fbpx
Close

Eestlastele tuttav Läti mängumees: Eesti-Läti liigas soovivad kõik Kalev/Cramot võita

-Maris Ziedins | Foto: Siim Semiskar

-Maris Ziedins | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval andis ootamatult tugeva lahingu Kalev/Cramole koduses Kalevi spordihallis Valmiera meeskond, kes andis alles lõpus järele ning kaotas kõigest 9 punktiga. Liigatabelis jätkab Kalev kolmandal kohal, Valmiera on kandidaat play-offi pääsmele, kuid selleks peab neil hooaja teine pool hästi õnnestuma. 

Korvpall24.ee tegi pärast südikat mängu meeskonna ühe tugevama tegija Maris Ziedinsiga (205 cm) intervjuu, et lahata käimaolevat hooaega ning Kalevi ja Läti korvpalli hetkeseisu. Veel võeti sümpaatse lätlasega jutuks konkurendi Jurmala huvitav lüke palgata üheks mänguks just Kalevi vastu korvpallur ja poksija Kaspars Kambala. Ziedins on kohalikule korvpallipublikule kindlasti tuttav, sest eelmisel hooajal esindas vaheldumisi nii Rapla kui ka Valga värve ja kogus keskmiselt Alexela meistriliigas 9,6 punkti, 6,1 lauapalli, 1,9 söötu ja 0,6 vaheltlõiget.

Kas Sulle tuli üllatusena, et Kalev oli Valmiera jaoks võidetav meeskond seekord?

See polnud minu jaoks üllatus, sest me tulime siia võitma. Kõik selles liigas soovivad siin Kalevit võita ning täpselt sellise mentaliteediga mängule saabusimegi.

Mitmed Kalevi mehed on öelnud, et nad soovivad olla selles liigas esimesed ja ka VTB-s tipus, on see reaalne?

Ohh (naerab – toim.), kui nad nii ütlevad, siis mine tea. Võin öelda, et VTB-s on ikka väga palju häid meeskondi ja kui Kalev julgeb sellises konkurentsis suurelt unistada, siis vahest need unistused täituvadki.

Millised on Su enda ja meeskonna eesmärgid selleks hooajaks?

Eesmärgiks on iga mäng anda endast parim ning näidata võimalikult palju agressiivsust ja võitluslikkust. Tuleb teha ka trenne hea energiaga ning olla treeneri soovidele meelejärgi. Meil on siin koos minuga kolm kogenud tegijat ja ülejäänud on noored koolipoisid. Väga hea on Läti korvpallile, kui noored saavad kõva karastuse vanemate meeste kõrvalt.

Läti rahvusmeeskond on tõepoolest üks tugevamaid Euroopas, aga miks Läti klubid ei jõua tipule lähedale?

Meie rahvusmeeskond on tõepoolest väga tugev – olen 100% nõus. Klubide kohta ei oskagi kohe midagi kosta…midagi väga olulist on puudu, aga jään praegu vastuse võlgu.

Konkurent Jurmala palkas omale Kaspars Kambala üheks mänguks just Kalevi vastu, kas see on mõne aja taguse indsidendi pärast, kus läksid rusikad käiku? 

Ei ei ei ei…olen näinud ka mitmeid intervjuusid ja tean, et igal juhul plaanib Jurmala lihtsalt head korvpalli mängida, mitte väljakul kaklema hakata. Kaspars on legend ja see on tema jaoks viimane mäng karjääris ning see saab olema kindlasti eriline.

Kas mängid järgmisel hooajal mõne Euroliiga klubi eest?

Kes? Mina? Ma ei tea, loodame, et õnnestub (naerab – toim.).

scroll to top