Euroliigas ootavad Baskoniat topeltvooru nädalal ees võõrsilmängud, kus ollakse favoriidi staatuses

-Sander Raieste ja Maik-Kalev Kotsar | Foto: Baskonia Twitter

Euroliigas pallivate eestlaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi hooaeg jätkub eurosarjas topeltvooru nädalaga. Baskonia (11-6) sõidab kõigepealt külla Müncheni Bayernile (6-11). Euroliigas kuus järjestikust kohtumist võitnud eestlaste koduklubi pidi tunnistama eelmisel nädalal liigatabeli viimase Berliini Alba nappi paremust. Nüüd proovib Hispaania klubi Saksamaal võidulainele naasta.

Saksamaa klubi peatreener on 54-aastane Andrea Trinchieri, kes on Müncheni võistkonna eesotsas alates hooajast 2020/2021. Itaallane on kogenud treener, kes on karjääri jooksul juhendanud Euroliigas nii Cantut, Bambergi kui Müncheni Bayernit. Viimase on Trinchieri viinud eelmisel kahel hooajal Euroliigas kaheksa parema hulka, kuid veerandfinaalseeriast pole Saksamaa klubi seni tema juhendamisel edasi jõudnud.

Mullu lõpetas München (14-14) Euroliiga põhiturniiri kaheksandana. Veerandfinaalis mindi kokku põhiturniiri võitnud Barcelonaga (21-7) ning kuigi selles seerias pakuti Hispaania klubile kõva vastupanu, pidi Saksamaa võistkond tunnistama vastase 3-2 paremust. Käimasolev hooaeg pole Münchenil hästi alanud. Esimesed viis mängu kaotati, kuid seejärel on suudetud oma seisu veidi paremaks muuta ning hetkel on Saksamaa klubi kuue võidu ja 11 kaotusega Euroliigas 14. positsioonil.

Bayerni resultatiivseim on olnud seni 24-aastane Cassius Winston. NBAs 30 mängu kaasa teinud ameeriklane on Euroliigas oma esimesel hooajal visanud 18,5 minutiga keskmiselt 10,3 punkti, hankinud 2 lauapalli ja jaganud 3,1 tulemuslikku söötu. Heas hoos on olnud seni ka Saksamaa koondislane Andreas Obst. 26-aastane sakslane on 19 minutiga toonud keskmiselt 9,4 silma ja 1,4 lauapalli.

Korvi all ootavad Kotsarit ees kogenud 36-aastane Euroliiga meister Othello Hunter, 25-aastane NBA kogemusega Freddie Gillespie ja 33-aastane sakslane Elias Harris. Vanameister Hunter on keskmiselt 19 minutiga saanud kirja 7,9 punkti, 5,5 lauapalli ja 1,3 tulemuslikku söötu. Gillespie arvele on jäänud 17 minutiga keskmiselt 4,2 silma ja 5,8 lauapalli. Harris on korvi all visanud 15,5 minutiga keskmiselt 5,1 punkti ja võtnud 1,6 lauapalli.

Saksamaa meistriliigas on Müncheni Bayern (11-3) kolmandal kohal ning viimane kaotus pärineb pühapäevast, kui jäädi ühe punktiga alla Berliini Albale, kes alistas eelmisel nädalal Euroliigas tasavägises kohtumises Baskonia 85:84. Baskonia (12-3) on Hispaania meistriliigas jagamas Madridi Reali ja Barcelonaga esimest kohta. Euroliigas on Baskonia (11-6) koos nelja meeskonnaga jagamas 1.-5. positsiooni. München (6-11) on Euroliigas 14. kohal.

Kui kodusaalis on eestlaste koduklubi seni kaotanud Euroliigas vaid ühe kohtumise, siis võõrsil on suudetud võita kaheksast mängust kolm. Bayern seevastu on kodupubliku ees teeninud oma kuuest võidust neli. Optibeti koefitsiendimeistrid näevad reedese mängu eel, et kohtumise favoriit on võõrsil palliv Baskonia. Nende ridade kirjutamise hetkel on eestlaste koduklubi võidukoefitsient 1,6 ja Müncheni Bayernil 2,35.

Baskonia Euroliiga hooaeg jätkub juba 13. jaanuaril ehk reedel, kui topeltvooru nädala teiseks mänguks sõidetakse külla 11. kohal paiknevale Belgradi Partizanile (8-9).

Koefitsiendid: Optibet