fbpx
Close

EESTLASED NCAA-s | Kriisa ja Veesaare võiduseeria katkes, Jürgensi tiimi oma pikenes; Ilver püstitas mänguminutite rekordi

-Kerr Kriisa | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Möödunud nädala kohtumistes said USA üliõpilaskorvpalliliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängivate eestlaste koduülikoolid tunda nii võidurõõmu kui ka kaotusekibedust. Ühtekokku saadi kirja üheksa võitu ja kuus kaotust.

Kerr Kriisa ja Henri Veesaare meeskond Arizona Wildcats teenis möödunud nädalal kodusaalis võidu ja kaotuse. Neljapäeval peetud 70:67 võidumängus Washington Huskiesi üle kogus Kriisa 37 minutiga 9 punkti (kolmesed 3/8), 2 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga. Veesaar pääses platsile 7 minutiks, mille jooksul tõi ta 2 punkti (kahesed 1/1), võttis 2 lauapalli, andis ühe korvisöödu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi nii ühe pallikaotuse kui ka isikliku vea.

Laupäevases mängus, kus vastaseks oli Washington State Cougarsi meeskond, tuli aga vastu võtta kaotus 61:74. Sellega katkes ka Arizona kaheksamänguline võiduseeria ja koguni 28 kohtumise pikkuseks veninud kodumängude võiduseeria. Taas 37 minutit mänginud Kriisa oli Arizona paremuselt kolmas skooritegija ning kogus 10 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 2/11, vabavisked 2/2). Lisaks võttis ta 3 lauapalli, andis 3 tulemuslikku söötu, tegi 2 pallikaotust ning sai kirja 3 isiklikku viga. Veesaar viibis väljakul vaid 4 minutit ega teinud selle ajaga ühtegi pealeviset. 18-aastane ääremängija blokeeris ühe vastaste viske ja tegi ühe vea.

Kehva visketabavust näidanud Kriisa jäi pärast kaotust rahulikuks ning tõdes, et vastutus lasub ainuüksi Arizona mängijatel. “Ma ei satuks paanikasse,” ütles 22-aastane tagamees mängujärgsel pressikonverentsil. “Ma arvan, et eelmise hooaja järel oleme me kõik pilvedes ja nii see peakski olema. Ilmselgelt on meie ootused väga kõrgele aetud ja me lähme igat mängu võitma. Tänane päev oli lihtsalt selline. Meie viskeprotsendid olid kohutavad (visked väljakult 20/63 ehk tabavus 31,7 protsenti) ja me eksisime ka 11 vabaviskel, seda on liiga palju. Vastutus kaotuse eest lasub 100 protsenti mängijatel.”

Arizona – Washington State mängu tipphetked:

Mõlemad eestlased on sel hooajal mänginud kõigis 16 kohtumises. Kriisa on kogunud keskmiselt 30,7 minutiga 11,2 punkti, 2,6 lauapalli ja meeskonna parimana 5,7 resultatiivset söötu, Veesaare keskmised numbrid on 10,6 minutit, 3,4 punkti, 1,9 lauapalli ja 0,8 korvisöötu mängu kohta.

NCAA tippude hulka kuuluv Arizona on sel hooajal võitnud 16-st mängust 14, sealhulgas Pac-12 konverentsis viiest kolm. Associated Pressi ja USA Today poolt iganädalaselt koostatavates üleriigilistes pingeridades hoiab Arizona üheksandat kohta.

Carlos Jürgensi meeskond Oral Roberts Golden Eagles võttis juba kümnenda järjestikuse võidu, kui laupäeval alistati kodus Kansas City Roos 74:71. Seejuures tõi Oral Robertsile võidu tiimi staarmängija Max Abmase lõpusekundi vise poolelt väljakult. Jürgens sai mänguaega 29 minutit, mille jooksul viskas ta 8 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 2/4), hankis 4 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi ühe vea.

24-aastane tagamees on kaasa teinud kõik 16 senist mängu. Keskmiselt 24,8 minutiga on ta kogunud 9,1 punkti, 3,1 lauapalli ja 3 korvisöötu.

Abmase võiduvise poolelt väljakult:


Oral Robertsile oli see 13. võiduks kolme kaotuse kõrval, oma konverentsis (Summit League) on võidetud kõik neli senist mängu.

scroll to top