka Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State Cougars. Esmalt kaotati reedel kodus 44:51 USC Trojansile. Teder mängis 31 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 5 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 1/7), 3 lauapalli, üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.