EESTLASED NCAA-s | Kriisa ja Veesaare võiduseeria katkes, Jürgensi tiimi oma pikenes; Ilver püstitas mänguminutite rekordi

-Kerr Kriisa | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Möödunud nädala kohtumistes said USA üliõpilaskorvpalliliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängivate eestlaste koduülikoolid tunda nii võidurõõmu kui ka kaotusekibedust. Ühtekokku saadi kirja üheksa võitu ja kuus kaotust.

Kerr Kriisa ja Henri Veesaare meeskond Arizona Wildcats teenis möödunud nädalal kodusaalis võidu ja kaotuse. Neljapäeval peetud 70:67 võidumängus Washington Huskiesi üle kogus Kriisa 37 minutiga 9 punkti (kolmesed 3/8), 2 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga. Veesaar pääses platsile 7 minutiks, mille jooksul tõi ta 2 punkti (kahesed 1/1), võttis 2 lauapalli, andis ühe korvisöödu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi nii ühe pallikaotuse kui ka isikliku vea.

Laupäevases mängus, kus vastaseks oli Washington State Cougarsi meeskond, tuli aga vastu võtta kaotus 61:74. Sellega katkes ka Arizona kaheksamänguline võiduseeria ja koguni 28 kohtumise pikkuseks veninud kodumängude võiduseeria. Taas 37 minutit mänginud Kriisa oli Arizona paremuselt kolmas skooritegija ning kogus 10 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 2/11, vabavisked 2/2). Lisaks võttis ta 3 lauapalli, andis 3 tulemuslikku söötu, tegi 2 pallikaotust ning sai kirja 3 isiklikku viga. Veesaar viibis väljakul vaid 4 minutit ega teinud selle ajaga ühtegi pealeviset. 18-aastane ääremängija blokeeris ühe vastaste viske ja tegi ühe vea.